şükela:  tümü | bugün
  • torunlar gyo'nun finanskent yanında yapmaya başlayacağı konut projesi. ön satışlar yapılıyor şu an.

satış yapılırken gösterilen makette kiptaş lojmanları ve gecekondu sahiplerine yapılacak binaların gözükmediği dikkatlerden kaçmıyor.
  • levent'in ve 4. levent'in çok uzağında olan projedir.

doğrudan marka ismi yanıltıcı reklam sınıfına girer mi, bilmiyorum. ancak burada proje sanki 4. levent bölgesi ile komşuymuş gibi bir izlenim oluşuyor.
  • beşiktaş'ın levent mahallesi ile pek ilgisi olmayan, kerameti kendinden menkul levent. hani olur olmaz şeylere sözde derler ya, bu da sözde levent.
  • 64 m2 2+1'lik daireye 820bin tl isteyen proje.

senin vicdanını sikeyim.
  • çok iyi marketing dediğim proje adıdır. adı 5. levent, ama adres anasının mında.
  • havalı ismine ve uçuk fiyatlarına rağmen alibeyköy otobüs terminalinin tam karşısındadır. yaklaşık 1 milyon liraya metro turizm manzarasına sahip olabiliyorsunuz yani sjdksldl. istanbul emlak piyasası kafayı yedi artık, şu durumda param olsa bile asla ev almam.
  • bugün gördüm de ismi çok yanlış. olması gereken:

(bkz: 15 temmuz şehitler levent'i)
  • 2. levent ve 3. levent bilinenin aksine mevcuttur. ama genelde sadece levent'tin iç taraflarında uzun süre yaşayanlar kullanır. hatta bana bir taksicinin anlattığına göre eskiden birinci-ikinci vs diye ayrılmazmış. levent ve iç levent varmış. sonra zamanla iç levent ---> uç levent olmuş, o da üç levent'e dönüşmüş. bir ve ikiyi ekleyip bi de dördüncüyü yapıştırmışlar.

5. levent ile de levent'in alakası yoktur. yakınında bile değildir. yanıltıcı bir isimdir. daha çok para kazanmak için yapılan bir sahtekarlıktır.
  • araziyi optimum kullanıp her karışını paraya çevirmek için birbirine dip dibe yapılmış binalardan oluşan proje.

websiteleri proje başladığı günden beri hep aynıdır hiç güncellenmemiştir ve yeterli bilgi içermez. internetin önemini dahi kavrayamayanların inşa ettiği bloklardan ne cacık olur bilemem.

ayrıca evler fahiş fiyatlarda, 2+1 eve 1.250.000 tl istiyorlar peşin öderseniz 1 milyon küsür. proje bittiğinde ortalama 2.500 tlye kiraya verilebilecek eve 1.250.000 tl vermek ne demek? evin amortisman süresi 500 ay yani 42 sene demek. 40 yaşında bu evi alıyorsun ve 82 yaşında evin amorti oluyor olana bakın.

normalde bu sürenin ortalama 12 yıl (150 ay) veya en fazla 15 yıl (180 ay) olması gerekir. hadi abartalım 200 ay olsun. yani 2.500 kira bedeli olan evin 200 ay kira bedeli karşılığı olarak en fazla 500.000 tl etmesi gerekir. demek ki değerinden 750.000 tl fazla para isteniyor ki ben buna köpük diyorum ve ilk ekonomik krizde bu köpük gidecek.
  • yaklaşık bir milyon verip metro turizm manzaralı evler alabilirsiniz. trafik sesi de bonus.
    tamamen bitince o yöndeki trafiği de kaos haline getirecek gibi.
    çok kalabalık ve renksiz görünen evler.