• 1 adamı hasta etmeyin! insanları hasta eden şey virüsler degildir. çevresi ve yiyip içtiklerinde bulunan toksinlerdir. bilimsel olarak bu güne kadar virüslerin canlılara bulaştığına dair hiç bir kanıt da bulunamamıştır.
    kaynak: coronagerçeği

2 27 müzisyen arkadaşımız covid yalanı yüzünden intihar etti. işsiz ve aşsız kaldıkları için intihar ettiler. bari onlara da covid virüsü yüzünden hasta olup öldüler yazın da bill gates amcanızla, elon musk teyzeniz dağa çok sevsin sizi.

3 bizim ülkede bu kadar bill gates ve elon musk (muck) hayranı var mıydı ya? yorumlara bakıyorum da onlarla bayağı bir aşk yaşayanlar var. allah sevginizi daim etsin, ne diyelim? dostlarım sizlere hiç bir sözüm yok, şaşkınlığımı hoş görmeniz dışında!

4 virüs teorisi için sosyal ortamlarda sosyolojik bir deney yaptık!bu teoriye ne kadar insanın ne kadar farklı tepkiler verebileceğini ölçtük.kaç kişi yorumun altındaki videonun linkini tıkladı ve tamamını izledi? kaç kişi bu durumu içselleştirdi, siyasallaştırdı?

5 bir araştırma konusunu havanda su döverek don kişot’a bağlayanlara ne denir bilmem ki? siz önden buyurun, ben bayağı bir koptum.

6 daha önce de dediğim gibi covid yalanına inanmıyorum. inananlara da saygım var. kim neye inanmak istiyorsa da buyursun, engelleyen yok!

7 arkadaşlarım dün akşam sosyolojik bir araştırma için attığım tivitin silinmesi gerektiği konusunda beni uyardılar. çekimi bayağı güçlüymüş ki optimist ve pesimist insanlar akın edip yorum yapmışlar. sosyopatlar ve psikopatlar dahil araştırmamıza katılan herkese teşekkür ederim.

işte o twitlerin ekran görüntüleri
    twit görseli 1
    twit görseli 2
    twit görseli 3
    twit görseli 4
    twit görseli 5
    twit görseli 6
    twit görseli 7

edit: kekilli'nin twitleri ekşi sözlükte gündem olması sonrası attığı twitler:
    yeni twit görseli 1
    yeni twit görseli 2

eleştiri-yorum:

tanım: twitleri atarken ne yiyorsun, ne içiyorsun da zehirlenmiyorsun? pudra şekeri mi kullanıyorsun twit atarken?

1) deney yapıyormuş.. illa ki deney yapmak istiyorsan; varlığına inandığın hastalıkların tedavisinde kullanılacak ilaçlar ve aşılar için denek ol..

2) koronavirüsün varlığına inanmıyormuş.. zaten binlerce bilim insanı; varlığına inanmadıkları bir virüsün yarattığı tahribatı ortadan kaldırmak için boşa çalışıyor, son bir yılda; dünya da fazladan 10 milyon insan sanki durduk yere hayatını kaybetti, milyarlarca insan öyle can sıkıntısından evden çıkmıyor..

3) yaklaşık 400 gündür dünyanın her yerinde hastanelerde canla başla çalışan; doktorlar, hemşireler, sağlık teknikerleri, laboratuvar çalışanları, ambulans şöförleri ve diğer tüm sağlık çalışanlarına; sen veya sevdiğin bir insanı hasta olduğunda iyileştirmek için emek harcayan insanlara, azıcık saygın varsa yazdığın twitleri bir kez daha düşün istersen.

4) "bill gates amcanızla, elon musk teyzeniz" dediğin insanlar dünyanın en zengin insanları ve yaptığı çalışmalarla insanlığa katkıda bulunuyorlar.

5) varlığına inanmıyorum dediğin virüslerin varlığını bilim insanlarına sorabilirsin. elon musk dediğin insan; şunu paylaşmış; “ıf one day, my words are against science, choose science.” mustafa kemal atatürk. eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse, bilimi seçin.

6) öyle oturduğun yerden twit atacağına git, sağlık bakanı fahrettin koca'ya deki; bunlar yalan, cumhurbaşkanı dahil hepiniz kandırılıyorsunuz..

7) sanat camiası içindesin, yüzlerce sanatçı, binlerce müzisyen işsiz kaldı, öyle 29 kişi değil onlarca müzik emekçisi insan hayatını kaybetti. sen ne yaptın? kültür bakanını arayıp hiç dedin mi; bu insanlara destek olun?

8) insanları optimist, pesimist, sosyopatlar ve psikopatlar diye sınıflandıracağına, az insan ol! hayatını kaybeden insanların yakınları adına az insan ol.. virüs belası yüzünden hastanede yatan, psikolojik desteğe ihtiyacı olan seni ve sanatını seven insanlara saygın varsa az insan ol!

not: seni seven bir dost.
  • (bkz: cehalet kokulu başlıklar)
    bir de bu saçmalıkları taşıyorsunuz buraya!
  • cahilce tweetlerdir. ciddiye almayın.

(bkz: bir tıp otoritesi olarak murat kekilli)
  • lan grip olmadın mı hiç? diye sorarlar adama sn. kekilli.

tanım: mal beyanı
  • "bilimsel olarak bu güne kadar virüslerin canlılara bulaştığına dair hiç bir kanıt da bulunamamıştır"

tek bir soru. o zaman bu kadar insan covid nasıl oldu?
  • (bkz: susun deli konuşuyor konuş deli)

cehalet hep vardı ama hiç bu kadar özgüvenli olmamıştı, yazık...
  • seni çılgın, hadi oradan :)
  • "bilimsel olarak bu güne kadar virüslerin canlılara bulaştığına dair hiç bir kanıt da bulunamamıştır." diye saçma bir cümlenin geçtiği boş tweet serisi.

öyleyse virüs bulaşanlar canlı değildi. ya da bu saçmalıkları yazanlar insan değil. madem bulaşıcı değil, gez bakalım hastaneleri.
  • bu başlığa kadar ben bu adamı ölü sanıyordum ya la.
    sıfır şaka, sıfır ironi.
hesabın var mı? giriş yap