şükela:  tümü | bugün
 • silahlı tarama mı? ne oluyor yine

  facebook'tan bakıyorum şimdi.
  patlama olmuş ve şuan çatışma varmış adliye taraflarında
  facebook canlı yayın yapıo birisi link adamın profil linkini verdim video linki olmadı sonra kaldırıcam.
  cnn
 • belirsiz ifade. inşallah akla gelen taramak değildir.

  edit: twitter da patlama ve silahlı çatışma seslerinden bahsediliyor izmir adliyesinde

  ulan allah kahretsin ne diyim.
 • adliyeye 1 km uzaktayım. önce patlama sesi sonra silah sesleri geldi.
 • gelen bir patlama sesinden sonra silah sesleri duyulduğu söylenmekte
 • bomba patladığı ardından çatışma çıktığı söyleniyor. hemen yanındaki adliye kafe yakınında gerçekleştiyse kötü şeyler görebiliriz. umarım kötü bir şey yoktur.

  edit: patlamanın olduğu yer ofisimin hemen yanında bir nokta. çoğu zaman tam da patlamanın olduğu noktadan yürüyorum. 16.10'da gerçekleşen bu patlama, yaklaşık 50 dakika sonra olsa, olabilecekleri tahmin dahi etmek istemiyorum. iş çıkış saatinin başlamasıyla birlikte sadece adliye çalışanları da değil; manas bulvarı ve bulvarın bornova tarafında çalışan herkes, izban kullanmak için o yoldan geçmek durumundalar. bilmeyenler gördükleri videolardan adliyenin çevresinin boş olduğunu düşünseler de gayet canlı ve kalabalık bir nokta. polislerin önlem aldığı o kavşak noktasından, izmir'in çoğu yerine dolmuş bulmanız bile mümkün. yani bugüne bayraklıda çalışanların çoğu şans eseri bu patlamadan kurtulmuşlardır, buna ben de dahilim.

  muhtemelen bu teröristler arabayı adliyenin önüne park edip, oradan ayrılacaklar ya da iyi bir noktaya siper alıp, saldırıyı daha sonra gerçekleştireceklerdi. karşısında yer alan gökdelen inşaatına mevzilenmiş olsalar -ki bence amaçları oydu- olabilecekleri düşünmek bile istemiyorum. bu inşaat direkt olarak c kapısını görüyor. her ne kadar haberlerde bu kapının hakim-savcı girişi olduğu söylense de diğer tüm kapılardan kalabalıktır burası. yanında yer alan cafe her zaman hınca hınç doludur. belli ki uzun süre planlamışlar. fakat bundan yaklaşık 1 önce kadar adliyenin çevresini demir parmaklıklar ve kafesler ile güçlendirdiler. patlamanın olduğu kulübenin çevresine bariyerler koydular. şehit olan abimizin de dikkati sonucunda daha kötü bir felaketten kurtulduk; ancak şehit sayısının 1 olması ile 10 olması arasında bir fark yok. feti isimli bu ağabeyimizin hakkını ödememiz mümkün değil.

  bu uzunca edit'i şunun için yazdım: bu yol herkesin geçebileceği, durabileceği bir nokta. artık bir suriye bir pakistan olan bu ülkede yaşanan diğer patlamalar gibi bu da herhangi birimizin başına gelebilirdi. ben bugün ofise gitmiş olsam %90 ihtimalle tam da o dakikada o yolda olacak ya da o yolun yakınında olacaktım. durumun vahametini anlamak için illa bu patlamaların şehrinizde olmasına gerek yok. fakat tam da yaşadığınız, yürüdüğünüz yerde olunca, anlamanız daha kolay. küçük şehirlerde yaşayan akrabalarım hemen biz aradılar, halimizi hatırımızı sordular, bir takım sözler söylediler. üzüldüklerinin, duruma küfür ettiklerinin ve bunu içten duygularla yaptıklarını biliyorum. yine de o tehdit tam da burnunuza gelene kadar asıl ciddiyeti anlamanız mümkün değil. sanki sakız patlatır gibi "izmir'de neden patlama olmuyor" şeklinde yorumlar yazanların ve onu destekleyenlerin oylarıyla yaşamaya devam ettiğimiz için bu patlama da unutulup gidecek. fethi ağabeyin çocukları var mı yok mu, borcu harcı kaldı mı, birkaç kuruş şehit ailesi yardımıyla bu insanlar geçinecekler mi bilemeyeceğiz... ülkedeki çoğu insan izmir valisi gibi "çok daha fazla kişi ölebilirdi ama ölmedi" deyip, işin içinden sıyrılabilecek. hatta eminim ki; insanlar 1 (bir) sayısını önemsemeyip, yarın konuyu unutacaklar.

  sur'da yaşanan çatışmalardan sonra karşı komşularımdan bir tanesi şehit oldu. polisti. iki küçük çocuğu vardı. kendisinin oturduğu yer kaymakamlığa araba ile beş dakika mesafeydi. kaymakam bey bir buçuk yıl sonra taziyeye gelebildi. daha doğrusu bir buçuk yıl sonra arayınca aile ziyareti kabul etmedi ama zorla kabul etmek durumunda bırakıldılar. eşi sinir krizleri geçirdi, akıl sağlığını kısmen kaybetti. üniversite çağında olan çocuğu annesinin bu durumundan etkilenip, evden kaçtı ve sonra ne oldu bilemiyorum.

  kısaca o bölge videolarda gördüğünüz aksine çok kalabalık. çok daha fazla kişi hayatını kaybedebilirdi. etmemesi bir şans değil şehit olan bir kişi bile bizim için değerli; ancak işte bizim için hayatını kaybedenlere olanlar da bu...
 • biraz önce büyük bir patlama sesine benzer bir ses duydum evka 3 tarafındayım, yıldırım olabilir mi dedim ama bunun ardından böyle bir başlık açılması beni şaşırttı.

  edit: patlama olmuştur cnn son dakika haberi geçmekte.
 • çok ciddi bir bomba sesi geldi ve arkadan silah sesleri geldi, silah sesleri kesildi ama şu an siren sesleri var.
 • pisliği izmir'e kadar bulaştırdıklarına göre; kapatıp gidelim bence. artık türkiye'yi ileriye götürecek tek bir seçenek kaldı. o da diğer tüm ülkelerin geriye gitmesi..
 • birileri bir taraflarına kına yakar artık!

  (bkz: neden hiç izmir'de patlama olmuyor)
 • neden izmir'de patlama olmuyor diyenler: ağzınız yırtılsın sizin emi!.

  edit: internet yavaşladı lan.
  ulan ne kadar hızlı bir şekilde yavaşlatıyorlar.
  yavaşlama tamam... yayın yasağı ne zaman gelecek diye bekliyoruz.