şükela:  tümü | bugün
1029 entry daha
  • efes malt 50 cl migros satış fiyatı 10 tl olmuş... iki bira kendine iki bira arkadaşa al 40 tl ver. verme kardeş. almayın. biraz dayanın içmeyin. bir hafta sağlam bir boykot. almayın içmeyin mekana gitmeyin. ölmezsiniz ya... bir hafta ya... bir türlü şu işi beceremediniz gitti...
  • zamlardan sadece birkaç gün önce yaptığım eylem. ne sigara ne alkol artık kullanmıyorum. ama geçenlerde bir tekel bayiine gittiğimde sordum satışlar ne alemde diye. değişen bir şey yok tütün alanlar iki gün sonra çöpe atıp tekrar almaya devam ettiler diyor. sen ne diyorsun bu duruma sayın kanzuk?
  • bugün 13. gün ve hala paket almadım dahası sigarayla alakalı bir çok alışkanlığımı aramıyorum bile. sabah kalkar kalkmaz sigara yakmak istemiyorum artık, bu enfes bir durum. son sigarayı azalttığımda tornavidayı bıçak niyetine kullanmıştım, bir öncekinde avukatımın arabasına zarar vermiştim. şimdi doğal yolla sigarayı azaltmış olduğumdan hiç bir olumsuz durum yaşamadım aksine daha enerjiğim. günlük ortalama 20 nin altına düşmüş farkında olmadan.
    benim çok fazla sigara içmeme neden olan durum ayna etkisi idi. karşımda biri yaktığında gayri ihtiyari ben de yakmış bulurdum kendimi. şimdi komutlar öyle işlemiyor; karşındaki sigara yaktı—> sen de yakmak istedin—> sigara sarman gerekiyor—> sigara sarabilecek fiziksel ve zihinsel yeterliliğe sahip misin?—> araştırılıyor....

içmeden önce sigarayı sarmak zorunda olman muhteşem tek bir geri bildirim sunuyor o da haz aldığın şey için önce emek vermen gerektiği. ve bu uyarıyı günde 15-20 kez almak yada hatırlamak; kıymetli olan ile alakalı algını zinde tutmanı sağlıyor.
    bu yaşadıklarım küçük şeyler ama beni çok şımartıyor, sanki sigarayı bırakmamı kutlar gibi sigara içiyorum :))
  • türkiye'de boykot kavramı sıfırın altında işlemekte boşuna yıpratmayın kendinizi ama kendi kararınızı da nasıl olsa olmuyor diyerek ertelemeyin.
  • fazlasıyla geç kalınmış boykottur. çok değil üç ayda ciddi anlamda sonuç verdiğini göreceksiniz tabi yapılırsa.
  • yasakçı zihniyete tepeden tırnağa karşıt olsam da basiretsiz muhaliflere boykot konusunda malesef tek diyebileceğim şu;
    (bkz: orospu tövbesi)
  • buraya bu vesileyle sigarayı bıraktığını yazanlar zamları meşrulaştırıyor. ben şahsen küfür ede ede almaya devam ediyorum, bir paket sigaraya 18 lira vermek koyuyor.
    aynı şekilde alkol daha geçen sene 12-13 lira olan vakti zamanında 9 liraya falan aldığımız amsterdam olmuş 16!!!
    şöyle bi bira içip uyuyayım dediğim zaman maliyeti 48 lira.
    şu hayatı almanlar gibi yaşıyor olsak, öğle molasında bir bira akşam üstü 3 bira, aylık maliyeti en ucuz birada 1200 tl amk!
    sigaraya da 540 tl bayılalım.
    bir de domalalım...
6 entry daha