şükela:  tümü | bugün
  • allah bunları bildiği gibi yapsın dolandırıcı herifler. utanmazlar. rezaleti bugünün tarihi ile adlandırdım zira 11 mart'tan kalma rezalet. uzun uzun okumak istemeyenler için ilk paragrafta olayı özetliyorum. altına süreci yazacağım.

peşin not : tüm linçleri göze aldım, önemsemeyen arkadaşlar olacaktır ancak sesimi bir şekilde bir yerlerde duyurmam lazım.

özet : 11 mart 2017 tarihinde bosch bayiinden buzdolabı ve diğer tüm beyaz eşyaları aldık. 1 hafta içerisinde teslim edeceklerini söylemişlerdi, güvendik. buzdolabımız gelmedi. 15 nisan'da evlendik, düğünümüz oldu. balayına gittik geldik halen gelmedi. yeni evli bir çift olarak eve peynir dahi alamadık. şikayetvar dahil her yere yazdık, burada bosch başlığına yazdık, müşteri hizmetleri ve genel müdürlük ile defalarca konuştuk, kavga ettik. 2 ay geçti halen parasını ödediğimiz buzdolabı gelmedi ve konu hakkında hiçbir açıklama yapmıyor bosch, sadece bizi oyalıyorlar. geçen hafta gidip mecburen 2. el buzdolabı aldım eve.

şimdi süreci detaylarıyla yazıyorum. yazıyorum ki insanları kandıran, paralarını alıp malzemelerini teslim etmeyen bu dolandırıcıları herkes tanısın.

11 mart 2017 tarihinde, yani 2 ay önce satın almış olduğumuz bosch marka buzdolabımız bu yazıyı yazdığım 5 mayıs 2017 tarihinde halen teslim edilmedi ve ne zaman teslim edileceği de belli değil. dolabı ve diğer tüm beyaz eşyamızı satın aldığımız bosch mağazası, eşyaların 1 hafta içerisinde teslim edileceğini taahhüt etmişti. 15 nisan’da evlendim, o tarihten bu yana buzdolabımız olmadığı için yeni evli bir çift olarak evimize erzak alamadık, evlendiğimizden beri dışardan yemek sipariş ediyoruz.

11 mart 2017 bizim ürünlerin parasını ödediğimiz ve bayiinin fabrikaya sipariş geçtiğini iddia ettiği gün idi. sonrasında 2 hafta içinde parça parça beyaz eşyalarımız geldi. özellikle her bir parçanın kurulumu esnasında servis bazında ciddi sıkıntılar yaşadık.
    neyse buzdolabımız gelmiş olsa, yaşanan tüm aksaklıklar bir şekilde sineye çekebileceğimiz ve gündeme getirmeyeceğimiz seviyedeydi. ancak bosch bize 1 hafta içerisinde teslim etmeyi taahhüt ettiği buzdolabını her aşamada bir şekilde geciktirdi. ilk 1 hafta sonrasında ürünün çok talep edilen bir ürün olduğunu ve stoklarda bittiğini ve tekrar üretildikten sonra gönderileceği, bunun da 1-2 hafta daha süreceği söylendi. 1-2 hafta daha geçtiğinde, bayii bize ürünün yolda olduğunu ve 2-3 gün içerisinde teslim edileceğini söyledi. yine teslim edilmediğinde tarafımıza yanlış bilgi verildiği, başka bir siparişle karıştırıldığını ve bizim ürün teslimatımızla alakalı kendilerine herhangi bir bildirim yapılmadığını söylediler. bu süreç içerisinde defalarca kez bosch müşteri hizmetleri ve satın aldığımız bayiiyi aramamıza rağmen ya topu birbirlerine attılar ya da saçma sapan bahanelerle gecikmeye bir kulp buldular.

