• sabitlenmiş entry
    merhaba,

yaşananlar ve yansıtılanlar üzerine oluşan kanaat neticesinde açıklama yapmak isteriz. londonphile nick'li yazarın uçurulma sebebi moderasyon tarihçesidir. daha önce nefret söylemi sebebiyle çaylak edilen yazar, sonrasında da nefret söylemine devam etmiş fakat bu sebeple tekrar silinen entry'sine yönelik olması gereken uçurulma işleminin uygulanmadığı fark edilmiştir. ayrıca, yazar kendi tercihiyle hesabındaki entry’leri silip tek entry’sini bırakarak hesabını "yetersiz entry profili" haline getirmiştir. bu doğrultuda, hesabı iddia edildiği üzere kişisel sebeplerle değil yetersiz entry profili ve tarihçe sebebiyle kapatılmıştır.

torpille yazar alımı olarak ifade edilen konu ise ekşi sözlük'e emek vermiş kişilerce referans verilen, bildiğimiz ve tanıdığımız kişilerin yazarlığa kabulü 2004 yılından bu yana var olan bir durumdan ibaret.

ekşi sözlük, her kesimin düşüncelerini özgürce dile getirdiği bir oluşum ve biz de bunu koruyabilmek adına çok dikkatli çalışmaya gayret ediyoruz. bu sorumluluğun her zaman bilincinde hareket ettiğimizi paylaşmak isteriz.
    • açıklama geldi.

üst edit: olaylara dair çeşitli başlıkları random olarak en altta sıralıyorum. ayrıca dikkat çeken, yer yer kahkaha attıran, yer yer güldürürken düşündüren entarileri de paylaşıyorum. önerilere açığım.
      entry güncellenmeye devam edecektir.

kanzuk'un eşini torpille yazar yapması ile fitili ateşlenen ve londonphile adlı yazarın haksız yere uçurulmasıyla devam eden olaylar silsilesidir. oldukça enteresan ve tuhaf şeyler oluyor.
      tuzlu fıstık ve biramı aldım, heyecanla takip ediyorum.

(bkz: yiyin birbirinizi ete para vermeyin)

ayrıca; sen kanzuk'u savundun!

edith piaf: (bkz: dev-ekşi)

edith piaf 2: olaylar tüm hızıyla devam ediyor ve henüz kanzuk tarafından bir açıklama gelmedi. gündemi geceden beri meşgul eden olaylar silsilesi, en azından gün boyunca sürecek gibi. zira tepki gitgide büyüyor. bence bi nevi "elif can yetim" vakası olup her gün bu başlıklar hortlatılabilir, daima insanların aklında kalması sağlanılabilir. fakat şu çok açıktır ki; dün gece yaşananlar sözlük tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.
      insanların çoğu ekşi markası, kalitesi, imajı, güvenilirliği, eşitliği, özgürlükçü bir platform olması nedeniyle burayı tercih ediyordu. artık tüm bu olguları yitirdi ve çeşitli entry silme etkinlikleri sonrası sözlük'ün geldiği bu içler acısı durum ise yadsınamaz bir hâl aldı. neticesinde bu popülist, kapitalist, emperyalist ve kokuşmuş düzenin azılı bir parçası haline geldi, tıpkı ülke gibi.

oldu bence bu nick yazarın oluşturduğu şöyle de bir anket var.

ilgili başlıklar;

