• 16.45 te göktürk uydusu faaliyete alma töreni var. cumhurbaşkanı orada konuşma yapacak. yatırım tavsiyesi değildir.
    stanley
  • an itibariyle haftasonu gri esofmanini giyip kisi basi 50 tl'den koy kahvaltisi yapan, pazartesi sendromuyla uyanip instagrama günaydın etiketli fotosunu birakip 3 saat trafikte takildiktan sonra işine ulaşan kahvesini alip masa basina gecen beyaz yakali plaza calisaninin takip etmeye başladığı kur.
  • neymiş,

tek bir işaretinle meydanlara dökülen halk kitleleri
    yine tek bir işaretinle dolarlarını satmıyormuş.
  • 30 aralık 2016 dolar kurunun yaklaşık 45 kuruş altıdır...

en basit ekonomik gerçeklerden bihaber bir cumhurbaşkanı, dünyadan bihaber bir başbakan ve soytarı bile denmeyecek danışmanlarla buraya kadar...
  • iki gün aradan sonra hasreti bitiren kurdur.

(bkz: vur joker vur)
  • an itibariyle 0.70% artisla cosmaya devam etmektedir.

biktim artik ama son bir kez daha deneyelim. anlasilmayan, ya da anlasilip da ise gelmeyen nokta su;

sifir uretim, sifir katma deger, sifir bilgi, sifir cap ile bu gemi buraya kadar iyi bile geldi. gelmesinin tek sebebi tu kaka dediginiz amerika'nin sicak para politikasiyla gelismekte olan ulkelere aktarilan paralar oldu. siz bu paralarla kaziklari yiye yiye kopruleri, yollari yaptiniz, yandaslarinizi zengin ettiniz, bir tane (bak tek bir tane diyorum) fabrika, uretim yapan tesis acmadiniz. varsa yoksa yol, insaat, rant.

bundan sonrasinda eseklerle devam edecegiz ulke olarak.

dolarin diger pariteler ve turk lirasi karsisindaki oranlarini bir karsilastirin gecen sene ve bu seneye gore. goreceksiniz ki, asiri degerli olan tek sey turk lirasi idi. simdi tl gercek fiyatini bulmaya calisiyor. henuz bulmus da degil. 4.30-4.50 makul rakamlar.

pound brexit sonrasi kendi fiyatini bulma cabasinda, dolar karsisinda deger kaybeden baska bir parite de o ama hizla toparliyor kendisini ki eski gunlere gelmesi belki de asla mumkun olmayacak (1.40 - 1.60 seviyeleri)

buradan da soruyorum;

sen ingiltere misin ki dolarin hala 2.90 - 3.00 seviyelerine inecegini hayal ediyorsun?

hala cikmis dolar bozun diyor, ya kardes dalga mi geciyorsun, adam mi seciyorsun. sadece forex piyasasinda gunluk 3 trilyon dolar civarinda hacim hareket ediyor. sen sana oy vermis comarlarin cebindeki 3-5 dolarla - hadi bilemedin 30-40 milyon dolarla kuru oynatacagini mi saniyorsun?

daha amerika faiz artiracak, parasini ulkesine cekmeye baslayacak, aha kaldi 10 gun. 2017 icinde de 3-4 kere faiz artirisi yaparim derse dolar/tl'nin 4.80-5.00 civarlarina cikmasi cooooook normal.

akp'li comarlara son lafim, sakin satmayin dolarinizi, sonra cok fena yaya kalacaksiniz. o cok guvendiginiz reisiniz de sizi kurtaramayacak.
  • italya referandumundan büyük ihtimalle hayır çıkması bekleniyorken kim neye göre düşer diyor anlamadığım kur. cuma akşamı yapılan ve ilerde açıklarız ya denilip hiçbir somut karar alınmayan ekk toplantısı mi düşürecek acaba?
    italya'dan çıkacak hayır cevabı mevcut başkanın istifasına ve yerine ab den ayrılma yanlısı partinin gelmesine yol açacak. brexit kararı sonrası poundun nasıl 4.20 lerde 3.60 lara geldiğini hatırlayın üstelik italyanin kendi para birimi yok euro kullanıyor. huzuru kaçacak bir ab'nin para biriminde hiçbir yatırımcı kalmayacak ve çoğunluğu artış trendinde olan dolara yonelecektir. ben 3.56 ve üzerinde tamamlar diyorum.
    ha olurda evet çıkarsa dolar düşer euro tırmanır ama düşük ihtimal.

yatırım tavsiyesi değildir sözlükte hiç tanımadığı adamın yorumuna bakıp yatırım yapan adamın kafasını zikiym zaten.
  • gözü yükseklerde olmaya devam edecek olan kurdur.

az evvel enflasyon oranı da % 7 olarak açıklandı.doların aşağı doğru ( anlamlı olmasa bile ) hareket etmesini sağlayacak tek bir veri bile görmüyorum. osmanlı tuğralı dobloluların dolar satması tek kuruş indirmez aşağı , borsa istanbul bile tüm varlıklarını tl'ye döndürmesine rağmen kuş boku kadar etkisi olmadı.

yatırım tavsiyesidir a.q. sakın dolarlarınızı satmayın daha gider bu kur.
  • yine geliyor yılanoğlu
  • eğer doları bozdurun algısı yaratmaya çalışırsanız, bu şu demektir; hükümet olarak elimizden birşey gelmiyor ey halk' doları bozdurdunuz bozdurdunuz yoksa düşeceği yok. yani hükümet aslında panik ortamı yaratıp doların yükselmesini sağlıyor, ve benim yapabileceğim birşey yok algısı piyasada kuvvetlendikçe dolar yükseliyor. tam tersini yapması gerekirken hükümet yangına körükle gidiyor. kesinlikliği %99 olmakla beraber bu aklı kim veriyor ise bu işten büyük nemalananlar var, ve onlar doların düşmesini değil yükselmesini istiyor. faiz'ler düşmelidir lafına daha gelmedim bile, birde o yandan doların ateşini harmanlıyorlar. e kafaya o kadar jöle yedirirsen beyinde sıçarken düşünecek akıl kalmaz.
hesabın var mı? giriş yap