şükela:  tümü | bugün
37 entry daha
  • bu indirim hala geçerli mi bilmiyorum ama devletin hem %100 elektrikli araçlara hem de hibrit otomobillere çok sağlam destek vermesi gerekiyor. madem petrol ithalatını azaltmak, cari açığı azaltmak istiyorsun. yapacağın hamle bu!
  • çevresel perspektiften olumlu buluyorum, ancak ekonomik perspektiften (petrol ithalatı, cari açık vs.) faydalı olacağına inanmıyorum, zira elektriğimizin de %50'sinden fazlasını ithal hammaddelerden üretiyoruz. dolayısıyla, akaryakıtlıyı bırakıp elektrikliye geçmek harcamalarını bi kredi kartına değil de öbürüne kaydırmak gibi bir şey olacak.
    evvela yapmamız gereken bir şekilde yerel, dışarıya bağımsız ve sürdürülebilir enerji kaynaklarına ulaşmak.
    artık bor mu çıkarırsın, petrol mu bulursun, yoksa sikmişim kükürtdioksitini de asit yağmurlarını da deyip linyite mi abanırsın orası sana kalmış.
  • petrol ürünleri söylenenlerin aksine bizde cari açık kaynağı değil mali kazanç kapısıdır.

onun için benzine mazota devam.

yalnız bu konu dışında devlete ait toplu taşıma araçlarında alternatif çözümler olursa

daha ucuz ulaşım bedeli ve daha az yakıt tüketimi için oldukça verimli olur hibrit araçlar.