şükela:  tümü | bugün
  • --özet son paragrafta --
    (bkz: fatih portakal ekşi sözlüğü satın alsın)

ekşi sözlük tarafsız içerik ve doğru habere ulaşmakta , tv , gazete ,ve bilimum mecra içerisinde en etkili kaynak.

tamamen tarafsız yada burada yazılan herşey doğru demiyorum , bunu iddia etmek bile komik bir durum olur , ama dediğim gibi , o tarafa yada bu tarafa yandaş , tv ler , gazeteler yada internet siteleri ile karşılaştırdığımızda , en iyi durumda olan kaynak hâlâ ekşi sözlük.

baskı , çıkar , +1üye fazlası ile daha büyük dürüm alabilmek vb. durumlar ile sözlüğün oldukça yıprandığı ve hızla ömrünün sonuna yaklaştığınında farkındasınızdır.

ekşi sözlük ölmesin , bazı konularda eski haline dönsün (kaliteli içerik , sıkı bir denetim , paralı trollerin uçurulması) ve bazı yeni şeyler eklensin , istiyoruz neredeyse hepimiz.

benim teklifim ise bunların hızla gerçekleşmesini sağlayacak ve ekşi sözlük platformunu cok farkli bir eksene sokacak bir durum.

(bkz: fatih portakal ekşi sözlüğü satın alsın)
    hem tarafsız yayın yapması zor olan tv , gazete (birtaraf olmazlarsa bertaraf olacaklar çünkü) gibi pahalı olmaz , hemde sansür olmaz , daha ulaşılabilir olur.

neden fatih portakal ; hem tarafsiz tek gazeteci o , hemde kanaldan ayrılacağı konuşuluyor kendini bu işe daha çok verebilir vakit ve kafa olarak.

-- özet --
    ekşi sözlük tarafsız haber ve kaliteli içeriğe ulaşabildiğimiz tek kaynak , tarafsız gazeteci fatih portakalekşiyi satın alıp trolleri kovsun , sansürü kaldırsın , yazar kalitesini denetim ile artırsın , eski moderatör ler işe dönsün , burası doğru haberin , umutlarımızın son kalesi olsun.
    -- özet--

sıkı denetimden kastım , eskisi gibi işte , basliklar taşınsin imladan edit e , tanım entryden üsluba kadar dikkat edilsin.
  • hanımlar, beyler bi el atın başlıklarını engelleyelim

edit: işbu entry fikre karşı değil*, format sikildiği için girilmiştir.

başlığı açan suser tarafından, "beyler bi el atın başlığı gündeme taşıyalım" şeklinde ikinci entry girilmişti, silinmiş.

(bkz: açtığı başlığın ikinci entry'sini giren ezik troll)
  • portakalın da işi yok ekşi mandalina alacak.
  • hoş bir fikir de fatih portakal'ın tarafsızlığının iş görebilmesi için kendisinin tek yazar olması lazım.

sonuçta yapı açısından bakarsak ekşi herkesin kafasına göre takıldığı bir dingonun ahırı, yani sosyal medya sitesi. habercilik amaçlı kullanılması bence ekşi'nin mevcut yapısı ile mümkün değil. sonuçta bunun yapılabilmesi için yazarların da araştırarak yazması, temelli ve kaynaklı çalışması lazım. ayrıca gerçek ismin kullanılması falan da cabası... (gerçek isim yoksa haberin sorumluluğu söz konusu olamıyor)

sonuçta bence fatih portakal'ı böyle bir belaya bulaştıracağımıza ve dünya masraf çıkartacağımıza ekşi'yi haber kaynağı olarak kullanmamak daha pratik olur.