şükela:  tümü | bugün
424 entry daha
  • o evdeki 5 kglık dumbbellerin %99unun kapı dayaması olduğunu hepimiz biliyoruz ama kalan %1i de kırmayalım.
    lakin 5 ancak giriş kilosu olsun. onu sırayla 10,15 20 yapın. 20 korkulacak kadar aşırı büyük bir ağırlık değil. düz bara benchte 10ar kilo taksanız 40 kilo yapıyor zaten. hadi dumbbel biraz daha zor, 50 kiloya karşılık geliyor olsun.
    bu dediğim dumbell floor press için tabi. ha bir de pullover yaparsınız bak 20 ile o da olur.

yüksek ağırlıklık mı yoksa sadece toplam hacim mi konusu çok tartışmalı. her iki görüşü de destekleyen araştırmalar bulabilirsiniz. ama genel olarak powercıların düşük tekrar bodycilerin yüksek tekrar yapmasından hareketle bir yere varmak mümkün.

ama hacimi tamamen matematiğe vurmak, yo dostum saçmalamayın. 5 kiloyla 40 tekrar yapacakmış 25 kiloyla alıncak faydayı alacamış. sadece kollarını indirip kaldırıp 200 tekrar yap davul gibi göğsün olsun o zaman. ne güzel iş lan.

yani bu hacim mevzusunun lineer bir çarpımdan ibaret olmadığını hiç spor yapmamış sadece biraz analitik düşünebilen biri anlar yahu. bu işte optimum tekrarlar var. öyle yeter ki çarpım sonucu aynı olsun gerisi matematik hesabı diye bir şey yok.
  • (bkz: israf)
  • bir hıyar olarak evde çalışıyorum. amacım hayvan gibi bir vücuda sahip olmak değil. amacım sağlıklı yaşam. olmuş mu siz karar verin. https://i.hizliresim.com/bvmrl8.jpg
  • hıyar değildir ancak derdine pek bir dermanda bulamayacaktır omuz hariç.
    omuzları düşük ağırlık çok yüksek tekrarlar ile gayet güzel çıkarabilir.
  • ulan yıllardır spor yaparım, bundan beş sene öncesine kadar ağırlıklı olarak kardio yapardım, son bir yıldır vücudu da toplayalım dedim ve sistemli bir çalışma ile yaklaşık 15 ayın sonunda vücudu hizaya sokabildim. beş kiloluk dambıl ile alınabilecek mesafe sınırı bellidir. en az 12,5 kiloluk dambıllara kadar çıkmadığınız taktir de fazla mesafe alınmıyor. pek tabi ki yanında kranç ve skuaj çalışmak zorundasın.
  • buradaki üçgen vücutlu tiplerin iddialarının aksine vücut yapmaya çalışmayan biridir bu sahış.
    yıl olmuş 2020 , internette 5 dakika gecirerek bunun mümkün olmadığını görür zaten herkes . burada cok gizli ve az bilinen bir şey yazmıyorsunuz .
    bu arkadaş vücudunu kabartma ve kızları
    etkileme derdinde değildir. sadece kollarini ve vücudunu hantallıktan korumak istiyordur.
  • 4 kglık kedimle dahil olayazdığım durum.
  • önerme doğru. kaslarınıza yeterli tensionu veremezseniz, kaslarınız da size bir şey vermez. vücudunuza artık bazı şeyleri yapmak için yetersiz olduğunu hissettirmeniz gerekiyor ki gelişsin. ben bu arkadaşa hıyarlık yapmamasını, en azından yer çekimi olan her ortamda kullanabileceği vücut ağırlığı ile çalışmasını öneriyorum. unutmayın hareket formunu doğru yaptığınız sürece elinizde, sırtınızda, omzunuzda ne tarz bir cisim ile çalışacağınızın çok bir bir önemi yok. damacana olur, çuval olur, kaldırım taşı olur, bar olur, dumbell olur, hepsi olur. bakın milyon dolarlık nusret'e bütün yaz taş ile antreman yaptı. ben elektrik süpürgesiyle, 10 litrelik su şişesiyle çok side bend yaptım.
  • (bkz: siz benden özel hayatınızda hıyar diye mi bahsediyosunuz)

(bkz: bakınızamadı)
  • başlığı açan kadar hıyar olmadığı kesindir. evde arnold olmaya çalışmıyordur. biraz şınav, biraz mekik, biraz dambıl çalışıp vücut biraz şekillensin istiyordur ve istediğine de ulaşır.
269 entry daha