şükela:  tümü | bugün
  • yönetmenlik koltuğunda igor tuveri'nin oturduğu, oyuncu kadrosunda toni servillo, valeria golino ve carlo buccirosso'nun yer aldığı 2019 yapımı film.

    filmin ülkemizdeki ilk gösterimi 39. istanbul film festivali kapsamında online olarak yapılacak.

    gangster filmlerinin arasında italyan usulü yapımların yeri ayrıdır. napoli'nin suç dünyasını estetize bir kara film atmosferinde anlatan ve 2019 venedik günleri'nde prömiyer yapan 5 kusursuz sayıdır böylesi bir "italyan sosu"na sahip. filmin özenle tasarlanmış dünyasının arkasında bir çizgi roman var. italyan çizer igor tuveri, ilk sinema deneyiminde kendi grafik romanını beyazperdeye uyarlıyor. deneyimli oyuncu toni servillo'nun canlandırdığı kahramanımız peppino, napoli'nin karanlık âlemlerinden elini ayağını çekmeye karar veren eski tüfek bir gangster. suç girdabı ne yapıp edip onu içine çekiyor ve intikamını almak için eski alışkanlıklarına dönmesi gerekiyor. 40'ların klasik kara filmlerinin fiyakalı suçlularını ve buğulu atmosferini yeni bir estetikle görmek her zaman çekici!
  • ince uzun sıra sıra çamasır asılı sonu gelmek bilmeyen napoli sokakları, yaşını almış italyan güzellik, centilmenlik, patlayan silahlar, entrika...

    festival kapsamında gösterime sunulan ender keyifli filmlerden.