şükela:  tümü | bugün
 • "konya’daki 5 bin yıllık aşkar höyüğü’nün üstüne törenle beton döküldü. karatay belediyesi birinci derece sit alanı olan aşkar höyüğü’ne park ve süs havuzları yapmak için 21 mayıs günü 3 milletvekilinin de katıldığı törenle temel attı."
  http://www.hurriyet.com.tr/…anat/haber/20653534.asp
  insanlık tarihinde medeniyet konusunda ; çapulcu bahsine bakılması önemle rica olunur.

  yıllarsa sonra gelen editi büdütü : nereden nereye şimdilerde "çapulcu" kavramı değişti.
  neyse efenim, kültürüne sahip çık, eskiyi koru yeniyi geliştir diyoruz, fm kanalını ayarlıyoruz.
 • normal şartlar altında 5 bin yıllık höyüğe su dökmenin bile hapisle cezalandırılması gerekirken üstüne beton döküp bir de devlet töreni yapan zihniyete ne dense azdır. hadi memleketi sahiplendiler, hadi molla, imam olan atalarının yaşadığı , peygamberlerinin yaşadığı 1400 sene öncelerini de sahiplendiler de bari 5 bin sene öncesine karışmayın ulan,

  bunlar dinozor bulsa onu da allayıp pullayıp seçim malzemesi yapacaklar ulan bir de bunlara oy veren gerzeklerle aynı ülkede yaşamak var ki insanın tunç çağına dönüp höyüklerde yaşayası geliyor.

  bir höyük bin hödükten iyidir.
 • cem uzan'ın kardeşi hakan uzan'ın eski eşlerinden birine ettiği güzide sözü akıllara getiren aptalca olay...

  (bkz: höyüğüne beton döker gölgesinde tarihinizi sikerim)
 • muhafazakar sanat ve kültür anlayışının yansımasıdır.

  inan olsun şöyle bir açıklama gelebilir:

  "höyük alanını elitlerin hakimiyetinden kurtardık, milletimizin kullanımına açtık. milleti hakir gören elitler velvele yapıyor."

  "milletim" de şükran duygularını dile getirir:

  "höyük ney lan üç beş taş maş. bi skime de yaramıyordu zaten. sağolsun milletin değerleri ile barışık başgan sayesinde ailecek gidip mangal yapacak bi yerimiz oldu."
 • kültür bakanının çıkıp kıvırtmasına vesile olacak bir olay dahadır.
 • başbakan çamlıca'ya yapılacak cami ile ilgili konuşurken şunları söylemiş (hürriyet gazetesi'nden): "(...)medeniyet inşa etmek elbette zordur ama yan gelip yatarak medeniyet inşa edilmez. düşüneceksin, uygulayacaksın ondan sonra da onu kazıyacaksın ki, o medeniyet asırlara mütecaviz bir şekilde bir mühür olarak devam etsin. ama, en az bunun kadar önemlisi, bu medeniyete ve kültüre sahip çıkmak, onu yaşatmak, devralınan mirası mümkün olduğu kadar geliştirmektir. tarih içinden süzülüp gelen kültürel miras, nesillerin ekleriyle zenginleşir ve süreklilik kazanır. düşünürlerimizden bir tanesi, 'kültür nedir?' diye sorulduğunda net bir tanım yapıyor, 'ecdattan devralınan maddi ve manevi mirasın tümüdür' diyor. mesele işte bu. ecdattan devralınan mirası geleceğe taşımak. bunu başarabilmek. onun için bugünü kadim kültüre, geleneğe bağlamak ve yeniden üretmek durumundayız. (...)"
  bu vukuatla çelişmiş sanırım. şimdi bir eylem var bir de başbakanın sözleri. bakalım hangisi ak parti'yi ve hükümeti bağlayacak.