şükela:  tümü | bugün
  • asla rezalet başlığı açmam diye düşünmeme rağmen bana bu başlığı açtıran markadır çetmen mobilya. kendilerini tebrik ederim.

olayı elimden geldiğince özet olarak anlatacağım kronolojik sıralaması tam olarak şöyle;

1-) pandemi süreci yumuşayıp düğüne ve nikaha izin verilince ben ve eşim en azından kendi ailemiz arasında birşeyler yapalım deyip nikahı ertelememeye karar verdik. bu süreçten dolayı da doğal olarak eşya alımı gecikti.

kısaca avcılar çetmen'e rastladık içeri girip mağaza yetkilisine açık açık söyledik; bakın bizim zamanımız yok lütfen bize depoda olan ürünleri gösterin. onlar da aha bunlar bunlar depoda bir haftaya kesin teslim ederiz dediler.

bu şubeden bir yatak odası takımı ( baza+yatak+ 2 yatak başı komidini + 1 büyük komidin + 1 aynalı şifonyer + 1 sürgülü dolap) beğendik ve araştırmalarımız neticesinde en azından şikayetvar'da şikayetlerin çoğunlukla ''iyi çözüm'' olduğunu gördük ve ne yazık ki aldık ve salak oldugum için peşin aldım. ( 24 haziran)

iki hafta sonra ürün gelmeyince çetmen'i aradık. ha o ürünlerin hepsi bizde yokmuş yea komidinleri sonra getirsek olur mu? dediler. biz de mecburen olur dedik.

2-) 7 temmuz tarihinde ürünümüz geldi ama o da ne! yatak ve dolap dışında hiçbirşey gelmedi. dahası sürgülü dolabın parçası yanlış gelmiş depoya gidip yarın getireceğiz dediler ve dolabın parçalarını suntalarını vidalarını vs vs direkt olarak yatak odamızın ortasında bırakıp gittiler. ben de iyi niyetle nolcak ya bir gün öyle dursun birşey olmaz modundayım. ( bilen bilir gömme dolap parçaları büyüktür bayağı)

3- 12 temmuz nikahım kıyıldı, pandemi nedeniyle düğün, nikahlı çok küçük birşey oldu zaten balayını da ertelediğimiz için 13 temmuz tarihinde evdeyim, eşim ben ve suntalar <3.

günler geçiyor ne arayan ne soran oluyor üstelik bizim aramalarımıza hiç bir şekilde dönüş olmuyor. evin yatak odasında eksikler ve dolap parçaları olduğu için yerleşemiyoruz resmen. 20 kere aramışsak 1 kere ulaşabilmişizdir orada da '' aa olur mu öyle şey efendim hemen arıyorum hallediyorum'' ayağı ve yine hiç birşey olmadan kapanış.

sonra 23 temmuz tarihinde arayıp 24 temmuz' da gelip malzemelerimizi teslim edeceklerini söylediler ve geldiler. ama o da ne!!!!! teslim edilecek herhangi birşey getirmediler sadece geldiler baktılar ve gittiler. neye baktıklarını ben de bilmiyorum.

4- artık bunlarla çözemeyeceğimi anlayınca 27 temmuz tarihinde şikayetvar'a yazayım belki bir işe yarar dedim. 5 dakika sonra aradılar. hemen yarın hallediyoruz bizzat ben ilgileneceğim lütfen şikayetinizi çeker misiniz diye

27 temmuz tarihinde aradılar ve 28 temmuz (kurban bayramı arife günü) tarihinde teslim edileceğini evde olmamız gerektiğini söylediler. ben de eşimi memleketime yolladım kendi biletimi iptal ettim yeter ki malzemeler gelsin de bu sorun bitsin diye. bilin bakalım ne oldu? evet doğru tahmin!! yine gelmediler. yine aradık yine ulaşamadık. yine mağdur olduk.

işin özü yaklaşık 2 aydır dolabımın suntalarına sarılıp yatıyorum.diğer parçalar ve eksik olan dolaplar vs gelecek mi bilmiyorum. buraya niye yazıyorum hiç bir bilgim yok ama belki birileri okur da ne yapmamız gerektiği hakkında bana yol gösterir diye umuyorum.

başınızı ağırttığım için herkesten özür diler saygılarımı sunarım.

yeni evleneceklere örnek olması için son bir not: ilber ortaylı'nın da dediği gibi;"mektebi bitirir bitirmez mobilyacı gezeceğinize, dünyayı gezin!"
  • bu insanlar para kazanmamak için uğraşıyor resmen, bu kadar basiretsiz ve beceriksiz olan bir firma nasıl para kazanır batmaz gerçekten anlayamıyorum.

sikayet vardan sikayetinizi sorununuz cözülene kadar çekmeyin yeni bir sikayet oluşturun gerekiyorsa.
  • bu mobilya firmaları arasında özellikle düğün yani yeni ev mobilyasını söz verdikleri zamanda teslim etmemek gibi bir gelenek var herhalde. 1 hafta olur, 2 hafta hadi o da olsun da 2 ay nedir arkadaş!

şimdi burda şikayet edildi diye sorun hızlıca çözülür her aman olduğu gibi. marifetin burda şikayet edilmeden sorunu çözmek olduğunu anladıklarını görür müyüz bilmiyorum.

10/11 rezalet, +1 de ikinci gelişlerinde hiç bir şey yapmadıkları için. acaba sebebi neydi ki?

(2 ayın üstüne başlık sahibi sorun çözüldü diye entrysini silmez umarım.)