şükela:  tümü | bugün
 • herhangi bir yerde sıra beklerken, çokça rastlanan durum.

  sanki sırada bekleyenlerin saatlerce işi varmış gibi davrananları, cevap ne olursa olsun, sıradakileri görmezden gelip işlerini yaptırmaya çalışmaları bu ülkenin yıllardır çözemediği sorunlardan birisidir.

  özellikle devlet dairelerinde, bankalarda, hastanelerde hemen gözlemlenir.
 • arsızlıkla,yüzsüzlük arası bazen de karışımıdır.saat 22.00 olmuş magaza kapanmış 5 dk bakacağım.daha önce o münasip yerini nerede gezdirdin?ben gene de girdim egosuyla girerler,yorulmuş ve saatlerce ayakta kalan içerdeki o sessiz kalabalık seni sadece bakışıyla ham yapar.yapmayın emeğe ve insana saygı duyun.
 • ülkemize özgü bir durumdur.
 • bu tipler çoğunlukla böyle bir girişimden sonra marifetmiş gibi gururla her ortamda anlatır ve takdir bekler.
 • bunu adamın teki, geçen gün, check-in'de yaptı. inanılmaz ama yaptı. cidden.
  önümde 10-15 kişi vardı. sıra normal hızda akıyordu. 4 ayrı sıra oluşmuştu. bu adam da 5-6 kişi önümdeydi. yanında babası vardı. yan sırada bekleyen bir aile ile diyaloğa girdi. doktor olduğunu söyledi. yan sıradaki ailenin çocuğu hastaydı. onunla ilgili bir şeyler konuştular. telefonunu falan verdi.*

  ben de diğer insanlar gibi adamı takdir ettim. akabinde bizim doktor sıkıldı. darlandı. "bu ne yeaa sıra ilerlemiyor" falan demeye başladı. derken önündeki kalabalığı yararak en ön sıraya gitti. "bi' şey soracam, bi' saniye..." diye diye gitti. o sırada bir kadının çantasını alıyordu görevli. kafasını kaldırıp "buyurun" dedi. "bir problem mi var, sıra gitmiyor yav" dedi dr. görevli de , "yok, problem yok" dedi. sonra bu mır mır konuşmaya başladı. kadının işlem bitti. bizim dr, görevli ile yalnız kaldı. kimliğini uzattı. babasını çağırdı arkalardan. peder bey geldi. onun da kimliğini uzattı. çantalarını verdiler. el bagajlarına o etiketten yapıştırdılar. her şey yolundaydı. işlemi bitti. "teşekkürler" dedi dr olay mahalinden ayrılırken. yanımdan geçerken ağzından şu sözcükler döküldü; "oh be, bekle bekle, bu ne yav..."

  nereye ve nasıl bağlayacağımı bilemiyorum.