şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bunu yapan tek hayvan ben miyim şeklinde sorgulatan eylem.

ev arkadası yoktur (belki vardır), hayatı yalnız yaşarsınız, sucuyu aramazsınız, eh sucuyu aramaya üsenen adamda tembel olur haliyle. susuzluktan ölmemek icin bakkaldan bir 5 litrelik su alınır, kafaya dikilerek icilir.

bu işlem sıkıntısızdır, özellikle buzdolabına bile yurumeye üsenen bir birey icin ilk yudum essizdir, bakkaldan alınan su genelde serincedir cunku. 1-2 saate su ısınır, tadı kaçar, ama hala üsenilir ve siseden takılmaya devam edilir.

ha birde, bunu yapan insanları evleri genelde cöp ev görüntüsündedir, evet evet genelde öyledir, ama ne demisler; istisnalar kaideyi bozmaz
  • insanın belinin damına koyan hareketlerin başında gelir. yapmayınız.
  • gece basucu suyu olarak kullananlar icin kizgin kumlardan serin sulara atlamanin eylemlesmis halidir. o tatli uykudan o tatsiz ve yuzsuz halinle suya uzanirsin da kaldirmak icin kufrederek istemeden acarsin uykunu, can suyunu icer ferah ferah tekrar vurursun kafani.

bunu aliskanlik edinince insan kendi evi ve hatta yurdu disinda bir yerde konaklayacaksa biraz tedirgin oluyor. o 5 siselik damacana oralarda bulunamazsa, bulunur da gidecegi ortam 5 siselik damacanayi kaldiramazsa minvalinde birtakim deli sorunlar beliriyor.

sabaha karsi kurulan ardisik alarmlardan sonra uyku katili olarak gorulen bu aliskanlik her ne kadar anlamsiz gorulse de, huzuru 5ltlik damacanada bulanlar elbette vardir.
  • son günlerde yapmaya başladığım eylemdir, normalde suyu damacanayla alır 2 litrelik şişeye doldurur öyle içerim. geçen evde su bitmiş cüzdana baktım nakit de yok benim sucuda kart geçmiyor, ben de migros siparişime 5 ve 10 litrelik sular ekledim.
    önce insan gibi sürahiye boşaltıp içiyordum birkaç saat sonra bir baktım 5 litrelik şişeyi dikmeye başlamışım alışkanlık yaptı. 10 litrelik suyu kafaya dikmek eylemini ise henüz gerçekleştiremedim, 10 litrelik suyu 5 litrelik şişeye döküp öyle içiyorum, belki bir gün o da olur kim bilir...
    (bkz: bir umuttur yaşamak)