• gece yarısı 00.30 civarlarında başlayan gökgürültülü sağanak yağış. meteoroloji izmir için sarı uyarı vermişti. umarım son zamanlardaki kuraklığa bir nebze olsun faydası olur. bardaktan boşanırcasına yağmakta

lokasyon foça...

edit: imla

edit2: bardaktan boşanırcasına(tdk’ye göre doğru kullanımı bu şekildeymiş) (ilkinde boşalırcasına demiştim)
  • çok şiddetli devam etmekte. dakikada 10-15 kere şimşek çakıyor. bu arada bu entry'i yazarken daha da hızlandı. üstteki yazarın matrix örneği bayağı iyi uyuyor.
    şimşekler sonrası edit:şu linkten görüldüğü üzere izmir'in üstünde hakikaten kara bulutlar var. hayatımda hiç bu kadar şiddetli bir şey görmedim.
  • urla'da vurdukça gol oluyor. resmen şenlik gibi ortalık her saniye aydınlanıyor.
  • insana gece yarısı huzurlu hissettiren yağmur. yağsın, durmasın haftalarca.
  • bu kadar sözlük yazarı urla'da ne arıyor dedirten yağmurdur
  • öyle bir soyutlamışım ki kendimi dışarda kıyamet kopsa haberim olmayacak demek ki, sözlükten öğreniyorum yağmuru bile.

hatta inanmadım ve "ne yağmuru bee " diyerek perdeyi açmamla şimşeğin çakması bir oldu ve "hınınıski" dedirtti. bulunduğum yerde henüz başlamamış ama geliyorum diyor, sürekli şimşek çakıyor ve gök gürlüyor.

açtım pencereyi bekliyorum, gel vicdansız gel hayırsız.

bol bol yağmasını temenni ettiğimdir.
  • gök başımıza inecek az kaldı.
  • gaziemir de ortam şu an mordor gibi. batıda urla cesme seferihisar yönü hüküm dağına benzer sekilde simseklerle sarsilip duruyor. henuz burda yağan bisey olmamasina ragmen yaklasiyor yaklasmakta olan tarzi bi hava var. her an indirebilir . sabah uyananlar muhtemelen legolas gibi havaya bakip , kızıl bir safak doguyor dun gece kan dokulmus diyecekler .

editto : son 10 dakkadir saga sola mesnetsizce cakan simsekler esliginde hayvanlar gibi yagmaktadir. bi de ruzgar var amk boyle siddetli siddetli vuruyor evin catisina. hanginiz yagmur duasinin bokunu cikardi lan bi adim one ciksin.
  • şimşek çakıp duruyor, özlemişiz
hesabın var mı? giriş yap