şükela:  tümü | bugün
 • günün 15inci dakikasında polis saldırısı ile gölgelenmiştir.

  "bu kadar demokrasi yeter, hadi evinize" demişler.
 • https://www.facebook.com/events/202131636605196/
  çapulcuların yine alanda olacağı gündür.
  ankara'nın dört bir yanından gelen halk; kızılay, güvenpark bizim demeye geliyor.
 • bugün bütün gün insanlar ve polis çok sakindi. ara ara polislerin yanına gittik, hepsi kendi hallerinde duruyorlardı. bisküvi filan ikram edelim dedik, güler yüzle teşekkür ettiler. hiç kimse sorun çıkarmadı.

  ben ve iki arkadaşım genel olarak arkadaydık. saat 12'ye doğru tesadüfen gelin öne gidelim dedim ve ardından polis barikatının tam yan tarafına gittik. 2 adım önümde polisler vardı. hatta o perspektiften, boyum elverdiğince insanları çekmeye çalıştım. http://i.imgur.com/ng9then.jpg (kenarda polisler var dikkat ederseniz)

  bi 5 dk sonra polis anons geçmeye başladı. "arkadaşlar saatin 10'undan beri müdahale etmedik. istediğiniz gibi eylem yapmanıza izin verdik artık dağılalım. yarın yine geliriz. yoksa sizi dağıtmak zorunda kalacağız" filan dediler. hatta yarın yine geliriz deyince önümüzdeki polis "yiaa bizi de yaktı yiaaa" dedi bi güldü.

  o sırada ön taraftaki insanlar yuhlamaya başladılar. polis "bakın aranızda provokatörler var, olay çıkarmaya çalışıyorlar yapmayın" filan dedi. yüzde yüz eminim, polisin anonsu bu yuhlamalar yüzünden arka taraflara ulaşmadı. biz bile zor duyuyorduk zira.

  ardından bi anda eylemciler arasından polise bira şişesi, taş filan atılmaya başlandı. bunun üzerine polis de hemen, sabırsızca (bu noktada onlar da hatalı diye düşünüyorum ama bu kişisel görüşüm) maskelerini takıp, 3 defa biber gazı attı. burada önemli olan şu ki arka tarafa anons bile gitmiyordu ve muhtemelen insanlar polis bi anda saldırmaya başladı diye düşündüler.

  ardından arkadaş önümüzdeki polise "abi nereden kaçalım?" diye sordu. polis de atatürk bulvarı'ndan gidin dedi. oraya yöneldik yapmayın etmeyin diye bağıra bağıra. ziya gökalp'in köşesinde bekleyen 50 kişilik filan bi polis grubu vardı. "geçin gençler geçin siz yanmayın" diyerek yol verdiler o yönden kaçan insanlara. ardından sakarya üzerinden ara sokaklara girdik. hatta bi ara çankaya katlı otoparkın arka tarafındaki sokakta guy fawkes maskeli 3 genç durduk yere, hiçbir neden yokken, ortada hiçbir şey yokken o yol üzerindeki bir durağın camına taş atıp, kırıp kaçtı filan.

  her iki taraf da bu noktada hatalıydı. polis anonsunun arkalarda duyulmasını engelleyen ön taraftaki eylemciler, polise taş ve şişe atan provokatörler, sabırsızca, anında biber gazına sarılan polisler, eylemde içki içen insanlar...

  bugün ankara eylemi olayla sonuçlandıysa bunun nedeni her iki tarafın hatasıdır diye düşünüyorum.

  tam şu an tesadüfen video da buldum, buyrun: http://www.ustream.tv/recorded/33825321

  sonradan gelen not: polisin günlerdir yaptıklarını unutmuş değilim. bu yazıyı sadece bugün olanlarla ilgili bir perspektif oluştursun diye yazdım. siyahın içindeki beyazları ve beyazın içindeki siyahları daha iyi görebilelim diye.
 • şiddetli yağmurun nasıl etkileyeceğini merak ettiğim eylemler.

  gaz bombalarına, polise eğilmeyenler yağmura da eğilmesinler lütfen.
 • provakatörlerin oyununa gelmeden devam etmesi gereken eylem.

  (bkz: küfürle değil inatla diren)
 • 4 haziran 2013 ile rayına oturmaya başlayan, bugün ise sorunsuzca ve coşkuyla sürmesini dilediğim eylemlerdir.
 • polise kandil simidi ikram edeceğim eylemdir.
 • finalimden çıktıktan sonra kızılay'da yerimi alacağım eylemler.
 • saatlerce yürürken yorulmadım, biber gazı solumak rutine bağlamışken yorulmadım, sokaklardaki yaralıları doktor arkadaşlarımla korunaklı yerlere taşırken yorulmadım. aldığım darbeler de beni yormadı, ama bu siyasilerin kendilerine paye çıkarma çabalarını izlemek beni çok yoruyor..
  bitmeyen eylemdir.
 • polis tarafından çatlatılmış sol bileğimi de yanıma alarak (bkz: anamızı da aldık geldik) katılacağım eylemdir. yeter 2 günlük dinlenme. alanlar bizi bekler.
hesabın var mı? giriş yap