şükela:  tümü | bugün
 • almanya'da en fazla olmak üzere neredeyse tüm avrupa devletlerinde azımsanmayacak bir türk popülasyonu var.

  avrupa ne zaman türkiye çıkarına bir durum olsa karşı cephe alıyor. türkiye'yi olduğundan daha da fakirleştirmeye uğraşıyor ki ucuz iş gücüyle adamlara köle olalım.

  en başta akp ve tayyip'i iktidarda destekleyen şimdide yalandan kavga etmiş gibi gösteren avrupa birliğinde türkiye çıkarına bir destek hiç bir zaman yok.

  en basit örneğiyle doğu akdeniz krizinde olmadık yerde yunanistan'ın yanında duran ve tüm avrupayı da yunanı desteklemeye çağıran merkel'in ülkesinde bugün tahmini olarak 5 milyondan fazla türk yaşıyor.

  5 milyon insan baskı-eylem ve lobi faaliyetleri ile almanya politikasını etkileyemez mi? öyle kolay etkiler ki ama bizim çokomelli iktidar saraya para harcamakla örtülü ödeneğe hava basmakla meşgul olduğundan nedense bu durumu hiç düşünmüyor ve hiç bir harcama yapmıyor.

  doğu akdeniz'e kıyısı olmayan yunanistan bugün türkiye'nin doğal kaynaklarına göz dikiyor ve tüm avrupa haksız olmalarına rağmen türkiye karşıtı bir rol alıyor.

  sözde natodayız sözde abd ile müttefik ülkeyiz ama en ufak meselede tüm bu devletler türkiye karşı cephe alırken rusya bile dost olmadığını gösterip bu ülkelerle türkiye karşıtı hareket ediyor ve uluslararası arenada yalnız kalıyoruz.

  bakın bu büyük beceriksizliktir.
 • çünkü nitelikleri sıfır.daha cümle kuramayan bu ayaktakımı,lümpen,karacahil tayfa zaten midesinden başka neyi düşünebilir ki?
 • 5 milyon türk'ün 4 milyonu türkiye'ye gönderilme korkusundan gıkını çıkaramaz. çünkü vasıfsızlar. temizlik, fabrika işçiliği, kasiyerlik gibi işler yaparak türkiye'deki üst düzey yöneticilerle aynı maaşı alıyorlar. bugün almanya türkiye'ye savaş açsa sınırdışı edilirim türkiye'de aç kalırım diye gıkını çıkarmazlar.
 • lobi kurmak ciddi bilgi birikimi, zeka ve para gerektirir. almanya'ya işçi olarak gidenlerden bu vizyonu beklemek anlamsız olur. onların vizyonu; değerlenen avro ile, köydeki tarlayı daha ucuza kapatmak.
 • nasıl yapsınlar, kimse kimseyi istemiyor..
  türkiye'den yeni birileri gelmesin diye ağlayıp duruyorlar.

  adamın biri bugün bir platformda diyor ki birine..
  birleşik krallık'ta 800bin işsiz var, ülke resesyona girdi.
  sakın gelme! hazır değilim :))
  diğeri de o na;
  türkiye'de kayıtlı işsiz sayısı 11milyon, ülke de hiperenflasyon var..
  memnun değilseniz gelir türkiye'ye
  hem de bunların hiç birine gerek duymadan;
  pasaport, vize, oturum, dümenden evlilik..
 • yaptıkları tek şey türkiyede "almancı" lobisi.
  bu ülkeden ve gerçeklerinden fersah fersah uzak, mantıklı değerlendirmede bulunamayan bir insan topluluğundan ibaretler sadece.
  1-2 nesil sonra ilişki düzeyi sıfıra yaklaşacak zaten.
 • demek ki gerek duymuyorlar
 • oraya gidenlerin %99'u kendi götünü kurtarma peşinde. kalkmış bir de lobi diyorlar..

  tanım: anca rüyalarda görülebilecek hadise.
 • statü sahibi olmadan lobi yapmak imkansızdır.
 • çünkü o arkadaşlar bize lobi yapmakla meşguller.

  işin acısı bu yollar, köprüler almanya'da yok diyenlerin yapacağı lobi ne işe yarar muamma.