• muharrem ince’yi cumhurbaşkanı adayı yapan adamın canlı yayını. amına koyim aralarını açmaya çalışan sinsi aktroll’ler gibisiniz.

olm bu adamların, akşener’in ve millet ittifakının birinde oluşacak bir anlaşmazlıkta seçim tekrarlanır, karşı tarafta sürekli erken seçim isteyecek bir akp olacak. meral akşener’le dün bir görüşme yaptılar parlamenter sistem hakkında. oluşacak bir anlaşmazlıkta 16 yıllık enkaz komple muhalefete kalacağı gibi, anlaşmazlığın getirdiği bir panik havası iyice boka sardırır.

bu ittifakın tüm bileşenlerinin sağduyusuna ihtiyaç var. araya nifak sokmaya çalışmak akp’ye hizmettir.

edit; bu arada “cumhurbaşkanı kabineyi kendisi kuracak, yardımcılarını da kendisi seçer, biz ona karışmayız, biz parlamentoda olacağız” dedi. kaç tane siyasi var lan bu ülkede bunu yapabilecek? “size gerek yok artık” diyen arkadaş, sistem konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olduğuna emin misin?..
  • 24 haziran'da sadece cumhurbaşkanlığı seçimi olduğunu zanneden zıpırların "sen tv'ye çıkma, muharrem ince'ye zarar veriyorsun." diye zırlamasına neden olan yayın. ulan parlamento seçimlerine hazırlanan bir partinin liderine "sen ortalarda görünme!" demek hangi mantığın ürünüdür?
  • kk senin ben agzini opeyim dedigim yayin.
    mealen : bahceli'ye ergenekonda, balyozda apoletleri sokulen generalleri ziyarete gitme, onlari affedelim deme. mafyaya ziyarete git, onalara af olsun diye yirtin....

şunu kimse diyemiyor kk dan baska.
  • ekşi çoğunluğunun kemal kılıçdarolu'nu neden sürekli itin gotune soktuğunu anlamış değilim. adam sakin sakin, zeka kokan kelimlerle her şeyi güzelce anlatıyor.
  • yahu siz bu adamdan ne istiyorsunuz ne?
    renkli gözlü olmamak suç mu, yakışıklı olmamak suç mu, son yıllarda kritik konularda hep doğru hamleleri yaptı, adalet yürüyüşü tam zamanında doğru olandı, 15vekil olayı beklenmedik hamleydi. artık sen ben yok abicim yokk. şunun şurasında iktidara yalakalık yapmayan kaç kişi kaldık,sizler elini masaya vurup üzerinizden geçenleri sevip dürüst, akıllı insanları benimsemediginiz sürece daha çok erdoğanlar gelir geçer
  • hayır bu kemal kılıçdaroğlu gözükmesin muharrem ince hallediyor diyenler nasıl bir kafaya sahip ben anlamıyorum ki. hayır bu insanlar 16 nisan'da neye oy verdiğini biliyor mu ?

kemal kılıçdaroğlu chp genel başkanı. parti işlerini, partinin atacağı adımları belirleyen kişi. muharrem ince cumhurbaşkanı adayı. ikisinin olayı farklı beyler. kısaca söylemek gerekirse, 16 nisan referandumunu göz önünde bulundurarak, kemal kılıçdaroğlu, atatürk ; muharrem ince, ismet inönü pozisyonunda yer alacaktır. ancak bu durum parlementer demokrasiye geçiş sonucunda tam tersi bir hal alacaktır.

kısaca bu şartlar altında kemal kılıçdaroğlu'na laf söylemek doğru olmaz. kabul etsende etmesende bu adam türkiye'nin en büyük 2. siyasi partisinin genel başkanı. ince'yi genel başkan gibi görerek doğru sonuçlara varamazsınız.
  • muharrem ince'yi de kemal kılıçdaroğlu'nu da oldukça iyi dinlemiş birisi olarak söyleyebilirim ki, kılıçdaroğlu çok sağlam siyasetçi.

muharrem ince sempatik olabilir ancak kemal kılıçdaroğlu acayip birikimli ve zeki.
    ince, dediklerinin hepsini yapabilir mi bilemiyorum ancak kılıçdaroğlu kesinlikle tüm planlarını gerçekleştirecek kapasiteye sahip.

muharrem ince ve kemal kılıçdaroğlu'nun şu an bir arada çalışmasının en büyük avantajı da belli ki tüm plan-programı kılıçdaroğlu yapıyor, muharrem ince de bunu halka aktarma işini üstlenmiş durumda.
  • ikili sistem çok iyi işliyor. hep böyle devam edilse keşke.
    süreceksin ince'yi sahaya. kılıçdaroğlu da partideki dengeleri sağlayacak.
  • yine dogrulari soyluyor ama herkes he he diyip gececek. nedense adamin dedigi ne kadar iyi olursa olsun bir agirligi kalmamis gibi oluyor.
  • haftanın her günün rte, akşener, ince gibi şovmenleri izliyoruz zaten. bırakın kardeşim de haftada bir de şu adamın ülkenin sorunlarına somut çözüm önerilerini dinleyelim. hayır ben haftanın her günü bağırıp çağıran, bir saat konuşan ancak iki kelime bir şey söylemeyen insanları dinlemek zorundamıyım kardeşim.

hayır kardeşim bu adam kötü siyasetçi falan değil. kötü olan ülkedeki siyaset anlayışımız. olması gereken şu adamanın yaptığı. sorun bizde kardeşim bizde.
hesabın var mı? giriş yap