(bkz: kanzuk'un eşini torpille yazar yapması)
      (bkz: londonphile)
      (bkz: 5 ekim 2020 ekşi sözlük'ten uçurulan yazarlar)
      (bkz: 5 ekim 2020 ablamın sözlükten uçurulması)
      (bkz: alexandraarzat)
      (bkz: kanzuk (sözlük yazarı))
      (bkz: alexandraarzat'a bir entry bırak)
      (bkz: kanzuk ve alexandraarzat uçurulsun)
      (bkz: alexandra arzat'ın haksız yere linç edilmesi)
      (bkz: alexandraarzat'a hakaret edenler uçurulsun)
      (bkz: londonphile'den özür dilensin kampanyası)
      (bkz: yolun açık olsun paşam)
      (bkz: kalbim)
      (bkz: 05.10.2020 kanzuk ve alexandraarzat'a açık mektup)
      (bkz: kanzuk'un haklı olduğu gerçeği)
      (bkz: 150 kilo adama kalbim demek)
      (bkz: kanzuk'un aslında torpil falan yapmaması)
      (bkz: 5 ekim 2020 ekşi sözlük boykotu)
      (bkz: 5 ekim 2020 çaylak isyanı)
      (bkz: kanzuk'a saldırarak prim yapan işsiz yazar kümesi)
      (bkz: 5 ekim 2020 alexandra arzat açıklaması)
      (bkz: 5 ekim 2020 birgün'ün ekşi sözlük haberi)
      (bkz: okan bayülgen'in ekşi sözlük kapağı)
      (bkz: aşkım uçur şunu)
      (bkz: kocasına yazar uçurtan kadın)
      (bkz: aşkım şunu uçurur musun)
      (bkz: kanzuk'un şu saatten sonra yapması gerekenler)
      (bkz: 5 ekim 2020 sözlük'e veda etmem)
      (bkz: alexandra arzat'a itibar suikastı yapılması)
      (bkz: kanzuk'un evlenmesi)
      (bkz: kezbanlady))
      (bkz: kezbanlady başlığının aramada çıkmaması)
      (bkz: alexandra arzat'a hakaret edenleri ifşa platformu)
      (bkz: alexandraarzat'ın linç edilme sebebi)
      (bkz: 5 ekim 2020 ekşi sözlük boykotçuları uçurulsun)
      (bkz: 5 ekim 2020 kanzuk'a itibar suikasti yapılması)
      (bkz: londonphile'ın dosyasının kabarık olduğu gerçeği)
      (bkz: alexandraarzat yalnız değildir)
      (bkz: sözlük yanarken gıkı çıkmayan yazar kitlesi)
      (bkz: yeni bir sözlüğün kurulması gerekliliği)
      (bkz: size ne lan sözlüğümden)
      (bkz: alexandraarzat'ın linç edilme sebebi)
      (bkz: 5 ekim 2020 boykota katılmayanlar)

ilgili entry'ler;

(bkz: #113879957)
      (bkz: #113880669)
      (bkz: #113880252)
      (bkz: #113874666)
      (bkz: #113877008)
      (bkz: #113875628)
      (bkz: #113881861)
      (bkz: #113881013)
      (bkz: #113881721)
      (bkz: #113882409)
      (bkz: #113882031)
      (bkz: #113882474)
      (bkz: #113888986)
      (bkz: #113889008)
      (bkz: #113888789)
      (bkz: #113888850)
      (bkz: #113888412)
      (bkz: #113888764)
      (bkz: #113891664)
      (bkz: #113891965)
      (bkz: #113892135)
      (bkz: #113884026)
      (bkz: #113891939)
      (bkz: #113892225)
      (bkz: #113891469)
      (bkz: #113893968)
      (bkz: #113894011)
      (bkz: #113895001)
      (bkz: #113895066)
      (bkz: #113895324)
      (bkz: #113895594)
      (bkz: #113895682)
      (bkz: #113917405)
      (bkz: #113917405)
      (bkz: #113884979)
      (bkz: #113889949)
      (bkz: #113885074)
      (bkz: #113900291)
      (bkz: #113901835)
      (bkz: #113883277)
      (bkz: #113882002)
      (bkz: #113877743)
      (bkz: #113884043)
      (bkz: #113830120)
      (bkz: #113884606)
      (bkz: #113906075)
      (bkz: #113906590)
      (bkz: #113901862)
      (bkz: #113906231)
      (bkz: #113908057)
      (bkz: #113896924)
      (bkz: #59006873)
      (bkz: #113883755)
      (bkz: #113884122)
    • ilgiyle takip ediyoruz,
      (bkz: vakayı hürrem)

