şükela:  tümü | bugün
  • ben hep 50 usd lik aldığım için..
  • biz de hep 420 dolarlık maaş aldığımız için..
  • dolarda yükselme de yok neyin zammı bu diye sormak gerek.
    baktılar dolarda oynama yok zam yapmaya karar verdiler demek. zaten millet ses etmiyor. nolacak ki? hükümet bence tek seferde %100'lük filan bir zam yaparak psikolojik sınırı ölçmeli, ona göre zam oranlarını ayarlamalı. böyle kuruş kuruş artırmak onlara zahmet oluyor.
  • bu da ripple artışı zammı herhalde
  • (bkz: cim cif)
  • internette kısa bir araştırma yaptım ama herhangi bir kaynak bulamadım konu ile alakalı. he bu demek değildir ki haber balon çünkü inanırım yani konu akaryakıt olunca.

çatır çatır geçiriyorlar valla affetmeden. 2018 in 2. çeyreği bende kulağımın arkasına zam yapmayı düşünüyorum çünkü kaldıramıyor artık.
  • daha bomba olan ise yakında bütün market ürünlerine gelecek olan zam. gramajı düşürülemeyen yani zaten geçen yıllarda düşürdüler üzerine zam alması.
  • bu sefer iyi geliyor hissediyorum. hepimizi sikecekler.

(bkz: büyük hissediyorum)
  • son bir ayda %7lik bir artış oldu dolar bazında. ortalama %5 artış bekliyorum ben. doların da biraz düşmesiyle birlikte olması gereken oran bu diye düşünüyorum.

kabaca bir hesapla 25 kuruş kadar artış olur
  • akaryakıt pompa fiyatlarını iki unsur belirliyor. brent petrol fiyatı ve dolar kuru. bu kadar basit üstüne sabit vergisi var. dolar çok düştü ancak brent petrol acayip yükseldi. hatta son iki yılın en yüksek seviyesinde. son yillarda petrol 30-50 usd arasında gidip geliyordu unutmayın 120 usd üzerini gördüğü yıllar çok geride değil.