şükela:  tümü | bugün
  • normal prosedür izlendiği için olmayan rezalettir. herkesin canının sıkıldığı kesin ama yapacak bir şey yok. kimse rezalet bulamamış zaten, herkes erzincan’daki havalimanını garipsemiş. sanki uzay üssü var demişler gibi. altı üstü kıçı korık havaalanı. çok da büyütülecek bir mevzu değil ama tabi siz fakirsiniz. özellikle zihnen.

bir de, aynı şeyi pilot yapsa tefe koyar oynatırdınız. yolcuya çok giydirememişsiniz. hostes yapınca aouw, yolcu yapınca bi şey yok.
  • işte bunlar hep merkür retrosu.
  • adamın korkusu vardır tamam da yurtdışına aktarmalı bir yolculuk sırasında başıma böyle bir şey gelse ve ikinci uçağı kaçırsam o adamın ben.......
  • ulan herkes erzincan’a bok atmış. göt kadar bir yer, ama muhteşem bir cevheri var ki sadece havaalanı değil neler neler yapılmış.

(bkz: binali yıldırım)

normalde duble yol bile yapılacak yer değil ama son başbakanın memleketi olduğu için imkanlar seferber edilmiş. ha ayrıca 3. ordu ve 59. topçu tugayı gibi büyük askeri yerleşkeler ve doğu anadoluda stratejik bir konumda olması sebebiyle de havaalanına ihtiyaç duyması gayet normal.

nüfusu erzincan’dan fazla ama herhangi bir önemi olmayan bizim kıçı kırık uşak’ta bile havaalanı varsa, erzincan’da olması gayet normal.

konuya gelince, şanssızlık olarak nitelendirilmesi daha doğru olan rezalet. havacılık kurallarını geçtim, pilot inisiyatif alıp uçmaya devam etse; panikleyen o yolcu kalp krizi geçirse daha fena rezalet geçirirdiniz. adamın canını geçtim, kalkıştan sonra kaç tonluk yakıtla hemen geri inemez mal mal dönerdiniz istanbul semalarında. dediğim gibi uçağı durduracak kadar korkusu olan adamla aynı uçakta olmanız şanssızlığınızdan başka bir durum yok.
  • prosedürler harfiyen uygulanmış ve yolculara gerekli bilgiler verilmiş.kusura bakmayında bu rezalet başlıklarının boku çıktı.
  • asıl rezalet diğer yolcuların uçakta aranma yapılmadan uçuşa devam etmeleri. ben de uçaktan inmek isterdim bomba koymuş olabilir. görünmez ve kokusuz gaz salan bir cisim bırakmış olabilir.
  • şu sivil havacılık kurallarını çok mu abarttık ne?
    çek kenara kardeşim, indir adamı, vur piste doğru... nedir yani.
    daha dün metro da osbir çeken adamı bombacı bellemenin alemi ne
    bir de hostes nedir arkadaş, muavin koycaksın. böyle entel dantel takılırsan sorun çıkıyor. zaten yeri geldiğinde müdahale etcek kaptan dediğin de; "atarım aşşa ha" gibisine

şaka bir yana, iç hatlar, bir saat uçuş, fazla abarttık...
  • bence en büyük rezalet son paragraftaki 'yanlız'
  • az bile olmus rezalettir.

eger ki ayni yaygara havada kopsaydi, muhtemelen ucak yakinbir havalimanina (misal ankara) divert edecekti. ankara'ya inince de islemler oyle istanbul'da oldugu kadar cabuk bitmeyecekti. o arada muhtemelen pilot ve kabin ekibinin gunluk ucus saatleri dolacak, onlar yatiya gecerken, ucaga ya yeni ekip istenecek ya da yolcular da konaklatilacakti.

sonucta erzincan'a gidis sureniz esadas turizm den uzun surecekti.
  • çocuk uçak havadayken kalp krizi geçirse bu sefer de en yakın yere acil iniş yapılacak ve daha fazla bekleyecektin