şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: wow)
  • burada senelerdir liyakatsizliğe, torpile, adaletsizliğe karşı yazdık. daha geçenlerde ibb'de torpille işe alınan kişi için başlığı günlerce gündemde tuttuk ama ne yazık ki aynısını sözlüğün sahibi yapıyor. dediğimiz gibi türkiye'nin her yerinde liyakatsizlik var. sadece burada ya da siyasilerde değil. en ufak işletmesinden devletin başına kadar.

10 yıldır sözlükteyim. formatı bilmiyorum diye 2 defa yazarlığım onaylanmadı. yine de devam ettim ama hiç bu kadar soğumamıştım sözlükten.

kanzuk'dan açıklama bekliyoruz.
  • geçmiş olsun.
    bu şahsın devlette makam sahibi olduğunu düşünebiliyor musunuz? akrabalarının doğmamış çocuklarını bile makama atar.
  • gün içinde epey popüler olacak uçurulma olayı..

olayı tam olarak bilmiyorum, lakin yazarın söyledikleri doğruysa; yani, bu kızcağız yalnızca söz konusu durumu eleştirdiği için uçurulduysa eğer, çok su kaldırması lazım.. sözlük yöneticilerinin gözünde pek değeri olmasa da, insanların değer verdiği için zaman ayırıp, yazıp çizdiği bir platform burası.. çoook uzun yıllardır yazan, binlerce entry'si olan insanlar var.. haliyle de bir birikimin getirdiği, acı tatlı bir sürü anı var burada.. tüm bunlar, öyle bir kalemde, sorgusuz sualsiz, açıklamasız silinip atılabiliyorsa eğer, platformun güvenirliği, farklı seslere toleransı da sorgulanabilir hale gelecektir.. temelde duran en büyük taşlardan olan bu iki taş yerinden oynarsa, onların üstüne konulan diğer taşlar düşecektir, düşer..

sevgili kanzuk, uçurulan yazarı (gerçekten tek sebep buysa) derhal geri alıp, bu konuda ivedi olarak açıklama bir yapmalı, gerekiyorsa tüm yazarlardan/okurlardan özür dilemelidir.. bu konu, kanzuk'tan da, değerli eşinden de, uçurulan yazarın şahsından da büyük, daha mühim bir konudur.. atılacak adımlar, ekşi sözlük'ün yakın geleceğini şekillendirecek derecede ses getirecektir..
  • torpile kurban edilmiş yazar.
  • doğru söyleyeni yine köyden kovmuslar