şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: fifth avenue)
 • (bkz: fifth ave)
  (bkz: 5th avenue)
 • istanbulda bir kafe. şöyle özetlemek lazım,

  bir fırsat sitesinde normalde 30tl olan kahvaltı tabagını indirimle 13.90a satıyor.
  girip sitesine menüye bakıyorsunuz kahvaltı tabağı 13.50 :)

  nasıl kafalarla işletildiği kısaca anlaşılmıştır, giderken 5 kere dusunmek gerek.
 • üsküdar salacakta bulunan cafe.
  deniz ve kız kulesi manzarası gayet güzel
  fakat menü sanki biraz zayıf gibi..

  115 çeşit olduğunu iddia ettikleri kahvaltısının çeşitleri;

  çay
  açık çay
  demli çay
  şekeli çay
  şekersiz çay
  kahve
  sade kahve
  ...
  ..
  .
 • yılbaşında 10 çeşit meze, dj performansıve oryantal şov içeren bir programı 70 tl ye fırsat sitesinde satmaya çalışan üsküdardaki cafe. açıklamalarda limitsiz soft içecek demişler. hem 70tl ye tüm gece meyve suyu servis edecekler, hem de türk kahvesini fiyatın dışında tutuyorlar. yılbaşını fırsata çevirmekten öte, yılbaşı bahanesiyle insanları kazıklamayı ilke edinmişler.
 • ankara'da, bahçelievler'de, birbirine paralel olarak kuzey-güney yönünde uzanan 3. cadde ile 4. cadde'yi birbirine bağlayan yaklaşık 400 metre uzunluğundaki cadde. adı, semtin bütün caddeleri gibi değiştirilip ''cengizhan caddesi'' olmuştur.

  burası bence, benim çok sevdiğim bahçelievler'in en tatlı, en asude yeri. cadde olmasına rağmen, üzerinde birkaç küçük esnaf dışında ticarethane olmadığı için ferah, tenha ve sessizdir. tam ortasında büyükçe bir park vardır. geniş yapraklı yol boyu ağaçlar, yazın güneşi kaldırımlara pek düşürmez. apartıman bahçelerinde ise badem, erik, kayısı, leylak, erguvan ve mor sümbül ağaçları, sırayla rengarenk açarlar ilkbaharda. hareketli semtte bir huzur vahası işte.

  haftasonları semtin kalbi 7. cadde, ikinci ana arteri 3. cadde ve iş merkezi 4. cadde hep kalabalıkken, güzelim 5. cadde aynı asudeliktedir. özledim. cumartesi gideyim, yürüyeyim gelişli gidişli orada.

  leylaklar açmış olmalı.
 • üsküdar salacak sahilde var olan bir cafe diyebiliriz. fiyatlar çok kazık, indirim lafı duyarsanız inanmayın. ödediğiniz hesap menü de ki fiyatın ya aynısı olmayabilir. kel bir işletmecisi vardı. kızlarla haşır neşirdi. manzarası güzeldir.

  edit: mekan bir güzelleşmiş, bir ilgiler anlatamam.sanırım el değiştirmiş, güzel olmuş diyebilirim.
 • salacak'ta sadece manzarasıyla güzel görünen, diğer her anlamda kötü olan yer. personel aşırı ilgisiz, yemekler lezzetsiz ve aşırı yüksek fiyatlı. özellikle iftar vakitlerinde öyle bir karmaşa var ki, asla tahammül edilemeyecek düzeyde. kesinlikle tavsiye etmiyorum.