şükela:  tümü | bugün
  • bugün itibariyle marjinal bir karar alarak gerçekleştirdiğim öz düzenleme.

sanal ve reel alemde, " vatanına - milletine - bayrağına sahip çık!", "uyan türk evladı, uyuma!", "halkını sömürenlere boyun eğme!" temalı video, fotoğraf, slogan ve söylemlere uzun yıllardan beri devamlı şahit olmam; vicdan azabı duymama, komplekse girmeme, hatta ve hatta "ulan yoksa ben vatan haini din düşmanı emperyalizm uşağı kapitalist ve bölücü bir misyoner miyim?" korkusuna kapılmama sebep oluyordu. içimde biriken bütün bu sıkıntıların artık dayanılamayacak bir merhaleye ulaşmasından ötürü böyle bir karar alarak; vatanına, halkına ve bayrağına sahip çıkan bilinçli bir insan olma erdemine erişmiş, gaflet uykusundan uyanmış bulunmaktayım.

ilk olarak sosyal medya hesaplarımdan işe başlayıp bütün profil resimlerimi, üzerinde "sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır!" dizesinin yazılı olduğu türk bayrağı ile değiştirdim. facebook kapak fotoğrafımı, "kahrolsun emperyalizm" yazısıyla süsledim. akabinde, vatanımız ve milletimiz üzerinde oynanan büyük oyunların anlatıldığı video ve yazılar bulup hepsini paylaştım. sonra reel aleme dönerek evimizde bulunan bayraklardan birini balkona, diğerini de odama astım.
    nalburdan bir sprey boya alıp mahalle duvarlarına, "vatan hainleri toptur!", "salak emperyalistler!" gibi toplumu bilinçlendirmeye yönelik sloganlar yazdım. fakat çiçeği burnunda bir bilinçli vatandaş olmamdan ötürü bu noktadan sonra tıkanarak yapacak başka bilinçli vatandaş icraatı bulamadım.

vatana, millete ve bayrağa sahip çıkma hususunda benden daha tecrübeli olan, bu mukaddes yola girmemde de emeği bulunan bütün bilinçli tanıdıklarımın listesini yaparak kendilerinden bana yol göstermelerini rica ettim. onlar da sağ olsunlar, beni kırmayarak yol gösterdiler.

"kitleleri uyandırma" temalı paylaşımlarıyla benim bu karara varmama, hidayete ermeme vesile olan tanıdıklarımdan; amcamın tavsiyesiyle iyi parti'ye, dayımın tavsiyesiyle ak parti'ye, eniştemin tavsiyesiyle mhp'ye, teyzemin tavsiyesiyle chp'ye, eski sınıf arkadaşımın tavsiyesiyle sosyalist demokrasi partisi'ne, mahalle bakkalımız hasan abi'nin tavsiyesiyle ilimli nesil ve vatan cemiyeti'ne ve komşum emekli öğretmen cahit bey'in tavsiyesiyle de çağdaş ve bağımsız türkiye derneği'ne üye oldum.

parti ve dernek binalarındaki ultra vatansever (ya da yurtsever) abilerin sohbetlerinden çok büyük feyizler alarak ileri derece de bilinçlendim. artık hepsini sürekli ziyaret edip düzenledikleri faaliyetlere hiç aksatmadan katılacağım. (yalnız şunu söyleyeyim, bunları yapmak gerçekten çok yorucu. bilinçli bir insan olmak, göründüğünden çok daha zor haberiniz olsun...)

gelelim asıl meseleye:

bu kadar fazla vatan ve yurtseverlik performansı göstermeme rağmen yine de içten içe derin bir tatminsizlik hissediyor, "yeterince bilinçli olamadım" duygusundan kurtulamıyorum. bu başlığı da o yüzden açtım. bana yardımcı olabilecek; vatanıma, halkıma ve bayrağıma sahip çıkma, bilincimi maksimum düzeye taşıyabilme adına başka neler yapabileceğim hususunda yol gösterebilecek suserların tavsiyelerini bekliyorum...

bu arada hâlâ uyumaya devam eden; vatanına, milletine ve bayrağına sahip çıkmayan, halkının sömürülmesine sessiz kalan bilinçsiz arkadaşlara aşağıdaki dizeleri armağan ederek onları da uyanmaya davet ediyorum:

bu vatan çok süper bir vatan
    15 temmuz'da yazdık destan
    ernesto'ya bin selam
    uyan türk evladı, uyan!

yobazlar her tarafı sarıyor
    laiklik elden gidiyor
    atamın kemikleri sızlıyor
    uyan türk evladı, uyan!

herkes türkiye'yi bölmek istiyor
    ahlak, edep artık bitiyor
    bir bak dinimiz ne emrediyor
    uyan türk evladı, uyan!

fatih, yavuz, ulubatlı hasan
    malazgirt'te alparslan
    deniz gezmiş, yusuf aslan
    uyan türk evladı, uyan!
  • tüylerimi diken diken eden bir manifestodur.

(bkz: sübhanallah yoldaş ibretlik bir paylaşım)