biz her defasında neyse dedik geldi, gelecek. balayından döndük, 2 hafta boyunca dışardan sipariş verdik, dışardan yedik buzdolabımız yoktu. kahvaltı yapamadık evimizde. 27 nisan 2017 tarihinde canıma tak etti ve önce şikayetvar'a sonra da sözlükteki bosch başlığına yazdım. şikayetvar'a yazılan şikayet üzerine genel müdürlükten arandık. oradaki arkadaş bir sürü konuştu, haklısınız demenin hiçbir faydası yok ama dedi, konuştu da konuştu lakin hiçbir şey anlatmadı. kapatırken 24 saat içerisinde aranacağımızı söyledi. aranmadık. tekrar aradım kavga ettim, 15 dakika içerisinde dönüş yapacaklarını söylediler, yapmadılar. tekrar aradım kavga ettim 2 gün içinde arayacaklarını söylediler en son. bugün 2. gündü ve aramadılar, aramıyorlar.

bahaneleri ürünün çok talep edilen bir ürün olduğu ve ellerinde olmadığı. üretilir üretilmez teslim edileceği yönünde. benim talebim tarih vermeleri, 5 ay sonra teslim edilecek diyin ama bana bir tarih verin diyorum. her defasında size 24 saat içerisinde döneriz, 48 saat içerisinde bilgilendirileceksiniz dediler ama kesinlikle aranmadık. gelinen noktada ne zaman buzdolabımızı teslim alacağımızı bilmiyoruz, 2 ay oldu, evimizde ikinci el buzdolabımızla hayatımıza devam ediyoruz.

beyaz eşya konusunda bosch’un, diğerlerinden pahalı da olsa, öne çıktığını duymuştuk. teknolojisi belki alman olabilir ancak servis ve lojistiği amatör bir kafayla ilerlemekte ve tam bir fiyasko. çevremizde evlenme hazırlığı yapan birçok arkadaşımıza bosch markasını önermeyeceğimiz gibi, bundan sonra biz de uzak duracağız. mottosunun insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih etmek olduğunu iddia eden firmanın tavrı budur. buzdolabımız yok, ne zaman gelecek bilmiyoruz, bilgilendirilmiyoruz. an itibariyle 2 aylık bir mağduriyetimiz var ve devam etmekte, bunun telafisi nasıl olacak bilmiyorum.

hürmetler, saygılar. bosch, allah sizi bildiği gibi yapsın, yalancı firma.
  • garp teknolojisi ile üretip şark kafası ile pazarlama yapan firmanın saçmalığı.
  • halen teslim edilmedi, halen firma bizimle iletişime geçmedi.
  • buzdolabımız halen gelmedi, 24 mayıs'ta stoğa gireceğini söylediler. dedim 2,5 ay oldu mağduriyetimi nasıl gidereceksiniz, dalga geçer gibi bir şey yapamayacaklarını söylediler.

bu süreçte bosch'un organizasyonel hatası yüzünden biz mağdur olduk, cezayı yine biz çekiyoruz. bosch hiç sorumluluk almıyor ve hatalarını bize yüklüyorlar. ben böyle firma görmedim, duymadım.
  • halen buzdolabımızı alamadık(2,5 ay geçti). ürün 24'ünde stoklara girecek özür dileriz sizi ilk sıraya aldık acil koduyla dediler. ben dedim ki; bayii veya fabrika farketmez bosch'tan kaynaklanan bir organizasyon eksilliği-hatası sebebiyle cezayı müşteri çekiyor. şu dakikadan sonra ne zaman teslim edildiği çok önemli değil, mağdur olduk, bizim mağduriyetimizi nasıl gidereceksiniz?

bir şey yapamayacaklarını söylediler. hata kendilerinde ancak üstüne alınan, bu mağduriyet sebebiyle herhangi bir aksiyona giren yok. biz ürünü alıp parayı 2 gün geciktirsek icralık oluruz vallahi. zaten bu işin sonu hakem heyetinde bitecek.

ilk mesajı güncellemek yerineyeni entry girmemin rahatsız ettiği arkadaşlar vardır eminim. burada fazla dikkat çekemedi belki ama amacım, yarın öbür gün birileri aramaya bosch yazacak olursa bu konu da önerilenler arasında bulunsun, insanlar bilgi sahibi olsun bu firmanın amatör tr politikası ve kurumsallığı ile ilgili. saygılar.