şükela:  tümü | bugün
  • özet: ne yazık ki istediğim kadar kısa keseyim özet geçmek mümkün değil. trilogy şeklinde bir özet serisi yapmam gerek galiba. ama kısa kesmem gerekirse rezaletin içerisinde 28 eylül 2020'de ödemesini yaptığım ürünlerin bugün itibariyle hala teslimatının tamamlanmamış olması (24.01.2021), teslimat süresi konusunda sürekli tutarsız ifadeler, sözleşmenin karşılığında belirtilen günlerin sürekli random olarak ertelenmesi, geçerli bir dönüş alamamam, dışarıdan montaj ekibi gelmesi, mağazanın konuyla kesinlikle muhatap olmaması, yanlış ve hasarlı ürünlerin değişiminde yaşadığım sorun/belirsizlikler, travma boyutundaki müşteri hizmetleri telefon hattıyla yaşadığım takıntılı ve umutsuz ilişki söylenebilir. ve daha nicesi bu gizemli macera serimizde. hikayenin içerisinde bir de siyahi karakter olsa çok rahatlıkla dizisini yapabilirdi netflix.

öncelikle bu uzun yazı için kusuruma bakmayın şimdiden. tarih olarak ne yazmam gerektiğini bilmediğim için sürecin güncel tarihi olan bugün olarak açtım başlığı.

kelebek mobilya (bkz: seni kınıyorum ve sana laflar hazırladım)

sözlükte denk geldiğimde çok da mantıklı gelmezdi ve herhalde hiçbir zaman bir rezalet başlığı açmam diye düşürdüm açıkçası. büyük konuşmuşum. ama hali hazırda geçirdiğim süreç beni mecburen bu duruma itmiş durumda. yeni evlendim ve kelebek firması tarafından alenen dalga geçilerek mağdur edilmekteyim. kelebek ve rezalet kavramlarının bu kadar iç içe geçtiğini de ne yazık ki bu süreçte öğrenmiş oldum. keşke öncesinde daha detaylı bir araştırma yapmış olsaydım. bu bağlamda bana keriz misin ne işin vardı kelebek’le diyen arkadaşlara haklısınız demekten başka bir cevap bulamıyorum ne yazık ki. ama yine de bir şekilde birileri okusun ve kelebekten uzak dursun, bir ihtimalle de benim sürecime ucundan kıyısından katkısı olur ümidiyle bu yazıyı yazmaktayım çaresizce. açıkçası çok da fazla bir ümidim yok bana olumlu bir katkısı olacağından yazının ama dediğim gibi yüzde 50’lerde kararsız olan bir kişiyi bile yazım sayesinde bilgilendirip, yönlendirebilirsem ne mutlu bana.

eylül ayının 28’inde ankara kelebek mobilya eskişehir 2 şubesinden siparişimi verdim, ön ödememi de yaptım. eylül ayı içerisinde yaptığımız araştırmalar sonucunda eşimle beğendiğimiz ürünleri bu markada bulmuştuk ve bu yönde tercihte bulunduk. fiyat olarak uygun da sayılmazdı ama zevkimize hitap ettiği için beğendiğimiz ürünlerin siparişini verdik mağazadan. öncesi ve sonrası süreçte her defasında eşyalarımın nikahımdan önce yetişeceği çok keskin ifadelerle belirtilmişti. nikahım 21 kasım 2020’deydi ve mağazayla konuşmalarımızda 30 günü bulabiliyor, ama sizin nikah süreniz daha da sonra sıkıntı olmaz dendi teslimat için. bu rahatlıkla normal sürecimize devam ettik nikah ve evlilik için. öncelikle bu yazıyı basit bir geç kalma şikayeti olarak değerlendirmemenizi önemle rica ederim.

nikahıma 2 hafta kala mağazaya gittim ve ürünlerin gelmediğini belirttim. sistemden kontrol ettiler ve bir sıkıntı olmadığını eşyalarımın yetişeceğini söylediler. hatta yatak odamın da hazır olduğunu bildirdi mağaza müdürü. belki birkaç üründe bir gecikme olabileceğini ama hazır ürünleri önden sipariş çekerek evi boş bırakmayacaklarını ekledi. çok üstelemedim bir haftalık bir gecikmeyi absorbe ederim**** diye sonuçta yatak odam gelecekti, bu yüzden büyütmedim konuyu diğerleri de hallolur dedim. nikaha 1 hafta kala hala hiçbir üründen haber yoktu mağazaya gittim hafta içinde yatak odamın geleceğini diğerlerinin bir hafta gecikeceğini, müşteri hizmetlerini arayıp sıkıştırmam gerektiğini söylediler. defalarca aradım durumu izah ettim süreci hızlandıracaklarını yinelediler. nikahımın olacağı hafta içinde bir telefon geldi ve ürünlerimin bir kısmının teslim edileceğini bildirdiler. hangileri olduğunu sorduğumda ise içerisinde yatak odasının olmadığını öğrendim. 2 hafta önce üretilmiş olan yatak odası gelmezken daha 4 gün önce üretimde denilen salon takımım gelecekti. nitekim 2 kere ertelediler ve kavga dövüş salon takımımı getirdiler nikahtan 1 gün önce. gelen koltuk takımından bir modülün rengi yanlış gelmişti. onun dışında montajcı ekip koltuğun köşe modülünü yanlış yerlerden 4 kere deldi. gerek yanlış renkli ürün, gerekse yanlış delinen ürün için rapor tutuldu, değiştirileceği söylendi. müşteri hizmetlerini arayın dedi montajcı personel. üsteleyemedim bir gün sonra evlenecektim telaşım vardı. koltuk takımımı (l köşe) değişeceği için birbirine montelemediler ve öyle bırakıp gittiler. bir gün sonra evlendim ve evimde kalamadım 3 gün, çünkü eşyalarım gelmemişti. 3 gün sonra yatağı yere kartonların üstüne koyduk ve o şekilde yattık evimizde.

