şükela:  tümü | bugün
  • daha görüş bildirmiştir,yök uygulayacak mı bakalım ?
    şaka şaka tamam vurmayın.
  • türkiye 800 binincisinin kıçıkırık üniversitelerden mezun olmasına ses etmeyip sırf adı aöf diye haftalardır ortalığı birbirine katan ikiyüzlü psikologları sevindirecek karar.

halbuki 800 bininci çocuklardan daha kötü olmazdı aöf ile gelenler.

şımarıklıktan başka bir şey değil şu olan durum. bana kalsa ilk 100 bin altındakiler psikoloji seçemesin, o ayrı konu ama şu listeye bi bakın:

görsel

götünüz yiyorsa bu üniversitelere de laf edin. yooook, herkes gücünün yettiğini eziyor. aöf'ye laf edenlerin yarısından fazlası bu saçma sapan üniversitelerden mezun olacak.

işte "insan sağlığı önemlidir, uzaktan psikoloji öğrenilmez!!!" diye haftalardır ağlayan psikologların ses etmediği üniversiteler, üstelik kontenjanı dolmayanlar bile var dsgahjdka:

https://www.universitego.com/…-basari-siralamalari/

alayınız kolpasınız. aöf psikoloji okuyacak kitleyi haftalardır aşağılamaktan harap oldunuz. sizin yapacağınız psikologluğa sokayım. lan benim psikoloji okurken aöf'de uluslararası ilişkiler, iktisat falan okuyan tanıdıklarım vardı. kesin tweet atmıştır onlar da. onlara da sokayım.
  • klavuz yayınlandı, iki saat sonra tercihler ösym'ye yollanmaya açılacak. nasıl iptal edilecek. daha önce, kılavuza konan bölüm sonradan kaldırılmış mıydı?

muz cumhuriyeti ya yemin ediyorum. kural yok kanun yok, tayyip ne derse o.

ek; bu gece 00.00'da tercihimi yapıp hemen yollucam. nasıl, ne hakla tercih yaptığım haneyi sileceksiniz.

edit; çok sayıda mesaj geldi. benim dediğim; 6 ağustos'ta başlayacak olan, klavuzu yayınlanan, klâsik üniversite tercihi. ikinci üniversite olarak eylül'de kayıtlar. (iptal olmazsa)
  • aöf psikoloji bölümü kararını cumhurbaşkanı'nın verdiği bir ülkede, dolar 10 da olur, çeyrek altın 1000 lira da olur.
  • erdoğan kim oluyor da akademik bir konuda yök'e görüş bildiriyor acaba.
  • aöfte kapatıp tüm örgün programlarda psikoloji bölümü kontenjanlarını 3 kat artırarak psikoloji lobisini yok edebilir.
  • bu olayı "koyduk mu, kudurun" vs. seviyesinde savunan "psikologların" entrylerini yetkililere gönderip bu seviyedeki insanların psikolog olarak çalışmaları toplum sağlığı açısından tehlikeli değil mi, diye sormak istiyorum. daha kendi öfkenizi kontrol edemiyorsunuz, insanlarla nasıl konuşacağınızı bilmiyorsunuz gelmiş burda toplum sağlığını çok önemsiyormuş gibi davranıyorsunuz. eğitilmezsiniz yemin ediyorum.
  • abi şakamısınız siz ya. ülkede eğitim mi kalmış da buna iyi karar diyorsunuz.

ilk 500e giren üni yok, bilimsel çalışma yapan üni yok siz aöf psikoloji olmaz diyorsunuz. örgün mühendislik, işletme, tarih, edebiyat oluyor mu sanki?
  • aç köpek psikologların kendi rantlarını nasıl da savunduğunun göstergesidir. başka şey olsa sus pus kalırlar. herkes batan geminin malları tadında takılıyor şu ülkede..
  • insan hayatıyla ilgilendiklerini söyleyen psikologların ne kadar çirkef varlıklarlar olduğunu gösteren sürecin sonunda alınmış karardır.