• bazı zamanlarda baş ağrısını geçirmek için birebirdir.
  • acilimi; 5-hydroxytryptophandir, seratonin inhibitoru gorevi yapar. bunyede bir cesit $i$kinlik yaparak, aclik hissetmemeyi saglar, melatonin salgilanimini ayarlayarak, uyku duzensizliklerine yardimci olur, anksiyete, migren, depresyon ve cesitli davranis bozukluklarina iyilestirici etki eder. 1994'ten bu yana legal olarak satilmaktadir ve kisa donem yan etkisi; bulanti ve sekse karsi isteksizlik olarak tespit edilmistir. uzun donem yan etkileri bilinmemekle birlikte, kullanimi sirasinda, donem donem ara verilmesi tavsiye edilir. ayrica benzer etkileri bilinen ssri grubu ilaclardan farkli calisma sekli vardir.
  • en çok iştah kapama ve depresyon nedeniyle, masum bir besin desteği olarak lanse edilmesine rağmen, gayet tehlikeli olabilecek bir şeymiş.
    sağlık bakanlığı değil de, tarım ve köy işleri bakanlığı tarafından getirildiği için hakkında geniş bir bilgi bulunmamakta kitapçıklarda. kitapçık diyorum, çünkü prospektüsü filan yok.

15 gün önce aşırı yeme alışkanlığımı, normal bir insanınkine yakın bir seviyeye getirmek için almaya başladığım bu hapçık, 15 gün boyunca hem iştahımı kapamış, hem de ishal olmama sebep olmuştur. gerçi serotonin dengemi duzelttiği için (öyle diyordu) pek de mutlu bir insan haline gelmiştim. ancak hem mutlu, hem yemek yemeyen, hem de sıçmaktan bitap düşmüş bir insan haline gelmek kafamı bayağı karıştırdı. dün "kesin mikrobik" diye gittiğim sevgili doktorum bana acı gerceği açıklamıştır. 5htp nin baş yan etkisi ishalmiş.
    detaylı ve gayet yararlı bilgileri aşağıdaki linkte bulabilirsiniz;

http://psyweb.com/alturn/aldrug/5htp.jsp
  • 3 gündür akşam yatarken solgarınkini kullanıyorum valla asabiyet falan kalmadı resmen pamuk gibi oldum. istahımda bi azalma da olmadı. yine de uzun soluklu kullanmamak lazım. bu arada bana söylenen uyku kalitesini arttırmaya yardımcı olduğuydu.. evet valla baya güzel uyutuyor.
  • bir aydır kullanıyorum ama, ne uykumu düzene soktu ne de iştahımı kapattı. gerçi en az üç ay kullanmak gerekir dediler etkisini görmek için. üç ay çok uzun bence. yazmışlar zaten arkadaşlar üç gün kullandım şöyle oldu, bir hafta kullandım böyle oldu diye. bir ay geçti değişen hiçbir şey yok. muhtemelen üç ayın sonunda da değişen bir şey olmayacak. bekleyip göreceğiz artık.
  • türkiye'de nasıl bilmiyorum ama abd'de reçetesiz satılıyor. otisabi ile costco'da görüp mood enhancer lafına kanıp almıştık. kullanmaya başlar başlamaz ağzıma sıçtı. günde 1-2 saat uyur hale geldim. yeme ya da kilo sorunum olmadığı halde iştahım tamamen yok oldu. iki günde zombi yaptı resmen. 1 hafta sonra günlük tek öğünüm olan red robin caesar's chicken wrap'i sadece ucundan biraz kemirip bıraktığımı farkedince kullanmayı kesmiştim. kendime geldiğimde türkiye'deydim.
  • solgar'ınkini iki gündür kullanmaya başladım.... bakalım...
  • çok ciddi nedenlere bağlı olmayan depresif hallere gayet iyi gelmektedir. bir aydır kendisiyle olan ilişkim keyifli sürüyor. sadece aç karınla aldığımda mide bulantısı yapmışlığı var bir kaç kez, onun dışında bahsedilen side effectlere gelmedim pek. tabii kişiden kişiye ya da kullanılan firmaya göre farklılık gösteriyor olabilir bu durum.
  • doktorumun tavsiyesi ile on beş gündür günde iki defa kullandığım ancak ne olumlu ne de yan etkisini gördüğüm bonibon. iştahımı kapattı mı hayır, cırcır oldum mu hayır, daha huzurlu ya da mutlu hissediyor muyum hayır, daha mı rahat uyuyorum hayır, daha mı dinç uyanıyorum hayır, enerjik ve gamsız mıyım hayır... kendisine bir on beş gün daha şans vereceğim bakalım.
hesabın var mı? giriş yap