şükela:  tümü | bugün
  • dün kargolarımı takip ederken aras kargoya girip kargolarıma bakıyordum ve kargomun teslim edildiğini gördüm ama oda ne ?kargom başkasına teslim edilmiş ?!?!.

bu nasıl bir olaydır, yıl olmuş 2017. binlerce insan, binlerce kargo sipariş ediyor ve düşünün sizin kargonuz başka bir adrese! başka bir eve! başka bir adama gidiyor ve bir kargo şirketinin hiç umrunda olmayarak. müşteri hizmetlerini aradım, "hm size geri dönüş yaparız" deyip hala bir cevap alamazken, "kartal atalar" şubesine gittiğimde ise "hadi canım öyle bir şey mi olmuş, akşam arkadaş gelsin soralım" diye cevap alıyorum. abi biz bu hizmet için bir bedel ödüyoruz, resmen "comedy night" gibi cevaplar alıyorum. elim kolum bağlandı, kuşlardan cevap bekliyorum. elinizde imkan varsa sakın bu kargo firmasına daha da uğramayın.

(bkz: aras kargo) başlığında o kadar şikayet varken, bir firma kendini niye düzeltemez, niye hiç bir şekilde bir adım atmaz anlamıyorum. o kadar çok şikayet mesajı varken hala ama hala "dediğim dedik" bakış açısını sürdüren kargoya da tebriklerimi sunuyorum. bravo.

(bkz: #72611008)
    --- spoiler ---

şu son gelen 2 yorum o kadar güzel ki, gerçek ekşi sözlüğün olayı budur, rezalet puanı değil, olayları normalleştirmek değil. ortaya bir fikir beyan edip, yardıma ihtiyaç kişiye yardım etmektir. bir kargo firması daha kargoyu teslim edecek kişiyi bile düzgün halledemiyorsa, o kargo firması neden var ? neye hizmet veriyor ? belki önemli bir ilaç geldi, hadi benim aldığım oyuncağı geçtim, çok önemli bir kargo geldi ve ihtiyaç sahibine ulaşmayacak belki de. ne olucak bunun sonu ?
    --- spoiler ---
  • rezalet puanı 0.2 / 10

kırklarelinde yerel bir kargo bayisi işleten biri olarak gülüp geçtiğim rezalet. bu gibi durumlar sürekli olmaktadır ve olacaktır. sonuçta insan faktörü var. bul internetten hatalı teslimat yapılan kişiyi sonra sana yollamasını iste. hatta sen de git senin kargonu alanın kargosunu al ve yollamamakla tehtid et.
  • 2 / 10 puanlık rezalet. olay çok ekstra değil, ayrıntılar ve veriler zaman çizelgesiyle sunulmamış, serzeniş de suni geldi. ama hizmet aksaması sabit.

kargo şirketleri sıçtıklarında değil işlerini düzgün yaptıklarında başlık açsak daha ekonomik olacak.
  • kırklareli’de yerel bir kargo bayisi işleten birinin gülüp geçtiği rezaletmiş. hayırdır niye gülüyorsun; çok mu komik sence? bir de normalmiş gibi insan faktörü var diyor. başka ne faktörü varsa.

kargoyu teslim alan kişinin onu doğru sahibine göndermeyeceği ihtimali yok sanki.

bir kargo çalışanının yapması gereken işler:

1. kargoyu sahibine teslim etmek.
    2. yok.

bunu da doğru düzgün yapamıyorlarsa kapatıp gitsinler.
  • teslim edilen kişiyi internetten bul, tehdit et... vs diye zırvalayanlar kendi işini düzgün yapsalar belki insanlar kargo şirketlerinden bu kadar nefret etmeyecekler.

oldu olacak özel dedektif tutsun.

benim anlamadığım ise kargoyu teslim alan kişi neden geri getirmiyor şubeye.
    hiç mi demiyor aga bu nedir? ben böyle bir şey beklemiyordum diye...

belli ki birinin çocuğunu sevindirmek için aldığı üç kuruşluk bir oyuncak işte. bu kadar yamyam olunur mu? o oyuncağı bekleyen çocuğun hali hiç mi gözünün önüne gelmiyor. bir çocuğun plastik oyuncağını çalmaya tenezzül edecek kadar düştüysek toplum olarak vay halimize.
  • şu son gelen 2 yorum o kadar güzel ki, gerçek ekşi sözlüğün olayı budur, rezalet puanı değil, olayları normalleştirmek değil. ortaya bir fikir beyan edip, yardıma ihtiyaç kişiye yardım etmektir. bir kargo firması daha kargoyu teslim edecek kişiyi bile düzgün halledemiyorsa, o kargo firması neden var ? neye hizmet veriyor ? belki önemli bir ilaç geldi, hadi benim aldığım oyuncağı geçtim, çok önemli bir kargo geldi ve ihtiyaç sahibine ulaşmayacak belki de. ne olucak bunun sonu ?