şükela:  tümü | bugün
 • üst edit 3: hashtag son sürat amacı doğrultusunda hareket ediyor. sen de destek ol boykota katılım konusunda birçok mesaj alıyorum hem buradan hem de twitterdan. bugün sanıyorum 100 binleri bulduk. sosyal medya hakkında bir şey bilmeyip, istemeden de olsa boykota destek olan insanları da katarsak rakam daha da büyüyor. bu arada hashtagimizin isim babası olan trendline adlı yazara sonsuz teşekkürler... her zaman dediğim gibi, nikotin eksikliğimizi sarma sigaralarla idare ediyoruz, evde alkolümüzü yapıyoruz. (bkz: evde bira yapımı) (bkz: yeni başlayanlar için sarma sigara) destekleriniz önemli canlar... seviyorum hepinizi. saygılar ve sevgiler. make turkey great again! şuna da bakınız lütfen (bkz: kaz dağları siyanürlü altın madeni direnişi) yazdığım her şey bunun için de geçerli.

  üst edit 2: #icmiyorsaksebebizam hashtagiyle twitter'da başlıyoruz... hesabı olan arkadaşlar sözlük linkini bırakır veya görüşlerini paylaşırsa seviniriz. link

  üst edit: boykotun ülke çapında olabilmesi için herkesin tanıdığı insanlara boykotu bahsetmesi gerek. boykota katılacağını açıklayan birçok yazardan gerek özelden gerekse başlık altından aldığım mesajlar ümit verici. başaramazsınız, bu kaçıncı boykot diyenler yunan izmir'e girdiğinde "diğer cephelerde ne yaptık ki, kazanamayız" diyenlerin torunlarıdır. bu bir soğuk savaş ve herkesin gerekeni yapması gerek. alkol neyse de sigara bırakılmaz diyen yazarlar olmuş. sarma sigaralara 2 hafta sabredilirse tekrardan tekel sigaralarına yönelebilirsiniz. kendiniz sararak hem nikotin ihtiyacınızı karşılarsınız hem de boykota destek olursunuz. kaç kere boykot yapıldı bir şey olmadı diyenler var. her şeyin bir başı vardır değil mi? umarım burada başlayacak her şey. twitter adresim yok, twitter'da toplanan arkadaşlar olursa çok iyi olur. herkesin desteği önemli.

  "sosyal devletimizin" son zamlarıyla birlikte farz olan boykottur.

  (bkz: sivil itaatsizlik)

  #93519635

  entry de görüleceği üzere 2 bira ve 1 sigaranın vergiler dahil toplam fiyatı 38 tl. 1-2 tl'lik esneme olabilir.

  man adalarına para yollayan, iranlı adama para aklatan, kutularda paraları saklayan, hatta paraların büyük oturma odasına sığmadığını öğrenince daha büyük yere taşınmasını talimat veren kişiler şimdi ülkenin cari açığını düşünür olmuş. bir camide 3 müezzin sırf kasetten ezan okurken, 4 maaş para alan personeller varken, kendilerini destekliyor diye yok fiyatlara arsalar satarken, kendi adamlarına ihale verirken, belediye araçlarını 2 haftada bir bozuldu diye "bazı" kişilere tamir ettirirken cari açık hiç düşünülmemektedir.

  hayatın kuralı bu, hemen hemen herşeye sessiz kalırsanız tepemize çıkarlar. lisedeki kabadayı çocuk ses çıkarmayan efendi çocuğa sürekli kafa tutar, ta ki efendi çocuk tepki koyana kadar...

  tepki dediğim de isyan etmek olarak anlaşılmasın. almıyoruz kardeşim diyeceğiz.

