• çocuğunun okulundan tişört alması için anlaşmalı bir mağazaya yönlendirilen, ama 5 liralık tişörte 50 tl istenince bunu kendine yediremeyip sokağa çıkan ve isyan eden bir annenin çığlığı. video
    o mağazayla anlaşma yapıp insanları mecbur bırakanlar eğitimci değil soyguncudur. eğitim bakanı bu çığlığı tabi ki duymayacaktır.
  • beni kahretmiştir. yazıklar olsun, yuh olsun, lanet olsun bizi bu hale getirenlere. bu annenin yaptığını ülkemizde yaşanan her vahşette yapmak geliyor içimden. çıkıp sokağa yeter artık diye bas bas bağırmak.
  • düzeniniz batsın!
  • ahh benim güzel ülkem, şu videoyu izlerken içim acıdı, bunca zenginlik barındıran bu topraklarda halkını bu sisteme, bu yokluğa mahkum eden tüm politikacıların hayatları zehir zıkkım olsun.
    zaten eğitim sistemi diye bir şey kalmadı, parası olan için hava hoş, peki ya olmayanın çocukları yokluk içinde eğitim alıyor yazık gerçekten. çok yazık.
    edit :imla
  • cesaretine ve öz güvenine hayran kaldığım annedir. tepkisizleşmiş, adeta koyunlaşmış insanlara örnek olmasını diler ellerinden öperim.

edit: imla.
  • prayı veremeyecek olmasından değil, vatandaşın sağılacak mal yerine koyulmasına gösterilen tepkidir. ben böyle anlamlandırdım bu videodaki kadının tepkisini. ve çok takdir ettim, diğer insanları da farkındalığa çağırdığı için.

yeter artık yeter ama.
  • türkiye'de bizler, büyük çarkları döndürmek üzere hareket eden küçücük çarklarız. büyükler kendilerini döndürsün diye varız.

eğitimde fırsat eşitliği vardı, yersen. çocuğunu özel okula gönderemeyen ailelere bile artık kayıt parası, önlük parası adı altında gelir kapısı olarak bakılıyor. çocuğu diğerlerinin yanında küçük düşmesin diye zorlanarak hatta borçlanarak çocuklarının eğitim giderlerini karşılamaya çalışan aileler tanıyorum.

düzeniniz batsın.
  • fırtına öncesi sessizliği ilk bozan insanlardan biridir bu anne. son derece haklıdır. ortalama vatandaş diye tabir ettiğimiz halkımızın bireyleri artık yeter demeye başlamıştır.
  • eğitim sisteminin ticarete dönüştüğünü ve cesur bir vatandaşın haklı isyanını gösteren video..
hesabın var mı? giriş yap