• sabitlenmiş entry
    merhaba,

yaşananlar ve yansıtılanlar üzerine oluşan kanaat neticesinde açıklama yapmak isteriz. londonphile nick'li yazarın uçurulma sebebi moderasyon tarihçesidir. daha önce nefret söylemi sebebiyle çaylak edilen yazar, sonrasında da nefret söylemine devam etmiş fakat bu sebeple tekrar silinen entry'sine yönelik olması gereken uçurulma işleminin uygulanmadığı fark edilmiştir. ayrıca, yazar kendi tercihiyle hesabındaki entry’leri silip tek entry’sini bırakarak hesabını "yetersiz entry profili" haline getirmiştir. bu doğrultuda, hesabı iddia edildiği üzere kişisel sebeplerle değil yetersiz entry profili ve tarihçe sebebiyle kapatılmıştır.

torpille yazar alımı olarak ifade edilen konu ise ekşi sözlük'e emek vermiş kişilerce referans verilen, bildiğimiz ve tanıdığımız kişilerin yazarlığa kabulü 2004 yılından bu yana var olan bir durumdan ibaret.

ekşi sözlük, her kesimin düşüncelerini özgürce dile getirdiği bir oluşum ve biz de bunu koruyabilmek adına çok dikkatli çalışmaya gayret ediyoruz. bu sorumluluğun her zaman bilincinde hareket ettiğimizi paylaşmak isteriz.
    • alternatif olusturularak yapilmasi gereken boykot yani karsiya bir rakip yaratilmali ve oraya transfer olunmali. incisozluk aslinda buna uygun degil acikcasi ben oraya gelmem :/
    • +1 ile katıldığım boykottur. dün geceden beri yaşanan olaylar alexandraarzat nickli, haksız şekilde torpille yazar yapılmış kişinin açıklaması ile sıvama boyutuna geçmiştir zannımca. kendisi burada göreceği tepkiyi bildiğinden açıklamasını bile instagram üzerinden yapıyor. burada bizim gibi yazar olmak için 2-3 sene bekleyen çaylakların hakkının yenmesi bir yana, uçurulan yazarlara yapılan büyük bir haksızlık var. kaldı ki bu sözlükte kimlere ne hakaretler ne küfürler edildi, yine de yazarlar uçurulmadı. sol framede her gün yapılan liyakatsizliklere, torpillere dikkat çekilirken, sözlüğün buna alet edilmesi de ayrı bir ironidir. kendi adıma uçurulan yazarlardan özür dilenip, hesapları kendilerine iade edilene ve alexandraarzat nickli yazar çaylak yapılana kadar sözlükte yazmama kararı alıyorum. kanzuk sözüm sana, eğer yapılan hatayı düzeltmezsen, bundan sonra trollerinle beraber sözlükte mutlu mesut takılırsın, sözlükteki kaliteli yazarların bir bir gidişini izlersin.
      edit: harf düzeltmesi
    • henüz yazar olamadığım için yalnızca izlediğim hadise
    • alexandraarzat ' ın iki günde yazar yapılmasına bir sözüm yok, zira ünlüler de bir şekilde çaylaklık sırası beklemeden yazar olabiliyorlar.
      olması gereken; samimi bir özür, ve 'uçuruldu ise' londonphile'nin geri getirilmesi yani iade-i itibarın verilmesidir.
    • +11
    • katildigim ve desteklediğim boykottur.
      'özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.'
    • sözlükten uçurulan arkadaş özür dilenerek geri getirelecek, iltimas ve torpille yazar yapılan kim varsa çaylak yapılacak ve bu yapılırken haksızlıga ugrayan çaylaklardan özür dilenecek. taleplerimiz bunlardır.
      aksı halde, çarşı karışır hemşerim.
      ımla.
      ek: lanetli yapıldım çaylak oldum, ne sebeple neden?
    • desteklediğim boykot.
      son entry.
    • katılmayacağım boykot. öncelikle alex’e o konuda ben de kırgınım. ancak katılmama sebeplerine gelirsek:

1- her yerimiz boykot oldu, bir rahat yok mu lan böyle ömür mü geçer.
      2- kanzuk dürümcüsü evlilik sözleşmesi yapmadıysa sözlüğün yarısı zaten alex’in oldu. umarım 2-3 aya boşar da kanzuk sözlüğün yarısını kaybedip mal gibi kalır.
      3- alex sözlüğün yarısına sahip ise zaten kafasına göre takılabilir, o zaman bu hangi götün davası.
    • bu entry ekim ayının sonuna kadar son entrym olacak, arada buraya gelip bir şeyler yazmak, fikir beyan etmek iyi hissettiriyor.

fakat bu platformda bile adam kayrılıyorsa sokayım öyle işe.

kısa dönem de olsa desteklediğim boykottur.
    hesabın var mı? giriş yap