edit:bazı yazar arkadaşlar kanzuk haklıdır diye başlık açmış, buradaki tepki veren yazarların çoğu kanzuk'un eşini bir günde yazar yapmasına ya da format dışı entry'ler girmesine çok takılmıyor, asıl tepkiler eleştiride bulunan bir yazarın hürrem'in işareti sonucu yazarlıktan uçurulması ve akabinde hürrem'in (bkz: yolun açık olsun paşam) gibi pişkin bir cümle kurmasına geliyor.
    • sabah uyandığınızda ‘ne oluyor bu amk sözlüğünde’ diyerek boş bakışlarla sözlüğe bakmanızı engelleyecek olan başlığa hoş geldiniz, uzatmadan başlayalım.

her şey, kanzuk (sözlük yazarı)nın, sevgilisi, alexandra arzata evlilik teklifi etmesi ile başlıyor. sözlükte tahmin edeceğiniz üzere konu hakkında başlık açılıyor, bazı geyikler dönüyor ve en nihayetinde mutluluklar dileniyor. ve daha nice entryler. olaylar işte tam olarak bundan sonra başlıyor.
      benim de başta olacağını tahmin ettiğim bir olay yaşanıyor. kanzuk, müstakbel eşini, sahibi olduğu sözlükte yazar yapıyor. alexandra hanım, kendisine yapılan yakıştırmalara, yorumlara karşılık entrylerle cevap veriyor, kendince kendini savunuyor. londonphile isimli bir yazar, alexandra hanım hakkında düşüncelerini dile getiriyor görsel ve alexandra hanım, entrye karşılık olarak ayrı bir entry giriyor. londonphile isimli yazara yanıt verdiği entrysinden (#113875239) sonra, yazar uçuruluyor ve uçurulma sebebinin bu olduğunu iddia eden entryler giriyor, ardından yazar, uçurulma sebebin bu olduğuna yönelik bir açıklama da yapıyor, (#113879957). tahmin edileceği üzerine konu üzerine birtakım başlıklar (bkz: kanzuk’un eşini torpille yazar yapması) tarzı, çaylaklara haksızlık edildiğinden ve yapılan şeyin doğru olmadığını kasteden başlıklar açıyorlar. şu anda kanzuk veya alexandradan bir yanıt gelmedi.

edit: alexandradan yanıt geldi. görsel olayın kendisi ile alakalı olmadığını dile getirmiş.
      görselden okumak istemeyenler için alıntı: düzgün bir üslup ile yazdığınız için kendimi açıklamak istedim. bahsi geçen yazar benim adıma utandığını ve kusmak istediğini söyledikten sonra -yazdığım edit kısmı olmadan- gayet kibarca kendisinin yanlış düşündüğünü söyledim. aynı yazar bu kez 2 farklı edit girerek artık sözlük’te yazmayacağını belirtti. bunun üzerine ben de hiçbir kötü niyet olmadan “sizin kararınız” demek için “yolun açık olsun paşam” yazdım. kimsenin uçurulması, hele hele benim “emrimle” uçurulması söz konusu değil. eğer verdiğim “emirlerle” yazar uçurtan biri olsam olaydan saatler önce evlilik teklifi aldığım mutlu günümde kişiliğime ve ilişkime hakaret eden onca yazarı neden “uçurtmayayım”? herkese saygı duyuyorum ve kimseye cevap dahi vermiyorum. tek bir kişiye cevap verdim o da gayet saygılı bir cevaptı. olay bir kişinin taş atması ve diğerlerinin de işin aslını bilmeden başlık ardına başlık açmasıyla sonuçlandı. yıllardır süren “çaylak-yazar” polemiğinin suçlusu ilan edildim. yazdığım şey için değil fakat yaşananlar için üzgünüm. kimseye kötü bir şey dememiş, kimseyi “uçurtmamış” ve tüm görüşlere saygı duymuş biri olarak içim çok rahat. ben ekşi sözlük’ün yöneticisiyle evleniyorum fakat bu tüm sözlük ahalisine karşı bir sorumluluğum olduğu anlamına geliyormuş anladım. ben sözlük’ü sevdim fakat yaşananlar hiç alakam bile olmayan bir olay ve ilişkim üzerinden daha ilk günden linç edilmem ile sonuçlandı. yalnızca üzgünüm.

