• araya dragon tongue sıkıştırması gereken insan. paarthurnax reyiz bir ayda öğretir. ne olur ne olmaz diye hatırlatayım reyizi öldürmeyecen hocana ayıp etmeyesin nefsin seni yanıltmasın.
  • böyle bir adamın bizim ülkemizde olmasından gurur duymanın yanında ilk defa şuan böyle bir şahsiyetin olduğunu duymanın verdiği üzüntü ve mahcubiyeti bir arada yaşıyorum.
  • söz konusu insanlardan biri de benim fakat türkiye'de bu iş üzerine çalışanların neredeyse tamamı alman olduğundan üzülerek, kısmen başka bir iş yapmaya çalışırken, akademik hayata devam etmek için geceleri uyumayı unutuyorum. öğrenmek isteyenlere tavsiyem, hayalet olarak yaşamayı göze alıyorsanız 3000 yıllık metinleri okumak çok keyifli ve değerlidir.
  • bahsi geçen ölü dilleri çevirebilen insandır, konuşabilen değil.

zira telaffuzları konusunda varsayımdan öteye gidemez.

ama bunun için de sağlam takdir gerekir, bok atmak gibi anlaşılmasın sakın.
  • olmak istediğim insan beş değil de iki üç te olsa yeter. latince eski türkçe ve kiril
  • ismi üniversite kampüsüne verilecek insan
  • takdir edilesi insandır. üniversitelerde böyle hocalar sayılıdır. bir tane cambridge'de eğitim görmüş hocamız var böyle. latin dilinde hoca olmasına rağmen roma hukuku konusunda derslere de girmiş, toplamda 9 dil bilen saygıdeğer hocamızdır.

bizim gibi cahillere latince bir kelimeyi nasıl almanca, fransızca, hatta rusçaya çeviremediğimizi sorar derslerde. cambridge'de iken hocaları böyle yaparmış. biz garibanlar ise ingilizce c1 olunca dil biliyoruz zannediyorduk.

(bkz: mehmet özaktürk)
  • hakkaten con enteresan, gercekten saygi duydum kendisine.
    dusunsenize tek ogrenci sizsiniz, kaytarma sansiniz sifir.
  • bu başlıkta olduğu gibi sorunlu biri mi ?
hesabın var mı? giriş yap