• bu yil ligde aston villa ile birlikte en guzel maclari cikaran leeds united'in yine izlemesi keyif veren chelsea karsisindaki sinavi.

gunu cok guzel bir macla kapatiriz gibime geliyor.
  • leeds united'ın werner isimli sıkıntılı arkadaşla birlikte 12 kişi oynadığı maç

leeds önde 0-1, dakika 20.

edit: werner kendi takımının golünü çizgide engelledi ilk yarıda, ikinci yarıda da çok net bir pozisyon kaçırdı. ama 94.dakikada orta sahadan depara kalkıp çizgiye kadar inip asist yaptı. rakip sol bek omzundan tutup indirmek istedi ama bana mısın demedi. hiç mi yorulmadın birader 94 dakka . maç sonucu 3-1.
  • ilkyarisi bitmek üzere olan mac. 1-1 esitlik var, bamford ve groud un karsilikli golleriyle.

edit

ben yazarken ilk yarisi bitti
  • chelsea 2-1 öne geçti kullanılan kornerde kurt zoumanin kafa vuruşuyla...
  • son dakikalara girilirken guzel bir mac oldugunu soyleyebilirim. iki takim da cok pozisyon harcadi; ozellikle timo werner biri cizgi ustunden ust direge vurmak uzere bir kac net pozisyondan yararlanamadi ama patlayiciligiyla yine de cok iyi isler de yapti. diger kanatta ise christian pulisic de bir o kadar top ezdi, yine cok klas top tasimasina ragmen.

leeds macin baslarinda farki acabilecek firsatlari bulsa da bunlari gole ceviremeyince klasik bir 'buyuk takim kazanmayi bilir' klisesine kurban gitti chelsea tarafindan. hatta bunun cok daha pis halini bugun west ham united manchester united'a karsi yasadi.

ayrica aylar sonra tribunde seyirci varken top leeds'li llorente'ye geldikce cikardiklari "garip" sesler de isin bokunu cikardi. yani bana irkci tezahuratlari hatirlatti ama umarim oyle degildir.

son dk editi: werner asist, pulisic gol. mac sonucu 3-1.
  • cumartesi gecesinin kapanışını yapmak üzere beklediğimiz maç.

23:00’da s sporttan canlı yayınlanacak. geçen haftanın en keyif veren futbolunu oynatan bielsa’dan bu maç için de özel bir şeyler bekliyorum.

edit: beklediğimiz gibi başladı, chelsea pozisyonla, leeds golle başladı.

maç sonu edit: iyi başladık kötü bitirdik. leeds chelsea defansına karşı beklediğim patlayıcılığı gösteremedi, üzerine defanstan koch’un sakatlığı sanki takımın genel oyun anlayışını bozdu. yerine giren de iyi oynadık ancak leeds’ten beklenilen akıcı oyun bozuldu. 3-1 ile uğurladı chelsea.
  • chelsea sezonun izlemesi en keyifli takımı, 2. yarı maçı alacaktır. come on chelsea!
  • öyle bir maç ki kapı çalsa ve kapıya baksan o arada çok şey kaçırabilirsin. bakalım bu tempo ne kadar sürecek.

bu arada werner çizgiden top çıkardı. ama rakip kalenin çizgisinden :)
hesabın var mı? giriş yap