edit2: sözlükten açıklama geldi. (#113937000) fakat ben kanzuktan da bir açıklama gelmesini isterim.
      sözlüğün cevabı: “yazar kendi tercihiyle hesabındaki entry’leri silip tek entry’sini bırakarak hesabını "yetersiz entry profili" haline getirmiştir. bu doğrultuda, hesabı iddia edildiği üzere kişisel sebeplerle değil yetersiz entry profili ve tarihçe sebebiyle kapatılmıştır. torpille yazar alımı olarak ifade edilen konu ise ekşi sözlük'e emek vermiş kişilerce referans verilen, bilinen ve tanınan kişilerin yazarlığa kabulü 2004 yılından bu yana var olan bir durumdan ibaret. ekşi sözlük, her kesimin düşüncelerini özgürce dile getirdiği bir oluşum ve biz de bunu koruyabilmek adına çok dikkatli çalışmaya gayret ediyoruz. bu sorumluluğun her zaman bilincinde hareket ettiğimizi paylaşmak isteriz.”

edit3: londonphileın, sözlük yönetimine nazaran oldukça tatmin edici cevabı da gelmiştir. (#113949850) olur da sözlük tarafından silinirse, buraya da ekliyorum.
      alıntı: "bugüne kadar nefret söylemi gerekçesiyle bir kez entry'm silindi, bir kez de çaylak yapıldım. bu iki entry'nin nefret söylemi olduklarını da kabul etmiyorum, ikisi de aktroll'ler tarafından şikayet edilen, onları rahatsız eden entry'lerdi. nihayetinde, buradaki entry'lerin nefret söylemi olup olmadığı bağımsız hukukçulardan oluşan bir hakem heyeti tarafından değerlendirilmiyor. modların şikayet üzerine gözünün kenarıyla okuduğu entry'ler "hmm" diye siliniyor. her atılan çamura inanmayın. buyursun yayınlasınlar, ikisinin altına da eminim bütün sözlük imza atar. tarihçe meselesine gelince, iş yapan hata yapar. ne kadar uzun süredir yazarsanız, ne kadar içerik oluşturuyorsanız doğal olarak moderasyon tarihçenizin kabarma riski de o kadar artıyor. inanmayan kanzuk'un tarihçesine baksın. son birkaç yıldır moderasyon, entry silme gerekçelerini muhalif susturmak ve sindirmek, akp'yi memnun etmek ya da arasını iyi tutmak, gündeme a-haber ayarı çekmek için keyfi olarak kullanıyor. öyle olmasa bugüne kadar ben değil lord eddard stark uçurulurdu. bir örnek vereyim, daha önceki hesaplarımdan biri de işid'in yakarak şehit ettiği iki asker başlığını gündemde tutmak için birden fazla entry girdiğim dönemde flood yapmak gerekçesiyle uçuruldu. düşünebiliyor musunuz, kendi başlığını gündeme sokmak için uplayan onca insan varken düşünüp taşınıp flood yapmayı bulmuşlar gerekçe olarak. çünkü o sırada hükümet bu olayın gündemde kalmasından rahatsızdı. 