şükela:  tümü | bugün
  • hacı bir karar ver dediğim savunma . ha birde fatura reza'ya aitmiş vay amk detaya bak resmen itiraf, hani böyle bir saat yoktu. yeter la bu kadar da alay etmeyin millet ile.

tek bir soru : saattin alındığı tarihte saati satan ülke de reza abinin ofisi varmıymış ?

--- spoiler ---

çağlayan, “ben saati bir gazetenin ilanında gördüm, çok beğendim, ilgili firmayla temasa geçtim, ‘kişiye özel üretiyoruz’ dediler. daha sonra firma yetkilisi beni aradı ve ‘satın alacak mısınız?’ dedi. bu konuşma yapılırken rıza zarrab o ortamda bulunuyordu. ‘bizim orada ofisimiz var, alır size gönderirler’ dedi. sonra bir araçla saati bana gönderdiler. saatin faturası alanın üstüne ama garanti belgesinde benim adım geçiyor. saatin parasını ödedim ve mal beyanımda da gösterdim” dedi.
    --- spoiler ---

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26357675.asp

allah aşkına söyler misiniz, şu savunmayı okuyupda, hala bu adam suçsuz diyecek vicdan sahibi bir var mı ?
  • 5 ayda bula bula bu savunmayı mı buldunuz amk. kafanız bu kadar mı çalışıyor, dediğim açıklamadır.
  • (bkz: ziyaaa)
  • *"üff iyi ya ne bok yerseniz yiyin aq" dedirten açıklama.
  • inanmak için mal beyanında belirtilen mallar dışında olağanüstü bir "mal" olmanın gerektiği savunmadır.
  • altın ahududu ödüllerinde senaryo dalında ödül alacak savunmadır.
  • insanları tamamen aptal yerine koyan bir savunmadır.

biraz irdeleyelim. öncelikle şunu kabul edelim, zafer çağlayan yılların sanayicisi ve varlıklı bir insan. milletvekili olmadan önce uzun yıllar sanayi odası başkanlığı yapmış, işleri de halen devam eden birisi. yani varsayalım ki her şey tertemiz. bir saat beğenmiş, basmış parasını almış.

peki ama, bunca yıl sanayinin, ticaretin içinde olmuş, en kralını yapmış bir insan 700.000 liralık bir alım yapıp da, bunun faturasını başkasının üzerine kestirir mi, bu kadar komik, bu kadar aptalca bir savunma mı olur? bu resmen şu demek, yarın bir gün bir şekilde bu satışın faturası da ortaya çıkacak (hatta belki birilerinin elinde veya soruşturma dosyasında vardır bile) ben önceden bu fatura konusunu da konuşayım ki, sonradan elimde tutacak bir dalım olsun.

yaşadığımız şu topraklar iktidar eliyle yalnızca bir toprak parçası haline getirilmeseydi de, gerçekten bir "hukuk devleti" olabilseydi, bu süreçte bir çok kişinin elinde tutacak bir şeyler olurdu ya, neyse...