şükela:  tümü | bugün
 • özet: "otelde ödeme" seçeneği bulunan rezervasyonumuz daha önceden doğrulanan sanal kredi kartımda limit olmadığı için iptal edildi. tatilde genellikle hiç kontrol etmediğim iletişim yolu olan "e-posta" yoluyla olay gününde haber verildi. tüm bunlar otel tarafından yapılıyor, hotels.com rezervasyonu hala duruyor. bana "check-in'iniz nasıldı?", "konaklamanız nasıldı?" diye mail atıyor.

  avrupa'da bir turlama amacıyla çıktığımız seyehatimizde, paris durağımızdan sonra amsterdam'ı gezecektik. yaklaşık 5 saatlik bir yolculuktan sonra amsterdam'a geldik. 5-7 aralık rezervasyonumuz vardı. akşam saat 8 de otele gittik rezervasyonumuzun görünmediğini söylediler. maillerimize baktık o gün saat 12 gibi mail atmış otel bize "kartınız hatalı bize ulaşın" vs... diye. (sanal kart kullandığım ve oteli "otelde ödeme" koşuluyla rezerve ettiğim için kartımda limit bırakmamıştım.) otelde boş oda kalmamış alamadılar bizi zaten muhtemelen gelen birileri oldu otel de benim 14.00-gece yarısı arası giriş yapabileceğim rezervasyonumu 12'de deneyip, para çekemedi sildi. hotels.com'u aradık kart hata alınca rezervasyonu silebilme haklarının olduğunu söylediler. bizi başka bir otele yönlendirmek istediler. tabii ki son dakika fiyatlarıyla aradaki fiyat ve konfor farkını hiç üstlenmeden. dedim bunu kendim de yapabilirim yardım ediyormuş gibi görünüp zahmet etmeyin. döndüğümde şikayet için aradım hiçbir şey değişmedi otelin boş odasının kalmasının benim akşam saati başka bir ülkede mağdur olmamdan daha önemli olduğunu anlattılar dilleri döndüğünce. yaşadığım mağduriyet ve mantıksızlıkları yazıyorum buraya.
  1) 14.00-00.00 arası girişim olan otelde ödemeli rezervasyonum için neden kredi kartımdan gündüz 12'de para çekilmeye kalkışılır? belki limiti 14'den sonra güncelleyeceğim.
  2) "otelde ödeme" seçeneği niçin var ? varsa nakit ödeme yapma hakkım yok mu, otel zaten haftalar öncesinden 1 euro çekerek kredi kartımın doğruluğunu kontrol etmişti.
  3) kim tatilde maillerine bakar, geleceğimden bu kadar emin olmaksa derdiniz arayıp ulaşıp rezervasyonunuzu siliyoruz diye bilgi verseydiniz ben de size geleceğimi söyleseydim ille para çekmeniz gerekiyorsa sanal kartıma para yükleseydim.
  4) otel rezervasyonumu silmiş hotels.com da hala rezervasyonum iptal edilmemiş, "konaklamanızı nasıl buldunuz" maili aldım. bu kadar habersizseniz, olay sadece otelle benim aramda ise, otele bu kadar hak verecekseniz neden varsınız o zaman o site ne işe yarıyor neyi güvence altına almış oluyorsunuz.
  5) gün icerisinde rezervasyonumu mailden değil de hotels.com'dan da kontrol edebilirdim. rezervasyonum taş gibi duruyordu, peşine "konaklamanız nasıldı?" diye anket bile yolladılar.

  otele gidiş için harcadığım zaman ve para, otelde size ulaşmak için harcadığım zaman ve telefon faturası, düşürdüğünüz çaresizlik, son dakika leş gibi otele daha fazla para vermiş olmamız, eşimle aramızın gerilmesine sebep olmanız ve 2 günlük amsterdam tatilimi rezil etmeniz gittiğim ülkeden hiçbir şey anlamamış hiç keyif alamamış olmam bunların hepsinin "hotels.com"'dur.

  edit : ekler

  ek1: rezervasyon onayım, "otelde yerel para birimiyle ödenecek tutar" kısmına dikkatinizi çekerim.
  https://imgyukle.com/i/img-5792.ru3zrx
  ek2: otelde ödeme seçeneğinin ne demek olduğunu gösteren hotel.com açılaması, the lake hotel amsterdamı aratıp seçeneği siz de bulabilirsiniz.
  https://imgyukle.com/i/img-5793.ru3mbv
  ek3: hotels.com'un bihaber olduğunun kanıtı
  https://imgyukle.com/i/img-5794.ru31g6
 • özet: rezerve edilen bir şey için ödemenin son dakikada yapılmasını isteyen üzsüz mağdur beyanı. rezalet puanım 1/10.

  sanal ortamdan yapılan rezervasyon var, sonra ben niye mailimi kontrol edeyim diyor kendisi şasfdrwa.
  rezeve edilen şeyin alıcısı para ödemeyince otel de başkasına satmış, olması gereken de bu zaten beybi.
 • bu durum hotels.com'un uyguladığı bir şey değil, bazı otel zincirleri de bu uygulamayı tüm dünyada yapıyor. otelde ödeme yapmak demek istediğinde gelmemek anlamına gelmiyor, otele geleceğiniz gün otel kendisini garantiye almak için parayı çekebiliyor. giriş saatiniz size kalmış, sonuçta o gün sizden o ödeme alınacak bir şekilde.

  ben de benzer bir durum yaşadım, otel bana mail attığında zamanında görüp müdahale etme şansım olmuştu. ama bu olayı hotels.com'a mal etmek doğru değil. bu yüzden rezalet puanım 1/10.
 • düpedüz rezalettir adam üstüne basa basa belirtiyor otelde öde seçeneği ile rezervasyon yaptım diye

  otel de öde seçeneğinin açıklaması nedir ?

  müşteri tesise giriş yaptığın da check-in sırasında ödeme yapacak demektir

  gerekli ekran görüntülerini de suser arkadaş gösterirse 8.5 dan 9 dur rezalet puanım
 • ödemenin son dakikada değil rezervasyonda belirtilen saatler içerisinde (14.00-00.00), rezervasyonda belirtilen şekilde (otelde ödeme) yapılmasının talep edildiğinin defalarca belirtilmesine rağmen anlayamanları gösteren başlık.
 • "otelde öde" seçeneğine, otel ücretini sadece kişi giriş yapmazsa çekebilir.

  (bkz: no show)

  arkadaş gayet de belirtilen check-in saatlerinde otelde olmasına rağmen otelin rezervasyonunu iptal etmesi hotels.com'un da buna ses çıkartmaması gayet de rezalettir.

  ben olsam olayı büyütebildiğim kadar büyütürdüm.
 • açıklamalar okunduğunda, otelin bu parayı çekme ya da odayı satma hakkı olduğu görülecektir.
  rezalet puanım eksi 10.
  ben de bu uygulamaları kullanıyorum ama akabinde direkt otelle de temasa geçiyorum. bu tip ödeme alanlar zaten küçük oteller oluyor. geç kalacaksam ya da geç giriş yapacaksam yine telefonla arıyorum.
  bi git allah’ ını seversen dediğim başlık.
 • şikayet konusu bile olamayacak hede.

  hani o okumadan onaylayıp kabul ettiğiniz terms and conditionskısmı var ya; tam işte böyle adama girer dediğim hede. o kısımda ödemenin ne zaman alınabileceği, alınmazsa ne yapılacağı detaylıca yazar. sonra mal gibi kapıda kalıp ağlarsınız.

  rezalet mezalet değil geçiniz.