şükela:  tümü | bugün
  • dün yapılan acıklamaya gore motorlu taşıtlar vergisine 22.58% zam gelmiştir.
    bu arada yapılan açıklamada zam kelimesi yerine, yeniden değerleme ifadesi kullanılmış.
    zam değil yani, yeniden değerleme ödeyeceksiniz!

yeniden degerleme oranı, bak zam değil, yeniden değerleme :

1-3 yaş aralığında arabanız varsa , 1301-1600 cc aralığında ise, 2019 mtv’si: 1499 lira iken, şimdi 2020 mtv’si: 1837 lira!

ohhh!
    ne güzel yeniden değerlemişler ama!

bu arada burası çokomelli, enflasyon tek haneye indi, 8%!!!
    niye gülüyorsunuz olum?
    çok ayıp!
    link 1 hurriyet eklendi.
    link 2 ntv haber

debe editi: bu entry de sayenızde en begenılenler arasına gırdı.tesekkurler oncelıkle...
    bunun en sevdıgım tarafı, balkon konusması, işte bu satırları yazabılmeme olanak saglaması. entry yuklu bır zam ıle alakalıydı. begenılecek bırsey degıl ama mıllet "bırlık mantıgı" ıle destek ıcın begenı yazmıs...
    bır anlamda yeter! demıs.
    ve bırlıkten kuvvet dogmus!
    neyse...
    son soz: kıs geldı, sokaklarda yasayan kedı ve kopek gıbı dostlar ıcın lutfen basıt bırer yogurt kabı ya da benzerı kapların ıcıne su ve evde yedıklerınızden artan, onların da yıyebılecegı, yemeklerden kalanları mama olarak koyar mısınız ?
  • imdat diye bağırırım bak! yeter ya.
  • benim de mi mtv'me zam gelmiş yoksa?

ülke maşallah iphone gibi.

(bkz: güncelleme) üstüne (bkz: güncelleme)
  • arabamı satıp otobüsün yolunu tuttuğumdan ne kadar doğru karar verdiğimi gösteren zamdır. şimdi rahatından ödün vermeyip bakkala bile arabayla gidenler düşünsün.
  • arabamı elden çıkardığıma sevindiren haber.
  • ulan bari açıkladığınız enflasyon oranının 3 katı zam yapmayın. enflasyon %8 zamlar nedense %25-%30
  • siz zannediyorsunuz zamlar bir tek size yansıyor. hayır işte, cumhurbaşkanımızı da etkiledi bu zamlar.

(bkz: cumhurbaşkanı maaşına 7 bin lira zam yapılması)
  • tanım: kısaltmada yazarın düzeltilen yanlışı gibi alışıldık bir başka zam haberi. *

itiraf edilemeyen gerçek enflasyon üzerinden yapılmış sesleri çıkmıyor yükleyebildiğiniz kadar yükleyin. ha maaş mı onu %8 zam yeter zaten enflasyon da o kadar yersen. (bkz: kaşıkla verip kepçeyle almak)
  • türkçede kısaltmalardan sonra ek gelmişse ve bu ek kesme işareti ile ayrılmışsa, açılımına göre yazılmaz. okunduğu gibi yazılır. yani doğrusu: mtv'ne değil mtv'ye olmalıdır.

vergi artırımına gelince, artık bu kadarı da vatandaşın anasını sikmeye girmektedir.

edit: mesaj kutuma 250bin mesaj gelince anladim baskasinin yanlisini duzeltirken kendim hata yaptigimi. turkce'de yazmistim turkcede olarak duzeltiyorum.

hayir bir de hayvan gibi baskasina ders verirken once kendin ogren salak diyenler var. e sen de beni duzeltirsin olur biter guzel kardesim ben gordugum yanlisi soyledim.
375 entry daha