şükela:  tümü | bugün
  • türkiye psikiyatri derneği başkanlığının doğru olmayan bilgiler verdiği gerekçesi ile para cezası vermesi durumu.

http://www.psikiyatri.org.tr/…umit-aktas-karari.pdf
  • güncel tarifeye göre 2 randevuluk ceza vermişler. televizyonda yapılan 2 saatlik reklamın getirisi yanında hissetmez bile canan teyze.
  • "sembolik" diye bir şey var.
  • yıllardır derdimi anlatamıyorum insanlara, yok efendim canan hoca lahmacun yiyin diyor, aman efendim tereyağına yumulun, bilmem carttan, curttan zarar gelmez. kendisi kalp ve iç hastalıkları profesörüdür ve büyük saygım vardır fakat kendisi bir beslenme ve diyetetik uzmanı değildir ne yazıkki ve yaptığı açıklamarı popüleritesini arttırmak için ilgi çeken ve olay yaratan, hiç bir akademik araştırması bulunmayan, konularda yapmaktadır.

yani benim içime sinmiyor, bir profosörümüzün böyle ucuz amaçlarla, hiç bir araştırması, deneyi, makalesi olmadan beslenme konusunda bir otorite kesilmesi. ha bu otoriteyi halkımız ona vermiştir, o da başka üzücü bir mesele.

yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemek için, kendisi alanında uzman bir profesördür sadece ama sadece beslenme alanında bir otorite değildir. evet leptin reseptörlerinin, vücut kitle endeksiyle olan ilişkiyle ilgili bir makaleye katkı sağlamış ve yine doymuş yağlarla ilgili bir çalışmada bulunmuş olsa da, ki bu zaten kendi alanıyla alakalıdır, beslenme konusunda daha az otoriter açıklamalarda bulunmasını temenni etmekteyim.

son olarak, yine de ceza verilmesine üzüldüm çünkü her hakaden cezalandırılmıyorken, bir akademisyenin naçizane aşırıya kaçması hemen cezalandırılmıştır.