şükela:  tümü | bugün
 • işlevsiz can sıkıntısını sözlüğe kusan niteliksiz insan tamlaması.
 • -herkesin bir ağzı, bir de bilgisayarı var.

  chuck palahniuk
 • chapter 2: ecstasy

  "mahalleden çıktık, yollara bakındı, buna soralım dedi. sorduk, çocuk cebinden esrar çıkardı ama satıcı değilmiş, kendi için yani. bize mahallede vermediklerini anlattık, bana verirler, tanıyorlar beni dedi ve arabaya atladı, onunla tekrar mahalleye gittik, bu defa ikisi gitti ve 20 liraya beyaz bir hap almışlar, üstünde elma vardı ve hapa apple diyorlardı.

  ben vatanseverim, uyuşturucuya karşıydım hep. satıcılara kızardım, milleti zehirliyorlar diye, bana kullanmasınlar o zaman, biz zorla satmıyoruz diyorlardı. bu şeker dedikleri hap nasıl bir şeymiş diye merak ettim. sevdiğim adam kullanırdı bazen, acaba nasıl bir kafa yaşıyor diye merak ederdim.

  bu küçücük haptan bana hiçbir şey olmaz dedim. hemen yuttum, aradan 15 dakika geçti ayaklarım su kovasına girmiş gibi oldu, ellerim de terledi ve çok mutlu oldum birden. hayatımda en mutlu olduğum gündü. hayatımda ilk defa tipimi, kilomu, sorunlarımı unuttum. utangaç bir yapım vardı eskiden, utanmam da gitti. kendimi kelebek gibi hissettim. çenem sürekli düşüyor gibi oluyordu. aynada kendime baktığımda cidden komik bakıyordum, bakışım değişikti.

  bana gitti sonra soda aldı, soda hap atıldığı zaman içilirmiş, patlama yapsın diye. sakız da aldı, sakız sürekli çeneyi hareket ettirmem içindi, kitlenmesin diye. bu arada hapın boş olup olmadığı küçük bir test ile kontrol ediliyormuş. ağıza yani dile temas ediliyormuş, eğer dile acı gelirse zehirmiş, hap boş değil yani iyiymiş, eğer acısı yoksa hap kafa yapmıyormuş. bu arada hap atıldığı zaman iştah kapanıyor, insanın canı hiçbir şey istemiyor, bir de zayıflatıyor.

  enerji patlaması yaşadım resmen, arabadan atlayıp sahil boyunca koştum, yıllardır o kadar çok koştuğumu hatırlamıyorum hatta hiç koşamazdım ben. o gün 150 kiloluk hâlimle zayıf insanlar gibi koşabiliyordum. çocukken 7 yıl kick-thaiboksa gittim, bilgisayarla tanışmadan önce. hep bir boksör olmak istemiştim. hayalimde hep dünya şampiyonu olmak ve milyon dolarlık dövüşler için ringe girmek vardı. o gün ecstasy sayesinde aslında çokta geç olmadığını, kilo versem ve biraz eğitim alsam bunun mümkün olabileceğini düşündüm.

  o gün kaleiçi'nde ben bir kelebeğim diye ortada gezmişim ama hiçbir şey hatırlamıyorum hatta bir saatlik zaman dilimi beynimde yok, hatırlayamıyorum nerede yürüdüğümüzü falan.

  bu arada komik ama hap beni âşka getirdi, çok mutluydum ve sevdiğim adamı daha çok seviyordum hatta hep aslında onu sevmediğimi derdim beynimin bir köşesinde kendime, sen kimseyi sevemezsin derdim, o gün zaten onu içten çok sevdiğimi anladım."

  oldukca akici.
 • ne ilginç insanlar var dedirten yazı.

  işin asıl ilginç tarafı tüm yazıyı okumuş olmam, bununla kalmayıp kızın bloğuna gidip ikinci yazısını da okumuş olmam. evet belki saçma şeyler anlatıyor ama bir samimiyet var anlatım biçiminde gerçekten yaşamış sanki bunları sevmiş, acı çekmiş, saçmalamış belli oluyor yani. resmini koyması ayrı bir garip ama bir insan bu kadar saçmaladıktan sonra resmini ve adını paylaşabilir mi sorusunu sordurttu bana.
 • gençler seks yok boşuna vakit kaybetmeyin. olayın içinde ice tea var başlamadan uyarayım. bi ara uyuşturucu girince sevişcekler sandım da yok. bi ara efendi adam vardı o da dedim şeytandır kesin, evli çıktı.

  işin aslı okumadım gençler şaka yapıyorum azcık göz gezdirdim.

  okumadan yorum yapma diyon da şimdi.

  hayat bilgisi kitabını sy.10'dan sy.34'e kadar hanginiz okudu lan? hep bi göz gezdirdiniz bıyık çizdiniz dayılara. ben bişey diyom mu? hadi bay bay gençler.

  kimseler göremiyor ya yazdıkları mı cok koyuyor ya.
 • ne okucam zamanıma yazık nedim hayırlısı
 • 5 ay dediğin ilişkinin neresinden özet çıkardın da o kadar yazdın? yani ilişki dediğin şeyin uzun soluklusunda özet olabilir, diğer türlüsü gecelik takılmalardan ibarettir kanımca.
 • yasadigim uzun sureli iliskide bu kadar atraksiyon yasamadigimdan bana hayati sorgulatmis yazidir. lan ben de 2 ay cikip bir kadin dovmek istiyorum. getirin onu bana.