2016'ydı sanırım, bu olay sözlüğün yozlaşmasının ve malum kesimin ağırlığının hissedilmesinin de ivmelendiği bir milattır aynı zamanda. buranın yazarların arkasında durmayan, yalnızca içeriklerinin sömürüldüğü, diğer bir deyişle yarara yalnızca sözlük tarafının, zarara ise yazarın tek başına katlandığı, güvensiz ve adil olmayan bir ortam olduğu, en ufak olayda ip'nizin peynir ekmek gibi teslim edildiği sır değil. yeri geldi yine eski hesaplarımdan birinde yazdıklarım sebebiyle savcılığa ifade de verdim. elbette takipsizlik kararı verildi. çünkü yargının konusu, kişilerin gündelik kaprisleri ya da moderasyonun paşa gönlü değil buradaki gibi. "zaten nefret söylemleri de vardı" diye çok tanıdık bir taktikle beni karalamak istemeleri sürpriz değil. uçurulma gerekçem bana gönderilen log kayıtlarına yetersiz entry (10 entry'nin altında kendi nişanlısı da dahil binlerce kullanıcı olmasına rağmen). nefret söylemi olduğunu öne sürdükleri entry'lerin yaptırımı, zamanında silme ve çaylaklık olarak uygulanmamış mı zaten? hukukçuyuz diyorlar ama non bis in idem ilkesi hak getire. milletin aklıyla alay edercesine neden daha önce değil de yazdığım son entry'den sonra uçurulduğuma zaten "cevab" verememişler de "o kadar üzülmeyin yani o kötü birisiydi zaten" demeye getiriyorlar. olay, hesabı kapatmama rağmen hırslarını alamayıp cesedime kurşun yağdırırcasına uçurmalarından ibaret aslında. mesele ben değilim, mesele iki ağaç değil. mükemmel olmak, herkesin beğeneceği meriçsi entry'ler yazmak, karma kasmak gibi bir derdim olmadı hiçbir zaman. benim entry'lerimde tek dikkat ettiğim şey, eleştiri kapsamında olması ve suç unsuru içermemesidir. küfür edersem de şahıslara değil ortalığa ederim. özetle, herkes gibi sevenlerim de, sevmeyenlerim de vardı. bu olayın benim sözlük’te yarattığım persona ve nick üzerinden yürütülmesine izin vermeyen çok sayıda sağ duyulu ve zeki yazar var neyse ki. geri kalanların da bu olaya yaklaşırken gözlerini kapatıp aynı eleştirinin çok sevilen bir sözlük celebrity'si tarafından yapıldığını ve uçurulduğunu hayal etmesini istiyorum. benim kişisel olarak ne geri dönme ne de özür talebim vardır. bunlardan özür ya da telafi beklemek, bu dönemde hata yapan bir bakan ya da bürokrattan özür ve istifa istemek kadar boş bir beklentidir, siz de vazgeçin. o yüzden yayınlanan cevaba ve moderasyon geçmişi denerek atılan çamura zerre şaşırmadım. olaya konu kadın, kendi nick altında kurallara uygun şekilde tanım yaparak cevap verse ya da nick altıma gelip "kıskanç olduğunu düşündüğüm bir yazar" falan dese bugün rüzgar ondan yana esecek, binlerce fav alıp herkes kendisinin yanında olacaktı. ya da ssg'nin kanzuk'u çaylak yaptığı vaka gibi, formata aykırılık sebebiyle kanzuk, nişanlısının entry'sini sembolik olarak sildirse yıllarca hatırlanacak sevimli bir olay olarak kalacaktı. ama "cool" olmak artık 2000'lerin başındaki gibi "cool" bir şey değil tabii. "ben yaptım oldu", "siz benim kim olduğumu biliyor musunuz", "sizden öğrenecek değiliz" yıllarındayız artık. dolayısıyla kanzuk'un instagram storysinde gururla paylaştığı "sözlüğün first lady'si" entry'sinin gazına gelip çok eğleneceklerine ve sınırsız yalakalık göreceklerine inanarak bir hevesle sözlük sahibi olunca yapılacak ufak