şükela:  tümü | bugün
  • premier lig şampiyonu manchester city ile fa cup şampiyonu chelsea'nin community shield'ı müzesine götürmek için karşı karşıya geleceği karşılaşma. saat 17.00'da başlayacak.

city favori olarak görülse de chelsea yeni teknik direktörlüyle daha inatçı olacaktır. katalan hocamız guardiola'ya başarılar diliyoruz. galatasaray maçı öncesi keyifli bir maç daha izleyeceğiz, güzel pazar programı.
  • türkiye'de yayınlanmayacak olan maç. spor kanalları/ platformları ne işe yarar diye düşünüdürüyor açıkçası.
  • 13. dakikada sergüo aguero’nun golüyle city 1-0 öne geçti.

bu gol ayrıca aguero’nun da city formasıyla 200. golü oldu.
  • sarri hocamın izinde ingiltere'de neredeyse hiç sevmediğim chelsea'yi takip etmeye başladığım maç.

iki takımında çok eksiği var fakat chelsea'nin eksikleri daha hissedilir derecede. hazard yok, wllian yok, curtuois yok. curtuois'nın yokluğundan daha kötü durum cabellero var, hani şu dünya kupasında arjantin'in kalesini koruyan arkadaş. o yüzden chelsea hakkında çok bir şey söylemek mümkün değil ama sarri hocam napoli ve empoli'dekinin aksine savunmayı derinde kuruyor. hiç huyu değildir. acaba bütün sezon böyle mi oynayacak göreceğiz. belki de eksiklerden kaynaklanan bir önlemdir. ayrıca pedro adını değiştirip türkiye süper ligine gelse maksimum yaratacağı etki garry rodrigues kadar olur. cidden premier lig seviyesinde asla değil. barcelona'dayken de beğenmiyordum ama chelsea'de beni haklı çıkartıyor.
  • 58. dakikada yine aguero’dan gelen golle city farkı 2’ye çıkardı.

böyle olacağı belliydi zira city maçı domine diyordu. hatta golden bir kaç dakika önce de aguero karşı karşıya bir golü kaçırmıştı.
  • geçen sezonu premier lig şampiyonluk kupasıyla kapatan manchester city’nin, aguero’nun 2 golüyle chelsea’yı 2-0 yenerek yeni sezona da kupayla başlamasını sağlamış maçtır.

maçı chelsea ve city’nin twitter hesaplarından takip edebildim, ülkemiz iyi futbolun düşmanı olduğu için yayını maalesef yoktu. ancak chelsea’nin de kabul ettiği üzere maçta ağır bir city hakimiyeti vardı.

sarı kartsız, tartışmaz tertemiz bir maç oldu kısacası.

bu sonuçla manchester city son 10 senede 2. kez community shield’in sahibi oldu. bundan öncekini de 2012’de yine chelsea’ye yenerek kazanmışlardı.

sarri için ise pek güzel bir başlangıç olmadı. artık kendini haftaya başlayacak olan asıl sahnede göstermek için bekleyecek eski bankacı.
  • city'nin sürklase ettiği maç oldu. ilk 20 dakika chelsea bayağı bir örseledi city'i zaten 13. dakikada da golü buldular. ilk yarının ortalarına doğru chelsea oyunu biraz dengeler gibi oldu ancak ikinci yarı oyunun kontrolü tamamen city'nin elindeydi. özellikle agüero mahrez ve jesus ve bunlara ilkay'ı da katabiliriz biraz daha dikkatli olsalar 6-0 veya 7-0 gibi acayip bir skorla dahi bitebilecek bir maçtı.
  • sadece 3. dünya ülkerinde yayınlanmayan maç diyecektim ama bakıyorum ki sadece türkiye ve somali'de yayınlanmıyor. iran, ırak, bhutan, brunei, çad, cibuti, makau, maldivler, filistin, yemen, sri lanka, güney sudan, nepal gibi ülkelerde yayınlanıyor.

edit: moritanya ve umman'ı unutmuşum.