şükela:  tümü | bugün
36 entry daha
 • rezillikte son perde, türkiye bankalar birliği bireysel başvurumu reddetmiş, hadi onlar yüzeysel inceleme yapmışlar diyelim ama asıl takıldığım yer olan ve tarafıma ulaşan bankanın savunmasını aşağı bırakıyorum.

  savunmanın özeti:
  banka tarafından hakem heyetine verilen yanıtta özetle; “5440 78** **** 0054 numaralı kredi kartı ile yapılan işlemler ile ilgili yapılan incelemede; itiraza konu olan işlemlerin güvenli sanal ortamda 3d secure olarak bankamızın bonusflaş uygulaması üzerinden onay verilerek doğrulandığı tespit edilmiş olup üyesi
  olduğumuz kart kuruluşlarına ait kurallar gereği dosya olumsuz sonuçlanmıştır. ***‘nun bankamız sisteminde 2008 yılından itibaren kayıtlı olan ******* no’lu cep telefonuna 30.08.2019 tarihlerinde müşteri özelinde tek kullanımlık sms şifresi gönderilmiş ve cihaz eşleştirmesi yapılarak bonusflaş mobil uygulamasına giriş yapılmıştır. sms ile şifrenin gelmesi için müşteri numarasının ve müşteriye ait parolanın doğru bir şekilde girilmiş olması gerekmektedir. bonusflaş uygulamasından 5440 78** **** 0054 nolu sanal kart kullanılarak işlemler gerçekleştirilmiş ve işlemler 3d secure onayı bonusflaş uygulamasından gerçekleştirilmiştir. müşterimizin sahte garanti bbva internet bankacılığı sayfasına yönlendirilerek dolandırıcılığa maruz kaldığı kanaatine varılmıştır. bedaşe açıklamalı fatura ödemeleri incelendiğinde; bonusflaş uygulamasına giriş yapıldıktan sonra müşterimizin sahip olduğu 5406 69** ****0040 ve 5549 60** **** 4039 numaralı kredi kartları ile bonusflaş uygulaması üzerinden fatura ödeme adımları ve 2 faktörlü doğrulama ile giriş yapılarak bu işlemler gerçekleştirilmiştir. bu sebeple, fatura ödeme sırasında ek bir şifre yada parola gönderimi gerçekleştirilmemektedir. bu aşamada, iddia edildiği şekilde şikayete konu olayda işlemler müşterimizin iradesi dışında gerçekleşmiş olsa dahi; söz konusu işlemler, bonus flaş (garanti bankası dijital) giriş bilgileri/ garanti dijital parolası ve sms ile gelen şifre’nin müşterimiz tarafından üçüncü
  şahıslar ile paylaşılması suretiyle gerçekleştirilmiş olduğundan, ilgili yasal düzenleme uyarınca gerçekleştirilen işlemler müşterimizin sorumluluğundadır." ifadesine yer verilmiştir.

  tekrar yazıyorum, tarafıma giriş şifre mesajı gelmedi, hala geldiğini iddia ediyorlar, üstüne üstlük daha önceki entrylerde defalarca yazdım, ilişkilendirme mesajı sonrası en fazla 5 dakika içinde aplikasyon şifremi de değiştirdim, buna rağmen başkası nasıl girdi aplikasyona, onu da es geçiyor, belki de alttan alttan "sen yaptın"a getiriyorlar. provizyonda olan işlemlerle ilgili itirazıma rağmen neden karşı tarafla görüşüp iptal işlemi yapmadıklarına değinmiyorlar bile.

  kısacası baylar bayanlar, banka, 11 yıllık müşterisi olarak bana bir taraftan da "dolandırıcı sensin" diyor. yazıklar olsun.

  tavsiyem, içtenlikle söylüyorum, kendinizi kurtarın.

  edit : özelden bir arkadaş yazmıştı daha önce, geçen hafta internet alışverişi yaparken ben de yeni farkettim ama o zaman var mıydı bilmiyordum, açıklamaya bakılırsa varmış demek ki. 3d secure kullanımı için alışverişte 2 seçenek var, biri telefona sms, diğeri bonus flasha onay için girme, dolandırıcılar bonus flasha onay yollamayı seçmişler işlemlerinde, savunmadan anlaşılan bu. tabi banka yalan söylemiyorsa. ha tabi bu yukarıda belirttiğim ilk girişin nasıl yapıldığını ve yapıldıktan sonra hemen (ilk zamanlar görüştüğümde log kayıtlarında olduğunu kendileri de söyledi, biliyorlar yani) şifre değiştirme yapmama rağmen yeniden bonus flasha nasıl girdiklerini açıklayamıyor.
 • gezi'den sonra biraktigim banka'nin karistigi son rezalet. (bkz: up)

  ben bunlari birakmisim, birakmamisim cok umurlarinda degil. ben kimim ki, ne musterileri var. tavsan daga kusmus dagin haberi olmamis benim durumum, bunun farkindayim.

  yine de kapattim. maksat safimiz belli olsun. (bkz: #18926953)
 • bu arada eğer takip ediyorlarsa bir çift laf da dolandırıcı arkadaşlara etmiş olayım, gerçekten bravo, ülkenin sistemini çözmüşsünüz, eninde sonunda zarar görecek olanın en suçsuz olan kişi olacağını çok iyi analiz etmişsiniz, bravo.

  banka adına da, herşeyi geçtim hadi, bedaşı ararım, işlemi iptal edin derim, bankanız bize başvursun der, diğer tarafı (param türkpara) ararım, işlemin ilgili olduğu icra dava dosyasını bildirin, başvurucam derim, banka başvursun, veririz der. bankaya dilekçe veririm, bu bilgileri tarafıma bildirin, bedaşa da iptal için başvurun derim, banka cevap bile vermez.

  yani hatanız var derim, kabul etmezler, ya o zaman bana yardımcı olun da iptal ettireyim derim sallamazlar, böyle saçma sapan bir olay ancak bizim kurumlarımızda, ancak bizim ülkemizde olur, daha ne diyeyim size, bok çukurundan farkınız yok.
2 entry daha