şımarıklıklar kontenjanından yazarlık verilen nişanlı, bir pr fırsatını ve çok kolay bir win'i kendi egosu ve "sözlük kocamın, format mormat dinlemem, istediğim gibi yazarım, istediğim gibi uçurturum" (yağmur aşık sesiyle okunacak) dediği için kaçırdı. bu ego için bir yazar uçuruldu, moderasyon geçmişi sebebiyle değil. herkesin hesabı mercek altına alınıp bütün kurallar uygulansa sözlük'te 20 kişi ancak kalır, kabul edelim. ilk taşı günahsız olanınız atsın. zaten sözlüğün bu gizemli kurallarının birçoğu böyle durumlarda kullanmak üzere uydurulmuş, meclisten bir gecede çıkan torba yasalar gibi hukuki belirlilik ilkesine ve şeffaflığa aykırı, kullanıcı sözleşmesinde ya da kolayca erişilebilir herhangi bir yerde yer almayan "biz yeri geldikçe duyururuz yea" diye geçiştirilen quasi-kurallar. "aynı başlık altındaki başka bir entry'ye fiziksel referans vermek" ya da benim olayımdaki "yetersiz entry" gibi kurallardan birçok insanın ancak entry'leri silindiğinde ya da arka plandaki başka bir bahane yüzünden uçurulduğunda haberi oluyor. ha, bu arada @'le cevap vermek de kural ihlali değilmiş mesela, somut olaydan öğrenmiş oldunuz. entry silmeme de açıklık getireyim. 2 bine yakın eski entry'mi bu haksız entry sildirme ve çaylak yapılmalar üzerine protesto amaçlı ve saniye sınırı yüzünden elbette son gece değil, uzun bir süreye yayarak yaptım. yani sözlükten gitmeyi uzun süredir planlıyordum zaten ama böyle epic bir çıkış yaptığım için mutluyum. bu tarafta sıradan bir insanin nicki, karşı tarafta sözlük sahiplerinin gerçek isimleri var. kendi ayaklarına sıktılar. ekonomik ve fiziksel olarak kaybettikleri hiçbir şey olmasa da, hatta ekstra tık kazanmış olsalar da, sözlük'te tanrıcılık ve evcilik oynayıp ego tatmin etmek isterken her şeyin tersine dönmesi sonucu düştükleri durumu keyifle izliyorum. binlerce akıldan çıkan kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek savunmalarla yılların ve uçurulan tüm hesaplarımın intikamı benim yerime sayfalar dolusu alınıyor. karşı taraf para verse(!) kendisi için yaptıramazdı bunları. kendi çevresinden birkaç kişinin cılız entry'leri "big data" akışı altında ezildi. dün twitter'dan yaptığı gibi ne kokar ne bulaşır açıklamalarından anlaşılacağı gibi umutları ssg'ye bağlamak artık cem yılmaz'dan medet ummaya benziyor. kendisine ömür boyu konuşmaması için bir gizlilik anlaşması imzalatmadıysa umarım 10 yıl sonra bir belgeselde çıkıp başına gerçekte ne geldiğini ve sözlüğü nasıl kaybettiğini anlatır. sonra da imzaladığı rekabet etmeme sözleşmesinin süresi dolduğunda tekrar kendi sözlüğünü açar. sen de mağdursun be sedat, bak yine kıyamadım ;) bunlar da sözlüğe son mesajımdır. bundan sonra okumak için bile girmem. belki nick altımda yazanları son kez okurum ama, çok zekice ve komikler çünkü. özlenen ekşi mizahı budur. seviyorum sizi, kalplerim benim."

