şükela:  tümü | bugün
 • özet geç diyenler için: yurt dışı 2gb internet paketi aldık. 1818 lira fatura geldi. paketimizin bittiği bilgisi 03/09/2017 tarihinde geldi ancak müşteri temsilcisi 01/09/2017 tarihinde paketimizin bittiğini ve bu tarihten itibaren hattımız kısıtlanana kadar internet kullanımlarımızın ücretlendirildiğini söyledi. sonuç olarak teknosacell bize bu faturayı ödetmek istiyor. teknosacell mi kullanılır senin beynine sıçayım dediğinizi duyuyorum. yaptık öyle bir hata affedin sevgili suserler. bu resmen bir soygun.

  merhaba sevgili sözlük
  bugün size teknosacell’in bize yaptığı haksızlıktan bahsedeceğim.
  27/08/2017-03/09/2017 tarihleri arasında balayımızı geçirmek amacıyla italya'ya tatile gittik. gitmeden önce yurt dışında rahat rahat internet kullanabilmemiz için teknocacell’in yurt dışı 2 gb haftalık paketini satın aldık. yani 2 gb internetimizi sadece paket ücreti ödeyerek kullanabilecektik. 02/09/2017 tarihini 03/09/2017 tarihine bağlayan gece saat 02:33’de arka arkaya 5 tane mesaj geldi ve mesaj içeriklerinde internet kullanımınız 100, 250, 500, 1000 lirayı geçmiştir şeklinde bildirimde bulundular. daha sonra saat gece 04:00 civarında güvenliğimiz amacıyla hattımızı kısıtlamışlar.(allah razı olsun)

  tabi biz bu moral bozukluğuyla türkiye’ye dönmeden eşimin vodafone hattından teknosacell müşteri hizmetlerini aradık ancak fatura kesilmeden herhangi bir işlem yapamayacaklarını, eğer bir hata varsa fatura kesilse bile faturanın düzeltilebileceği bilgisini verdiler. türkiye’ye döndükten sonra teknosacell tarafından kısıtlanan hattımızı geri açtırdıktan sonra rahat edemediğimiz için tekrar tekrar şikayet kaydı oluşturduk. bize geri dönüşleri fatura kesilmeden herhangi bir işlem yapamayacakları, fatura kesildikten sonra yanlışlık olduğu takdirde faturanın düzeltilebileceği söylendi.

  30/09/2017 tarihinde müstakbel faturamız kesildi ve tam tamına 1818 tl! yine götüm götüm müşteri hizmetlerini aradık ve bize detayları göremediklerini 05/10/2017 tarihinde aramamız gerektiğini söylediler.

  bugün tekrar faturamızı düzeltmek için aradığımızda faturalandırma hakkında herhangi bir sorun olmadığını 01/09/2017 tarihinde paketimizin bittiğini ve bu tarihten itibaren 03/09/2017 tarihine kadar internet kullanımımızın ücretlendirildiği bilgisini verdiler. böyle bir şeyin olmasının imkanı yok çünkü biz sürekli olarak türk telekom uygulamasından kalan kullanımımı kontrol ediyorduk ve hatta bana 02/09/2017 saat 22:13’te yurt dışı 2gb haftalık paketiniz de 410 mb kaldı diye mesaj gönderdiler. ayrıca internet kullanımının ücretlendirildiği mesajı bana 03/09/2017 saat 02:33’de geldi. türk telekom uygulamasından baktığımda 03/09/2017 01:58-02:01 saatleri arasında 2 dakika içinde her 4 saniyeye bir 35,18 lira yansıtmışlar. anlayacağınız 2 dakika için benden 1818 lira talep ediyorlar.

  bu rezilliğini herkes görsün sözlük. teknosacell’i kullanmayın kullandırtmayın. biz düştük siz düşmeyin. bizi böyle zor bir duruma sokan bu operatörü ifşa ediyorum. bütün yasal haklarımı kullanacak ve sonuna kadar ödememek için elimden geleni yapacağım. fırsatçı operatör.

  edit: bazı arkadaşlar bulunduğumuz ülkenin hattını almamız gerektiğini söylemiş ancak tur ile gittiğimiz için uçaktan iner inmez hat almak için ayırabilecegimiz vaktimiz olmadı. hattı alsaydık bile sadece internet kullanabilecektik ve türkiye yönüne arama yapmamız ekstra ücretlendirilecekti. türkiye yönünden gelen aramalarda bizi arayacaklar kisilere daha fazla bir külfet yükletecekti. eşim de vodafone kullandığı için herşey dahil pasaport aldık ve günlük 15 lira karşılığında dakika, mesaj ve internet haklarimizi türkiyede ki gibi kullandık.

  bilişim teknolojileri kurumunun yaptığı açıklamalarda ise yurtdışında ki internet kullanımlarında operatörlere bilgi mesajı gönderme zorunluluğu olduğunu söylüyor. yani bilgi mesajı yoksa faturada yok. bize 1 dakika içinde 5 tane mesaj arka arkaya atıp faturamızın 1000 lirayı geçtiği bildirildi.
 • ahah ne adamlar var yahu. gittiğin ülkenin hattını al kullan. rezalet puanı 0.
 • ahan da yeri geldi sonunda: (bkz: teknosacell ne amk) adam bir de bundan mağdur olmuş. *
 • rezalet puanı 8/10 olan rezalet, avea alt yapısı ile hizmet veren tüm kanallarda tt, bimcell, teknosacell vb 25 tl ye 2 gb yurt dışı paketi var, bir çok avrupa ülkesinde geçerli, o yüzden gidilen yerlerden local hat al demek çok pratik ve ekonomik bir seçenek değil. bence burada hata nede olsa 2 gb diye paketi zorlamak hata olmuş, roaming esnasında bir çok kullanım bilgisi esas operatöre geçikmeli geliyor, bu nedenden oluşan mevcuttaki gibi durumlara düşmemek için paketim ne olursa olsun maps, navigasyon uygulamaları, whatsapp mesajları ve mekan tavsiyeleri gibi düşük data kullanımı yapan işlemler dışında be hiç bir uygulamayı kullanmıyorum. yeri geliyor 2 gb paketin sadece 500-600 mb tükeniyor ama bu tarz bir tehlikeye kendimi atmıyorum, buradan herkese tavsiye ederim.

  bir rezalette benden gelsin;

  (bkz: 5 ekim 2017 hepsiburada rezaleti)
 • bir benzerinin kız arkadaşımın başına geldiği rezalettir. almanyada havalanında inip, 3 gün sonra almanya hattını takana kadar geçen sürede yapılan toplamda 5 görüşme (her biri 1 dakikadan az) ve kullanılmayan internet için 600 liradan fazla fatura kilitlediler.
 • rezalet puanım 4/10. o da fatura tutarının 4 basamaklı olmasından dolayı. 3 hafta önce abd'deyken ben de yurtdışı internet paketi alıp kullandım tt hattımdan ama 1 kuruş fazla gelmedi fatura. o ülkeden hat almak bazen pek mantıklı olmayabiliyor. 19tl'ye sorunu çözmek varken neden 30$ vereyim ki? her neyse, sistemlerinde hata vardır, ücret olayını hallederler. biraz uğraştırır ama çözülür.