şükela:  tümü | bugün
  • edit: yayın saati 22:00 olarak güncellenmiş. meral akşener'in bütün sosyal medya hesaplarından da (youtube, twitter, facebook, instagram canlı yayınlanacak.

meral annemizin konuk olacağı, habertürk tv'de saat 22:00'de yayıma başlayacak, fatih altaylı ile teke tek programıdır.

canlı yayın web
    canlı yayın youtube

şimdiye kadar ancak halk tv, krt tv, number one tv, cem tv, kral fm ve show radyo'ya yayına çıkabilen cumhurbaşkanı adayı meral akşener'in seçime 19 gün kala çıkabildiği ilk ulusal kanal yayını olması hasebiyle çok önemlidir.

kanımca meral akşener'in akp seçmenine ulaşabilmesi için de çok önemlidir.

* erdoğan gibi bir rakip karşısında ve günümüz türkiye siyasi konjonktüründe meral akşener'in en büyük kozu 28 şubat dönemindeki tavrı ve duruşudur. ama o bunu hiç kullanmıyor ve büyük yanlış yapıyor. yaşı o yılları hatırlamaya yetmeyecek milyonlarca genç akp seçmeni, yaşı yetse de hafızası zayıf olan bir o kadar daha yaşlı akp seçmenine bunları anlatmalı. yoksa bilmiyorlar, tanımıyorlar. akp cenahından kopmaya meyilli önemli bir kesim var ama kendilerine yakın alternatif göremedikleri için ya sandığa gitmeyecekler, ya mhp'ye oy verecekler ya da gene (kendilerince) "yokluktan" erdoğan'a oy verecekler. bunlara bu limanın güvenli olduğu hissettirilmeli. "kahrolsun şeriat" sloganlarına verdiği tepki, "yerel komutanlardan brifing alan valileri görevden alırım" çıkışı ve o dönemde 28 şubatçı komutanların kendisini hedefe aldıklarını güzel güzel anlatmalı.

* ulaşması gereken bir başka grup da kürt seçmen. içişleri bakanlığını sadece 7 ay yaptığını anlatmalı. ve susurluk döneminin içişleri bakanı olmadığını. insanlar bilmiyor ve araştırma gereği de duymuyorlar. top çok oralara gelirse mehmet ağar'dan bahsetmeli. ağar'ın akp için miting yaptığı, oğlunun milletvekili adayı yapıldığı yerde faili meçhullerin, susurluk'un hesabının akşener'den sorulmasının abukluğunu anlatsın. evet, yapsın bunu.

* akp'ye yakın cenahta hâlâ "15'inde başbakan olacağım dedi", "yurtta sulh dedi" yalanları çok popüler ve birçok insan buna inanıyor. bu iddialara açık açık, video görüntülerini de yayınlatarak cevap vermeli. sunucu sormasa bile kendisi konuyu açmalı. birçok insanın akşener'e ve iyi parti'ye sempati duymasının önünde engel olarak bu yalan duvarı var.
  • önemli yayindir. meral aksener'in ilk kez genis kitlelere ulasabilen bir kanalda canli yayin performansini gorecegiz

fakat kendisi "2. tura benim kalmam lazim chpliler bana oy verin, ince erdogani yenemez" söylemini sürdürmekte ısrar ederse elinde kalan %2-3lük chp seçmenini de kaybedecektir.

akşener ve partisinin bu tavrı akşener'in kendisine ve ittifaka zarar verir, havuz medyasına da malzeme çıkarır.

buralari okuyan danismanlari vs. varsa nacizane tavsiyemdir.
  • uyku problemi olan yegenime doktor tarafindan tavsiye edilen yayindir. yastiklarimizi pofuduklattik, bekliyoruz.
  • biraz daha bekleseler seçim sonuçlarını değerlendirmek için çağıracaklardı.

şimdi bir olaya açıklık gerirelim. meral akşener "ikinci turda muharrem ince kaybeder" demedi. "ikinci ben kalırsam kazanırım. erdoğan beni istemez" dedi.

tayyip erdoğan seçimi ilk turda kazanacağım derken neyi hedefliyorsa, muharrem ince oyumuz şu anda yüzde otuzun üstünde derken neyi hedefliyorsa meral hanım da onu hedefliyor.

16 yıldır %20-25 olsun bizim olsun diyen arkadaşlar gereksiz alınganlık yapıyor. meral akşener iktidar olmal istiyor ve tüm siyasi parti seçmenlerini potansiyel görüyor, bitti.
  • kendisinden yok ince mi kalmalı ben mi kalmalı konusunda yorum yapmadan ona millet karar verecek demesini beklediğim yayındır. millet ittifakına çomak sokmaya çalışanlara malzeme vermesin. ben erdoğan'ın karşısında ceketi aday olsa ona verecek durumdayım zaten ama bu toplara girmesin.

sonunda birinin o yokmuş gibi davranmayı bırakıp davet etmesinden de büyük memnuniyet duydum.
  • yahu bir taraf erdoğan babamız derken öbür taraf meral annemiz diyor.
    ulan bir dakika düşünün sadece bir dakika. ne anası, ne babası?
  • umarım sonu türkçe dersine karşı çıkan kadın bakan gibi olmaz

bu canlı yayın sonrası neler değişecek zihinlerde
    istediğimiz sorulara cevaplar alabilecek miyiz?
    sosyal medyadan sorular sorabilecek miyiz göreceğiz.
    meral akşener çalışıyor koşturuyor fakat kafalarda hala sorular var.
  • fox öncesi ısınma turu olacak yayın. umarım muhalefete çakma işine de son verir zira rakibi muhalefet adayları değil.
  • akşenerin bileğinin hakkıyla mı kazanmaya çalışacağı yoksa 2.ci tura seküler camiayı "ince yerine bana oy atmazsanız erdoğan kazanır ha" ile tehdit ederek mi kalmaya çalışacağının işaretleri ortaya çıkar.

ince'yi geçme çabası iyi performansa değil de sekülerleri tehdit ederek oy almaya dayanırsa akşener'in işi tıpkı devlet bahçeliyi devirme denemesi gibi yatar.

tehdit edilmeyi seven sekülerler gitsin erdoğana versin, hem ne demişler don't change horses in the midstream.
  • meral ana’nın bilgi birikimini konuşturacağı yayındır.

buralar “ben bu kadının bu kadar dolu olduğunu bilmiyordum” yazılarıyla dolacak