gelişmeler editlenecektir.

yapılan jest kötü bir şey değil. benim anlamadığım şey, bunca yıldır bu sözlükte yazan, bunca yıldır bu sözlükte bir yeri olan, yöneticilik yapan insanlar, nasıl böyle olayların olacağını kestiremeyip, durumu bu kadar kötü yönetir. ben bu mecrada 2.5 senedir varım ve ben bile kanzukun karısını yazar yapacağını, bundan sonra gelme ihtimali olan yorumları tahmin ettim. dediğim gibi nasıl oluyor da insanlar böyle çocukça, profesyonel olmayan şekillerde davranıyor anlayamıyorum.
    • yıllarca unutulmaması gereken olaylardır. ben hiçbir zaman unutamayacağım. kokuşmuşluğun, yozlaşmışlığın her türlüsüne zaten tanık oluyorduk yıllarca. fakat ekşi nefes aldığımız, otosansürlü de olsa kendimizi ifade ettiğimiz bir ortamdı. çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. eğer kanzuk ve nişanlısı erdemin kırıntısına bile sahipse hesaplarını kapatıp defolup gitmeliler.

edit: sanırım debeye girmiş bu entry haberim yok. arada bir oylanıyor. bu yüzden bir ekleme yapayım istedim. kanzuk ve yavuklusu hesabını kapatıp gitsin yazmışım. okudukça gülüyorum kendime. lütfen beni ciddiye alma sevgili kanzuk. sonuçta sen bir sözlük hesabından çok daha fazlasısın. dükkan sahibisin. bahsettiğim şey; işletmeyi başkasına devretmen. seni görmek istemediğimiz... yanlışlık olmasın :) geçmiş zaman çok sinirlenmişim demek ki dümdüz yazmış gitmişim.

not: kıymetli zevcen kayboldu gitti ama o iyi oldu bak :) yolu açık olsun paşamın :*
    • mekan kiminse onun borusu öter , doğanın kanunu bu .
    • çaylakların yazar yapılmasıyla önüne geçilebileceğini düşündüğüm olaylardır krizi fırsata dönüştürmek
    • sabaha ya reform ve rönesans ya iran islam devrimi

tarafını seç.
    • çıkar göster!
    • ınsanların burda bile otoriter kişilere savaş açanlara yönelik "aha şimdi siki tuttun" imali yazıları var. keyfiyet, toplumun her yerine öylesine sinmiş, bunu yapanlar karşı çıkanları ezmeye o kadar alışmış ki artık neredeyse herkes öğrenilmiş çaresiz.
    • kanzuk’un keyfi olarak eşini yazar yapmasını bile bir yere kadar anlayışla karşılayabilirim. sözlüğe gelen siyasetçiler, gazeteciler yazar yapılıyor, eşini de hadi yaptı diyelim. yanlış bir hareket ama hadi yaptı diyelim. keyfi olarak yazar uçurmak kesinlikle kabul edilebilir bir şey değil.

son derece yanlış bir karar. burası sözlük, burayı kurduğunuz zaman keyfi hareket edebileceğiniz bir yer değil de insanların fikirlerini yorumlarını anonim olarak paylaşabileceği ve başkalarının da bu yorumları bilgileri referans alabileceği bir platform diye kuruldu. burda 160binden fazla yazar 100binden fazla çaylak var. neredeyse 250-300 bin kişi hemen hemen tüm dünyanın okuyacağı yazılar yazıyor. bu kadar büyük bir mecrayı böyle basit ve ucuz hareketlerle mahvetmeyin. benim kanzuk’a tavsiyem budur.

olayın iç yüzünü sözlükten okudum. illaki bir açıklama gelecektir. bunca yıldır sözlükteyim, çok olaya şahit oldum. çok rezillik gördüm. böyle bir yerde illa ki olacaktır böyle şeyler. ama bu kadarı da kabul edilemez.

biz insanız. insan kalmanın gereği de haksızlıklara karşı çıkmaktır. haksızlıklara sessiz kalmamaktır. burada bir haksızlık var. bir kişi geliyor, torpille yazar oluyor ve yıllarca çaylak sırası beklemiş sonra kaç zamandır yazar olmuş birini keyfen attırıyor. kanzuk’un acilen bu lekeyi temizlemesi gerekiyor.
    249 entry daha
    hesabın var mı? giriş yap