şükela:  tümü | bugün soru sor
 • --özet son paragrafta --
  (bkz: fatih portakal ekşi sözlüğü satın alsın)

  ekşi sözlük tarafsız içerik ve doğru habere ulaşmakta , tv , gazete ,ve bilimum mecra içerisinde en etkili kaynak.

  tamamen tarafsız yada burada yazılan herşey doğru demiyorum , bunu iddia etmek bile komik bir durum olur , ama dediğim gibi , o tarafa yada bu tarafa yandaş , tv ler , gazeteler yada internet siteleri ile karşılaştırdığımızda , en iyi durumda olan kaynak hâlâ ekşi sözlük.

  baskı , çıkar , +1üye fazlası ile daha büyük dürüm alabilmek vb. durumlar ile sözlüğün oldukça yıprandığı ve hızla ömrünün sonuna yaklaştığınında farkındasınızdır.

  ekşi sözlük ölmesin , bazı konularda eski haline dönsün (kaliteli içerik , sıkı bir denetim , paralı trollerin uçurulması) ve bazı yeni şeyler eklensin , istiyoruz neredeyse hepimiz.

  benim teklifim ise bunların hızla gerçekleşmesini sağlayacak ve ekşi sözlük platformunu cok farkli bir eksene sokacak bir durum.

  (bkz: fatih portakal ekşi sözlüğü satın alsın)
  hem tarafsız yayın yapması zor olan tv , gazete (birtaraf olmazlarsa bertaraf olacaklar çünkü) gibi pahalı olmaz , hemde sansür olmaz , daha ulaşılabilir olur.

  neden fatih portakal ; hem tarafsiz tek gazeteci o , hemde kanaldan ayrılacağı konuşuluyor kendini bu işe daha çok verebilir vakit ve kafa olarak.

  -- özet --
  ekşi sözlük tarafsız haber ve kaliteli içeriğe ulaşabildiğimiz tek kaynak , tarafsız gazeteci fatih portakalekşiyi satın alıp trolleri kovsun , sansürü kaldırsın , yazar kalitesini denetim ile artırsın , eski moderatör ler işe dönsün , burası doğru haberin , umutlarımızın son kalesi olsun.
  -- özet--

  sıkı denetimden kastım , eskisi gibi işte , basliklar taşınsin imladan edit e , tanım entryden üsluba kadar dikkat edilsin.
 • hanımlar, beyler bi el atın başlıklarını engelleyelim

  edit: işbu entry fikre karşı değil*, format sikildiği için girilmiştir.

  başlığı açan suser tarafından, "beyler bi el atın başlığı gündeme taşıyalım" şeklinde ikinci entry girilmişti, silinmiş.

  (bkz: açtığı başlığın ikinci entry'sini giren ezik troll)
 • portakalın da işi yok ekşi mandalina alacak.