şükela:  tümü | bugün
  • kelebek mobilya rezaletler silsilesi desek daha doğru olacak aslında. kalitesiz bir mobilya markasını tercih edip başım yandığı için, en azından belki başkasının da aynı şeyin başına gelmesini engellerim diye bu başlığı açtım.
    (bkz: ülkede hiç kimsenin işini düzgün yapmaması)

21 eylül 2020 tarihinde beylikdüzü kelebek mobilya'dan milagro yatak odası takımı aldım. takı dolabı 1 ay içinde, yatak odasının kalan parçaları ise 10 gün içerisinde gelecek dedi mağazanın müdürü. iyi ne güzel dedik sevindik. nikah tarihimi de buna göre aldım.

kendisine oturduğum sitede saat 17.00'dan sonra montaj ve nakliye hizmetlerinin yasak olduğunu belirttim görsel.
    kendisi çok emin bir tavırla bildiğini, oraya çok sipariş götürdüklerini söyledi.

1 ekim 2020 tarihinde kuruluma geldiler. ben 5'ten sonra montaj yasak dememe rağmen şirket 4.30'da geldi. akşam 8.30'a kadar kurulum yaptılar. komşularıma mahçup oldum. benim yüzümden akşam akşam matkap sesi çektiler. güvenlik haklı olarak tepki gösterdi.

akşam 8.30'a kadar kaldılar ancak dolabın sol tarafında görsel ezik olduğu için dolabın kurulumu yapılamadı görsel. yani dolap da kurulsaydı herhalde işlem akşam 10'a kadar sürecekti. bu arada dolabın bazı parçalarının kutusu o sırada açılmadı. bunu aklınızda tutun.

mağaza müdürünü aradım. durumu anlattım. kendisi haklı olduğumu ancak o ezik parçayla dolabın kurulmasını tavsiye ettiğini, yeni parçanın 1 aydan daha uzun sürede geleceğini söyledi. tabii ki bunu kabul etmedim. yakın zamanda evleniyorum. dolabı kurdurucam, bütün kıyafetlerimi oraya taşıycam, 1 ay sonra tekrar hepsini çıkartıcam, tekrar taşıyıcam derken saçma sapan bir duruma dönüşecekti yoksa. sonuçta bana ayıplı bir ürün satılmış. ben aldığım tarihe göre planımı yapmışım. kısa sürede tedarik etmeleri gerekir. ancak tabii ki ülkemizde hiç kimse işini kavga etmeden düzgünce yapmadığı için yine işler karışmaya başladı.

1 ay içinde gelecekse ürünü iade etmek istediğimi söyledim. müdür bey de bize tabii ki iade edebileceğimizi söyledi. ancak kendisi benim onlara yaptığım ödemeyi çoktan kelebek'in ana merkezine yaptığını, paranın onda olmadığını söyledi (ne alakaysa?). ben de kendisine benim muhattabımın beylikdüzü kelebek mobilya olduğunu, para alışverişlerinin beni alakadar etmediğini söylesem de beyfendiyi ikna edemedim. kendisi ayrıca bana iade etmek istersem ürünleri gelip alacağını, ancak paramı vermeyeceğini bunun için gidip kendisini mahkemeye vermem gerektiğini söyledi. sıkıntı yok dedim, veririz. zaten ailede elini kimse çarpsan avukat.

1 saat sonra beni kendisinin lojistik müdürü olduğunu söyleyen bir beyfendi aradı. kendisi ezik gelen parçanın ellerinde olduğunu, 5 ekim 2020'de getirebileceklerini söyledi. bu üsluplarından sonra hata aslında bendeydi hiç geri adım atmamam gerekirdi ancak maalesef kabul ettim.

5 ekim 2020 tarihinde kurulum ekibi geldi. bu sefer direk 17.30'da geldiler. her neyse en azından geldiklerini şükrediyoruz.

ezik olan parçanın sağlamı gelmiş. ancak bu sefer de o sırada kapalı olan paketleri açtılar ve dolabın 1 kapağının aynasının çatlak görsel, 1 kapağında da
    görsel çizik olduğu ortaya çıktı görsel.

yine müdür beyi aradım. bana kurulum yapan ekip 15 gün içerisinde gelir demişti. bunu kendisine söyledim. kendisi bana yine aynı şeyleri söyledi. 15 gün içerisinde gelmesinin mümkün olmadığını, ayıplı mal sattıkları için haksız olduğunu ancak iade etmek istersem kaymakamlığa gidip karar çıkartmam gerektiğini, o kararı kendisine getirip o şekilde iade alacağını söyledi. zorlaştırmak için sağolsun elinden geleni yaptı. koskoca(!) kelebek mobilya 2 kapağın gelmesi için tarih bile veremiyorsa kapatıp gitsin.

bu markadan bir şey alıp ürün kusurlu çıkarsa başınıza gelecekler bunlar.

edit: yine lojistiğin ilgisi sayesinde kendilerine 1 şans daha verdim ama o beylikdüzü şube benden ne kazandıysa haram zıkkım olsun.

edit2: 1 aydan sonra gelen takı dolabında da çizik ve aynasında leke var. gelen parçalar hep defolu çıkıyor. keşke kapılarının bile önünden geçmeseydim 12 bin tl verdim bu dandik takıma. gidip 2. el alsaydım en azından kafam rahattı aklıma tüküreyim.
    görsel
    görsel
  • iyi sana gelmişler. haziranda koltuk aldık hala gelmedi anasını satayim
  • "ancak kendisi benim onlara yaptığım ödemeyi çoktan kelebek'in ana merkezine yaptığını, paranın onda olmadığını söyledi "

abi bu nasıl bir kurumsallık lan?
  • tatsızlık falan değil bildiğin rezalettir.
  • bana 155 günde teslimat yapmışlardı.
  • hiç teslimat yapılmayan kişileri görünce, teslimattan sonra yaşayacaklarını düşünüp üzülüyorum :/
  • boş verin reklam veren koca koca firmaları. genelde mobilyacılar sitesi gibi yerlerde fabrikasyon yapan 5-10 kişinin çalıştığı yerlere yönelmenizi tavsiye ederim. daha yeni alım yaptık ve her tür detayla ilgilendiler saolsunlar. bildiğin custom mobilya yaptırdık. ekşi sözlük olarak herkesi local business'ı desteklemeye davet ediyorum.