şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyla instagram'da yaptığı açıklamadır.

  şahsen ben ikna olmadım. hala daha londonphile adlı yazara ve sözlükteki çaylaklara haksızlık yapıldığını düşünüyorum. 10 yıldır sözlükteyim çok defa bırakıcam bırakıcam dedim ama her seferinde geri geldim. 2 defa yazarlığım onaylanmadı yine bekledim. ama bu olayda gerçekten çok soğudum sözlükten. sözde ülkenin en özgür platformu. yersen?

  --- spoiler ---
  gözdağı içerir.
  eğer verdiğim “emirlerle” yazar uçurtan biri olsam olaydan saatler önce evlilik teklifi aldığım mutlu günümde kişiliğime ve ilişkime hakaret eden onca yazarı neden “uçurtmayayım”?
  --- spoiler ---

  görsel
 • "saatler önce evlilik teklifi aldığım mutlu günümü mahveden onca yazar" diyerek gerekli yerlere göz dağı vermeyi ihmal etmemiştir.

  sevgili alexandra,

  sen sözlüğü şu anki haliyle gördüğün için belki de anlam veremiyorsun olup bitene. “nedir bu tantata bu gereksiz, çocuksu ve %90’ı cahil barındıran site için” diyorsun belki kendi kendine. hep böyle değildi buralar alexandra. kimisi kişiliğini inşa etti burada. filmler izledi, şarkılar dinledi. tartıştı, öğrendi, tanıştı, dertleşti. tabii bunlar yaşanırken sen henüz çocuktun. o güzel şeylerin hepsi vaktiyle yaşandı burada. sonra kanzuk ticari hırsları uğruna hepsini tek tek mahvetti, ama o başka bir günün konusu.

  burası her geçen gün ne kadar yozlaşmaya, kokuşmaya, iğrençleşmeye devam etse de, sırf geçmişin hatrına bile olsa bazı korumacı reflekslerimiz var. gördüğün yazarların yazar olmak için ne kadar beklemesi gerektiğini biliyor musun alexandra? çok. 10 entry girip senelerce bekledi insanlar. sen ise kuyruğun en önüne kaynak yapan kişi oldun. sence bu hareket, tüm o insanlara saygısızlık değil mi alexandra?

  londonphile meselesi gelelim. bu yazar seninle tartıştıktan sonra sebepsiz yere uçuruldu. bu kişi sana hakaret etmedi. senin yazdığın yazıyla ilgili bir yorum yaptı ve sözlük doğasınca bu onun en doğal hakkıydı. “benim haberim yok, ben yapmadım” demenin hakkın olduğunu düşünmüyorum. sence burada ufak da olsa bir sorumluluk kabul edip bunun neden olmuş olabileceğiyle ilgilenmen gerekmiyor mu alexandra? gazeteci ruhun da mu merak etmiyor bu esrarengiz olayı? bu kişi uçuruldu ve tüm entryleri çöpe gitti. belki de senelerce yazdığı yazılar, notlar hepsi gitti. sence bu hareket insanların emeğine saygısızlık değil mi alexandra?

  biz türkiye’nin yorgun insanları, ekonomik olarak batık, psikolojik olarak çökük insanlarıyız. biz neden bu hale geldik biliyor musun alexandra? çünkü bizi bu hale getirenler torpille, adam kayırmayla, elindeki gücü kullanarak başkasını haksız yere ezerek bizi bu hale getirdi. ve siz dün gece bizi bu hale getiren olayların mikro bir örneğini bize sundunuz. bizi 2 ekmeğe muhtaç eden adamlarla aynı karaktere sahip olduğunuzu gösterdiniz.

  edit: sözlük cevap vermiş:
  ---- “yazar kendi tercihiyle hesabındaki entry’leri silip tek entry’sini bırakarak hesabını "yetersiz entry profili" haline getirmiştir. bu doğrultuda, hesabı iddia edildiği üzere kişisel sebeplerle değil yetersiz entry profili ve tarihçe sebebiyle kapatılmıştır. torpille yazar alımı olarak ifade edilen konu ise ekşi sözlük'e emek vermiş kişilerce referans verilen, bilinen ve tanınan kişilerin yazarlığa kabulü 2004 yılından bu yana var olan bir durumdan ibaret.” ----

  siz de ne tesadüf ki “yetersiz entry profili” sebebiyle londonphile’ın hesabını tam o tartışmadan sonra kapattınız. insanlarla dalga geçer gibi cevap veriyorsunuz. yetersiz entry profili olduğunu gece 5’te mi fark edip kapattınız hesabı?

  açıklamaya dair tek tatmin edici şey sözlüğün 2004’ten beri omurgasız olduğunu öğrenmemiz oldu. böyle bir cevap vermek yerine hiç cevap vermeseniz çok daha iyi olurdu.

  bu cevaptan sonra benim gördüğüm, olayda en suçsuz insan alexandra. her şeyi eline yüzüne bulaştıran yönetimin kurbanı olmuş. mini diktatörlüğünüzde size başarılar. ben gidiyorum. unutmadan. ssg sen de ideoloji rolleri kesme kimseye artık. ikinizin de tek efendisi para.
 • sevgili arkadaşlar ve pek sevgili olmayan kanzuk, ekşi sözlük yazarları olarak aramızdan birkaç yazara yapılan haksızlığa sessiz mi kalacağımızı sandın? hayır sen belanı bulmuşsun zaten de, geçmiş olsun da, ekşi sözlük yazarları olarak bizim suçumuz ne? bu kadın nasıl sözlükte bir günde yazar olabiliyor? nasıl arkadaşlarımızı sözlükten uçurtabiliyor? nasıl arkalarından dalga geçer gibi açıklamalarda bulunabiliyor?

  kendisine saygısı olan her yazarı ve çaylağı, bu konuda açıklama yapılmadığı müddetçe sözlüğü boykot etmeye davet ediyorum!!!

  (bkz: 5 ekim 2020 ekşi sözlük boykotu)
 • ben ikna oldum.
 • şu açıklamayı sözlük yerine ınstagram'da yapması bile sözlükten göreceği tepkiden korktuğunu ve sözlükte haksız bir yere sahip olduğunu içten içe kabul ettiğini gösterir.
 • anladığım kadarıyla sözlük sahibi müstakbel eşine evlilik teklifi yerine sözlük yazarlığı teklif etmiş, o da kabul etmiş.
 • ilgiye bu kadar aç birini uzun süredir görmediğim olaylar silsilesinin başrol oyuncusunun yaptığı açıklama.

  kişi kendini şimdi önemli bir şahıs gibi falan da görüyordur ekşisözlük sahibinin eşi diye. *
 • bana gayet normal geldi, mallığın sözlükteki beyinsizlerde olması ihtimali çok daha yüksek.

  kekonun biri de açıklamayı sözlükten değil instagramdan yapması bile tepkiden korktuğunu gizli gizli trıvırıasdf bişeyler demiş,
  ulan instagramda biri bişey demiş, o da ona cevap veriyor, açıklama falan yaptığı yok halka sesleniş konuşması yapmıyor lan.
 • olayın kim ile alakalı olduğunu merak ettiğim açıklama.