şükela:  tümü | bugün
  • filistin’de operasyon düzenleyen israil, beyazıt meydanı’nda da sol ve islamcı görüşlü gruplar tarafından protesto edildi. istanbul üniversitesi’nde toplanan yaklaşık 150 öğrenci, slogan atarak ana giriş kapısına kadar yürüdü. burada basın açıklaması yapan öğrenciler, israil’i kınadıktan sonra dağıldı. cuma namazı sonrası beyazıt meydanı’nda toplanan islamcı gruptan yaklaşık 500 kişi, tramvay yoluna çıkınca gruba polis tarafından laleli’de gaz bombaları atıldı. çok sayıda gösterici gözlem altına alındı.

kaynak 1

kaynak 2

kaynak 3

yağmurlu bir gündü sanırım ya da yerde biriken suları gözlerimize sürdüğümüz için yağmurlu diye hatırlıyorum. (ilk orada öğrenmiştim su sürmenin pek iyi olmadığını.)

esnaf sağolsun limon getirip veriyordu. polis hızını alamayıp büyükşehir belediyesinden fevzipaşa caddesine kadar kovalamıştı.

neden mi yazıyorum?

slogan atıyorduk kahrolsun israil diye. israil daha da güçlendi. hiç kahrolmadı!

müslümana gereken iyi eğitim!
    iyi eğitilen müslüman üretir.
    üreten müslüman kazanır.
    kazanan müslüman emir almaz.
    emir almayan müslüman itaat etmez.
    müslüman kendi ayakları üstünde durup, emir almadığı zaman israil kahrolur.

inşaat ile değil, yol, köprü yapmakla değil; yeni aziz sancar, uğur mumcu, necmettin erbakan, gaffar okan, eşref bitlis'ler ile kahrederiz, bunların yenileri için ise gereken şey eğitim.