  şahsen en az 2 hafta boyunca alkol ve sigara alınmasını istemiyorum. büyük bir güç oluşmasını sağlamalıyız. geri vites attıracak bir şey yapmalıyız. sözlükte olup destek veren herkes en az 1 tanıdığına söylesin. kulaktan kulağa yayılsın bu boykot. ülkenin kaderini alkol ve sigara içenler, akaryakıt alanlar, 0 araç alanlar, yurt dışından 10 liralık ürüne vergi verenler belirlemesin. zaten ekonomi bunlara kaldıysa biz bitmişiz. satacak bir şey kalmadı tabi. verdikçe veriyor hazretleri. artık yeter arkadaşlar... yahu insanlarımız artık o kadar bıktı ki ülkenin durumundan, geçim sıkıntısından, kişisel probleminden falan... bu insanların sigara ve alkol almaya hakkı yok mu? parasını ver iç diyenlerin kalbini kırarım. ben keriz değilim. 3 liralık ürüne 18 lira vermek zorunda değilim. vatanını seven ve ekonomi konusunda acilen bir şeyler yapılması gerektiğini savunanlardanım. ancak ekonomi özelleştirerek veya vergiyi basarak kurtarılmaz. 1000 odalı sarayda ülkedeki her insanın göremeyeceği yemekleri yerken ekonominin acısı vatandaştan çıkamaz, çıkmamalı. neydi sloganları? "işimiz hizmet, gücümüz millet." işin ne? vatandaştan hacılamak mı? gücün bitap düşmüş bir millet. ondan sonra gençler esrar ve bonzai batağında diyorlar. sen 2 bira ve 1 sigarayı 38 liraya satarsan çocuk da sokağa inip ucuza bonzaiyi kapatır ve onun kafasını yaşar.

  almıyoruz, eşimize dostumuza aldırmıyoruz. nereye gidiyoruz diye düşünmekte 17 saattir uyuyamıyorum. sizlerden ricam büyük çaplı bir şeyler sunmak. lütfen zamlara seviniyorum diyen troller ya da beyinsizler başlığı kirletmesin. haydi boykota!

  muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur...
 • imam maaşlarını, jiplerinin benzinlerini makarna vergilerinden ödesinler! içmiyoruz. desteklediğim boykottur.
 • kesinlikle desteklediğim boykottur. içmeyelim içirmeyelim. almaya devam ettikçe domaltılmaya da devam edeceğiz.

  açtığın boykot başlıkları sükse yapıyor çoğu zaman. o yüzden, bazen gıcıksın falan ama sana bu konuda güveniyorum sözlük.

  edit: imlâ
 • 3 gün devam edecek boykottur.

  4. gün.

  "ya bana ne abi yaa, kim ne yarramı yerse yesin. ben içebiliyorum ya ona bakarım."
 • sigara nasıl boykot edilir bilmediğimden desteklediğim ama katılamayacağım boykot. tiryaki adamız. alkole de düşkünüm içerim ben. ama kalbim sizinle.
 • hiç bir işe yaramayacak boykottur. şunu artık kabullenin biz sömürüye alışkın bir milletiz biz de boykot kültürü yoktur.
 • nikotin sakızımla katıldığım boykot.
 • elektronik sigaramla 3 yıldır destek verdiğim boykot. içmeyin arkadaşım. benden, sigara içerken aylık 600 lira götürecek sistem aylık 50 lira ile idare etsin. kendi likitimi de yapıyorum ohh missssss!
 • boykot, modern toplumlarin en guclu ve etkili tepki hareketidir. toplumsal olarak bir grup halinde yapilabildigi gibi bireysel olarak da tepki gostermek istediginiz bir seye karsi tavrinizdir. son zamanlarda yapilan zamlara karsi yapilabilecek en mantikli hareket de bu noktada o urunu mumkun oldugunca kullanmayarak boykoy etmektir. elbetteki bu boykot otoban ya da kopru kullanmayarak olmaz. cunku, devlet her halukarda onun parasini vatandastan alacaktir. ancak sigara, alkol ve bilimum luks tuketim urunlerini almayarak patronun kim oldugunu gosterebilirsiniz. korkmayin, kimse sizi sigara ya da alkol almadiniz diye hapise de atmaz, atamaz. ama ekonomi duzeltecegiz diye vatandasin sirtina binen devletin beklentisini bosa cikarabilirsiniz.