şükela:  tümü | bugün
  • tamam meyhane ayvalık’ta gidilebilecek en iyi meyhanelerden biri ve sahibi volkan bey de çok düzgün bir insan. mezeleri şahane. çalışanıyla arasında geçen sözde sorun bir sonraki ayvalık ziyaretimde kendilerine uğramama engel olmayacaktır.

edit : tamam meyhane ziyaretimde gördüm ki hala eşcinsel çalışanları var. demek ki neymiş adam homofobi kdeğilmiş konu başkaymış.
  • patron siktiri çekince neden buraya geliyorsunuz biz ne yapalım ne bekleniyor bizden. olayi böyle tek tarafli anlatıp linç ettirme modasi çoktan geçti.

siklemeyin beyler diyecem ama belki bunu istiyorlar. *
  • eşcinsel arkadaş feministlerin her şeyi eninde sonunda feminizme bağlaması gibi mesaj esnasında olayı gereksiz bir şekilde homofobiye bağlamış. mesajların neresinde homofobiklik var anlamadım. mekanı da bilirim ayvalık'taki güzel 2-3 mekandan biridir. olmayan rezalet bence puanım 0.
  • olay basit. eşcinsel arkadaş meyhanede çalışmaya başladıktan bir süre sonra sevgilisiyle özleşip plan yapmış. tatil yöresi, sana bir pansiyon buluruz 1 hafta kalırsın, gönlümüzce gezer eğleniriz demişler. sevgilisi programını ayarlayıp ayvalığa gitmiş, iş çıkışlarında buluşup özlem gidermişler. ama ayvalık küçük yer, eşcinsel sevgililer üç dört gün sonra dikkat çekmeye başlayıp, "kim bunlar" sorusunun cevabı tamam meyhaneyi adres gösterince ve bu merak patronun kulağına gidince rahatsız olmuş. bireysel olarak takındığı "kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmez" tavrını toplum baskısı altında ticari kaygılar yüzünden sürdürememiş.

patronun tavrı teorik olarak yanlış, bireysel ve toplumsal düzeyde sonucu üzücü. yine de anlayabiliyorum ama keşke dik durup kahraman olsaydı. diğer taraftan mekanın homofobi gerekçesiyle sosyal medya lincine sunulması da yanlış. ama eşcinsel arkadaşın hayatın her anında karşısına çıkan bu adaletsizliğe öfkesini de anlayabiliyorum. bence karşılıklı öpüşüp barışsınlar.
  • ben mesajda patronun "bundan sonrası için söylemiş olayım" dediğinden o sırada işten çıkarmaktan vazgeçtiği anlamını sezdim ama arkadaş ben kendim ayrılıyorum demiş.

olayın sadece 1 yemek ile alakası olmadığı belli.

patron neden "arkadaşın gelip 1 gün kalabilir bunu konuşmalıydık" diyor. esas olayın şifresi burada.

he tabi keşke bunları aşmış bir ülke olsak insanlar dedikodusunu yapmasa.

bence patron homofobik birisi olsa baştan işe almazdı gibime geliyor.

rezalet puanı veremedim.
  • gorulen o ki ve tecrubelerden edinildigine gore olay tam olarak boyle degil. ama kabaca cercevesini cizersek, mekan calisani hakkinda kucuk bir yer olmasindan da mutevelli soylenti cikmis. mekan sahibi de "dogal bir refleks olarak" daha yaninda yeni calismaya baslamis, dogru duzgun tanimadigi birisi icin ayvalikta gokkusagi devrimi yapmayi goze almamis ve mekanimin adi sakiz oluyor seninle calismayacagim demis.
    bu haberi baskasi ile yollamasi ayri bir tartisma, homofobi kismi ayri tartisma ama bir is veren olarak ailesini gecindirdigi, baskalarinin ailesini gecindirmesine vesile oldugu, gelecege bir hedef koydugu mekani icin de yaninda yeni calisan biri icin devrimci durus sergilemek adina harcamaz.
    ablan star olamamis bebegim, yapacak bir sey yok, kus oldu beybi.
  • bi feministler bi eşcinseller. yettiniz vallahi.
    feministlerin hınç alma mottosu "tacizciiiiiiii" eşcinsellerinki "homofobiiiiiik" yiyor nasılsa pembe götlü cenahta her iki keyword.

tamamıyla tek taraflı anlatılan bir olay bence.
    yerlilerinin birbirini tanıdığı küçük bir yer sonuçta ve ne malum ilgili şahsın karikatürize taksim eşcinsellerinin sergilediği parodi davranışlari "ayol escinseliiiiiiğmmmmm" edasıyla sergilediği ve isverenini toplum içinde utandirmadigi?

eksik bilgi, cix.
  • linç kültüründen derhal kurtulmak lazım. ayvalık'a yolum düşerse sırf bu linç kültürüne inat gidip yemeğimi yiyecem. rezalet puanım 0
4 entry daha