şükela:  tümü | bugün
 • cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan,kamuda taşeron olarak çalışan personellerin tamamının hiç bir ayrım gözetmeksizin devlete ait iktisadi teşekküllerde istihdam edileceğine ilişkin açıklamadır. bugünün işçi hakları açısından bir devrim olduğunu düşünüyorum. türkiye solunun istismar alanlarından birinin de kapanması açısından da ayrıca önemli.
  milletimize hayırlı olsun.
  http://www.hurriyet.com.tr/…emeli-aciklama-40668369
 • demek ki neymiş devlet çalışanı olmak herşeyden evlaymış dediğim açıklama. özel sektör insan sömürür, kapitalizmin doğası budur. türkiye solunun istismar alanı diyor bir de hasbam. sol istismar etmesin diye bütün işçiler devlet çalışanı yapılsın, kamulaştırma yapılsın, varsın adına sosyalizm demesinler, varsın sol da istismar etmesin ama insanlar da sömürülmesin.

  hayır sorun çözmek için geldikleri nokta solun yıllardır bedel ödeyerek, meydanlarda dayak yiyerek söyledikleri olsa da, paşalar bunu bile kendilerine mal ediyorlar ya insan gerçekten hayret ediyor.
 • başlık: taşeronlara kadro
  içerik: taşeronlara kadro yok. yalnızca iyileştirme.
 • her seçimde taşeron işçilere vaad ver, adamların hiç bir hakkını koruma, insani şartlar isteyenleri suçla ama sonra "türk solunun istirmar alanı".

  sizle mantıklı bir insanmış gibi konuşulmaz bile. koduğumun aktrolleri.
 • reis bir gün bir şey söyler, ertesi gün kendini yalanlar. once bir bekleyelim 3-5 gun, ortam sakinlessin, kafadaki dumanlar dagilsin.
 • eğer ki bir gündem değiştirme çabası değilse, olmayacak uygulamadır. adı değişir olan yine aynı olur.

  (bkz: kpss) 'nin boşa olduğunu gösteren gelişme olacaktır.
  taşeron işçi diye yandaş firma elemanlarının ya da tropillilerin dolduğu devlet kurumlarında kadrolaşmaya gidilmesinden başka bir şey değildir.

  kul hakkı ? emeği ile elde edenin hakkı? dirsek çürütenin, kafa patlatanın hakkı?
 • resmi gazetede yayımlanmadan inanmayacağım açıklamadır. 2 yıldan beri hep aynı sözler.
 • varsa bir gram hakkim haram olsun. temizlikcileri mi alacaklar sanki amk işçi yine işçi. kendi yerlestirdikleri insanlari alacaklar. biz kpss diyelim 85 alalim bi sike sap olamayalim got laleleri tanidigiyla girsin alsin kadroyu sikerim boyle aşkın izdirabini
 • iktidarın en kötü icraatları arasına adını yazdırmıştır. devlet memurlarının çokluğundan ve düzgün iş yapmamalarından yakınılırken bunlar azaltılacağı yerde yeni memur alınıyor.

  olan memurlar niye çalışmıyor, çünkü bir kısmı bankamatik memuru, bir kısmı da isteksiz, nasılsa kimse atamaz diye düşünüyorlar. bu yüzden devlet inanılmaz bir mantıkla o memurların işlerini yapsın diye dışarıdan firma tutuyor. kamuda iş görmek üzere tutulan bu dışarıdan firmaların elemanları memurlarla aynı masalara oturuyor ve onlar başka memurların yanında dedikodu yapar, çaylarını içerken işleri bu taşeron firma elemanları yapıyor. çünkü memurların kendilerine iş yaptırılamıyor.

  bu taşeronlar tabii isyanlarda. “bütün işi biz yapıyoruz, aynı masada oturuyoruz. onlar kadrolu, ömür boyu garantili, biz değiliz, eşek gibi çalışıyoruz” diye.

  çaycılarda bile kadrolu çaycı laklak eder ve kendine “sadece müdürlere çay götürme” görevi tanımlarken çayları taşeron firmanın çaycısı götürüyor.

  yani kendi memurlarını çalıştırmaktan aciz devletin bulduğu saçma sapan bir çözüm bu taşeron sistemi. ve şimdi isyan sebebiyle bu insanları da kadroya alacaklar. tabii direk 657’li olmayacaklar, ama zamanla hepsi o kadroya da geçecektir, bu süreçleri memurlar.net’ten filan takip edebilirsiniz ilerde. “biz 728/f’liler şu konusa mağduruz, bu konuda özlük haklarımız”, “95/c’lilerin kadro sorunu ne zaman çözülecek”, “biz zaten aynı işi yapıyoruz, memurluk sınavlarından tek seferlik muafiyet istiyoruz, sayın bakanım, duyun sesimizi, mağduriyetimizi giderin” gibi seslere bakanlardan başbakanlardan yıllar içinde peyder pey “müjde”’ler gelecek.

  onlar kadroya geçtikçe onların da verimi düşecek, onların yerine belki yeni taşeronlar tutulmak zorunda kalınacak. hepsini de biz ödeyeceğiz.

  bu süreci “emekçinin hakları” olarak göstermeye çalışan iktidar yanlısı propagandistler kendine solcu demesin. solcu değilim, ama tanıdığım hiç bir gerçek solcu bu sürece böyle bakmıyor.
 • kpss den muaf torpilli çalışanlar. büyük haksızlık yapıldığı kanaatindeyim. müdürün, sendikacının, belediye başkanın vb kurumda sözü geçenlerin torpili ile işe girip kadro alan vatandaşlarımız. kimsenin rızkına sözümüz yok ama bu da haksızlık yahu. bu çalışanlar ilk başta kpss ile alınsa ilk başta kadrolu olsalardı ya. neyse herkese hayırlı olsun.