şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yaptığınız en büyük hata isminizi kağıda yazdırıp, nasılsa silerler diyerek dershaneden ayrılmak olmuş. böyle bir durumda işi başkasına bırakmayıp, bizzat üstüne düşmeniz gerekirdi. malumunuz burası soyguncular ülkesi. diğer yandan kayıt sildirmek için gerekirse müdürü telefonla aramanız ya da yüz yüze bir yetkiliyle görüşüp yetkiliyi şubeye çağırmanız gerekirdi, geçmiş olsun.
 • "nasılsa kaydı silerler" demek zaten en büyük hatanız olmuş. sonra hiç arayıp teyit etmek veya tekrar gitmek aklınıza gelmedi mi? siz bu şekilde sallama iş yaparsanız adamlarda sizi icraya verir..
 • ne olursa olsın alınmayan bir hizmetin bedelini istemek ahlaksızlıktır, haram paradır.
 • sözleşmedeki iyi niyet’in olduğuna inanıldığı için rezalettir. alınmamış hizmetin tam bedelini almak istismardır bazı durumlarda kitap materyal vs hazırlandığından belli bir miktar parayla halledilebilmesi lazımdı.

  benim gittiğim dersanede yanlış hatırlamıyorsam 2 ay cayma hakkı vardı bu sürenin ücreti ders saatine göre tahsil ediliyordu. kitaplar ve kaynaklar da hesaplanıp üstüne ekleniyordu yani tamamı olmasa da neredeyse yarısı alınıyordu ama bu sözleşmede yazıyordu ve kaydımızı alan kişi bunları sözlü olarak da söyleyip onay alıyordu. kurumsallık ayrı işgüzarlık ayrı. burada işgüzarlık varmış gibi görünüyor.
 • bu tarz hizmet veren yerler genelde ücreti peşin alır zaten. (iddia doğruysa)verilmeyen hizmet için para talep etmek de neyin nesi?
  (bkz: rezalet gibi rezalet)
 • yıllardır önce dersane sonra da özel okulda çalışan bir öğretmen olarak söyleyebilirim ki yaptıkları uygulama her ne kadar sizin açınızdan bakıldığında yanlış gibi görülse de doğru bir uygulama. şöyle ki: herhangi bir özel eğitim kurumuna kayıt yaptırır ve vazgeçerseniz anlaştığınız ücretin %10’unu kurum kesintiye uğratarak size iade etmeye mecburdur. (ister kitap alın ister almayın ya da 1 gün bile gitmeyin fark etmez %10 kesinti yapmaya yasal olarak hakları var). fakat burada kurumun hatası size geri dönüş yapmayarak biraz çakallık yapmış olmasıdır. ne yazık ki burada da sizin bir hatanız olmuş işin peşine düşmemişsiniz. çünkü kayıt iptallerinde sizin iptal sebebinizin ne olduğuna dair dilekçe yazıp imzalayıp vermeniz onların da size bu işlemi yapacaklarına dair bir belge vermeleri gerekiyor. siz bu belgeyi almadığınız sürece kaydınız devam etmiş ve ne yazık ki de sizden para bile talep etmeye hakları var.
 • haksız bir kazanç için insanları oyalamışlar. aradan bu kadar zaman geçmiş. madem kayıt silinmedi taksit hatırlaması da yapılmaz veya bu öğrenci nerede niye gelmiyor diye aranmaz. bu ikisini düşününce ortada insanları mağdur ettiğinden başka sonuç çıkaramıyorum. çakallık yaptıkları. en kısa sürede mağduriyetleri giderilir umarım.
 • bir kurum nasıl olurda hiç derse gelmeyen öğrenciyi arama ihtiyacı duymaz ? bilerek ve kasten yapılmıştır.kayıt alırken ışık hızında alınır ancak ayrılmak istendiğinde binbir türlü kurnazlıklara maruz kalınır.

  hepsini geçtim ödemelerin taksitlendirildiği yazılmış.normal şartlarda taksitlerin birisi geciktiğinde kişi aranır ve durumdan haberdar edilir.

  umarım bu kurumun sahibi burada yazılanları okuyordur.
 • hukuki durum nedir bilmesem de ortadaki haksızlığın kesin olduğu rezalettir. vaktiyle kapattık dedikleri hattı kapatmadıkları için bi dünya para cukkalamıştı telekom da benden. umarım bu kez haklı olan taraf kazanır.