şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: fiat 126 bis)
  • "bisikletten sonra en az yakan araç"'tır. hem de pazarlıkla 2950 tl. km'de de 10 kuruş yakıyor. daha ne olsun.
    http://www.sahibinden.com/…kan-arac-184751367/detay

--- spoiler ---

aracın ilk sahibiyim. aldığım günden bu yana, hiç sanayi yüzü görmedi. anahtar değmedi. maşallahı var.
    araç sıfır muayenelidir. (hiç yaptırmadım.)
    iddia ediyorum, tüm gözler üzerinizde olacak, bir bakan bir daha bakıyor.
    araç, km'de 10krş. yakmaktadır. kilometrenin yarısını iterek, yarısını binerek götürüyoruz. fazla kilolarınızdan bu vesile ile kurtulabilirsiniz.
    araçta bir gram boya yoktur. zaten olan da döküldü gitti. ama pasta cila ile mükemmel görüneceğine inanıyorum.
    araçta ek olarak doğan slx tamponları ve aynaları vardır, özel yaptırdım. arka stopları yeni kasa tipidir. söylemediğim takdirde kimse eski kasa olduğunu anlamıyor.
    aracın ön far camları kırıldı, baktım angel far gibi duruyor hiç ellemedim.
    lastikleri sıfır ayarındadır. telleri çıktı, yol tutuşu mükemmel oldu diye değiştirmiyorum.
    araçta triger kayışı kopunca, şirinevlerden 3 liraya kemer alıp sardım, 160dan fazla basınca kemer fırlıyor.
    aracı parça parça satacaktım, sağlam bir parçasını bulamadığım için bu şekilde satıyorum.
    aracın vites topuzu yolda giderken arka camdan fırladı. yerine aceleyle tornavida taktım. kusursuz çalışıyor, hem de kullanışlı diye çıkartmıyorum.
    aracın direksiyonunun vidaları kayboldu. isterseniz eve götürüp kusursuz bir güvenlik önlemi sağlayabilirsiniz, tek kötü yanı ise seyir esnasındayken elinizde kalabiliyor.
    araçta hava yastığı olmamasına karşın, yumuşak bir direksiyonu vardır. kafanızı vurduğunuzda geri sekiyor.
    frene basınca, ön farlar da yanıyor. boşa akü gidiyor, senelerdir çözemedim.
    aracın sinyalleri çalışmıyor. el işaretleriyle dönüyorum.
    araçta gaz pedalı kırıldı, rolantisini artırdım. araç rolantide 5.000 devirde çalışıyor. gaza basmadan debriyaj ile kullanıyorum. şehir içi trafikte dur-kalkta gayet kullanışlı, mükemmel bir kullanım rahatlığı sağlıyor.
    aracın 4 silindirinden 3 tanesi faaldir. 1967 mustang gibi ses çıkartıyor. debriyajla ara gaz verince araç titriyor. egzoz da patlak, çok tok bir sesi var. aldığım keyfi anlatamam.
    aracın arka koltukları deforme olduğu için, evdeki temiz çekyatı kesip koyduk. cuk diye oturdu. uğraşsam bu kadar iyi olmazdı. tek sorunu var ani fren yapınca arkadakiler öne geliyor.
    araç 4 viteslidir. 2 ve 3.vitesleri çalışmıyor. 1.viteste deviri yükseltip hemen 4e atınca biraz bayılıyor ama topluyor.
    aracın ön camları manueldir. arka camları ise çevirince otomatik olarak açılıyor. anında kapının içine düşüyor. ellenmemesi daha iyi.
    hız tutkunlarının çok seveceği bir araçtır, zira duramıyor. (balatalar hiç değişmedi.)
    aracın kaloriferi bozuldu, durduramıyoruz. kışın kullanışlı, yazınsa ücretsiz sauna keyfi yaşatıyor.
    aracı almak isteyen ustaya götürmesin. ben senelerdir sanayiye götürmedim. araç gariplik çekebilir. durduk yere arıza çıkartırsa kabul etmiyorum.
    son olarak, eğer kasislere sert girerseniz bagaj kapağı açılıyor. geçen bizim amca oğlu düştü. anca ışıklarda farkettim. yolculuk güvenliği açısından arkaya kimseyi oturtmayınız.
    ufak bir pazarlık payı vardır. (2.950) mantıklı takaslara açığım. (kendi ayarında klasik araç olarak dodge challenger, chevrolet camaro veya ford mustang)
    --- spoiler ---
  • renault 9 broadway diyerek katilacagim anket.
  • (bkz: suzuki maruti)
  • kardeş önce oto'yu al, mobil'ini daha sonra alırsın
  • (bkz: ford taunus)
    (bkz: lada samara)
  • biraz pazarlıkla (bkz: suzuki alto)
  • 5 bin liraya zengin bir die-cast model araba kolleksiyonuna sahip olunabilir.
  • 60 model wos wos
    hem klasiğin olur.
    hem de şehir için de takılırsan pek bir sorun çıkarmaz.
    kırmızı olursa da tadından yenmez.
  • (bkz: renault 12 toros)

shooting brake versiyonu ve evet çok ciddiyim.