nikahtan bir gün sonra pazar günü mağazaya gittim. ürün değişimi için mail attık, siz de müşteri hizmetlerini arayın sıkıştırın dediler tamam dedim. yatak odası için isyan ettim en geç salı, en en geç çarşamba yatak odanız gelecek dendi. hafta içi kimse aramadı tabi, sonra çarşamba günü montaj ekibinden arandım ve perşembe günü yatak odamın geleceği söylendi, tamam dedim randevu verdiler okeyleştik. işimden izin aldım ve gelecekleri güne göre organize ettim işlerimi. gün içerisinde yine aradılar o gün (perşembe) getiremeyeceğiz 1 gün sonra (cuma) getirsek olur mu dediler. tepem attı. kabul etmedim ve gerekiyorsa iade ederim dalga mı geçiyorsunuz müşteri hizmetleriyle konuşacağım dedim. tamam ben bir görüşüp dönüş yapayım dedi telefondaki kişi. 10 dakika sonra aradı ve ilk karar verilen tarihte perşembe geleceğiz dedi. 20 dakika sonra yine arandım ve o gün gelemeyeceklerini söyledi başka biri. müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım süreci çözümleyeceklerini ve dönüş yapacaklarını söylediler. dönüş falan olmadı. ama bir gün sonra arandım ürünleri kurmaya geliyoruz diye. ilk siparişimden toplamda 2 aya yakın süre, nikahımdan de 6 gün sonra yatak odası takımım geldi. koca takım için 1 kişi bıraktılar kuruluma. özellikle gardırobun tek kişi tarafından monte edilmesi teorik olarak mümkün değildi çok debelleşti montajcı ve nitekim bir yerden sonra ben de yardım ettim. yetmedi komşudan da biri geldi 2’imiz kelebek ekibinden gelen tek personele yardım ederek dolabı kurduk. dolapta çok süre geçince mecbur 2 kişi daha çağrıldı montaj ekibinden. akşam 10 gibi iki kişi daha geldi ve kalan parçaları birlikte kurdular. makyaj masasının kenarındaki bir parçada vida hatası vardı. basit bir şeydi ve vida yeri problemli olduğu için yerine oturmuyordu. yenisini isteyelim dedim ama personellerden biri yaklaşık bir buçuk saat boyunca beni ürünü yama benzeri modifiyelerle toparlayabileceği konusunda ikna etmekle uğraştı. ilginç işlere girişti denedi, denedi olmadı. yarın ben bunun vidasını düzelttirip tornacıda size getireceğim dedi en son içlerinden biri. kelebek’in kendi montajcıları değilmiş bu ekip ve o küçük parça için değişim olursa da paralarını alamazlarmış o yüzden benden rica ettiler kendi imkanlarıyla parçayı toparlamaları için. ben de tamam dedim, aradıklarında kurulum tamamlandı derseniz seviniriz yoksa bizim ödemeleri o yeni vida gelene kadar ertelerler dedi. tamamdır dedim uzatmadım. gece 12’ye gelirken kurulum ekibi evden yeni çıkıyordu. yatak odası diyorum bu arada ama içerisinde yer alan makyaj masası pufu ve komedinler yoktu. müşteri hizmetlerini aradım sonra gelecek dendi. şikayet kaydı oluşturdum ürünlerim hala gelmedi dedim. komodinler ve puf için 4 aralık’ta üretim bandından çıkıyor dendi. ardından mağazayı da aradım bir gün sonra ve durumu anlattım isyan ederek. her seferinde dedikleri gibi müşteri hizmetlerini arayın sıkıştırın oldu cevapları. sistemden onlar da baktı 4 aralık’ta üretimden çıkıyor dedi. maksimum 10 gün içerisinde size teslim edilmiş olur eksik ürünler çok haklısınız vs vs bir şeyler gevenledi. yanlış renk ve hatalı montaj için değişecek koltuk takımımla ilgili konuştum hala bir dönüş alamadığımı bildirdim. ilgileneceklerini söylediler.

bir gün sonra (yanlış koltukla ilgili ilk talebimden 10 gün sonra) arandım ve koltuklarımla ilgili durumu öğrenmek istediler. dedim daha işlem başlamadı mı 10 gün geçti? hayır şimdi başlatıyoruz yeni bilgisi geldi dediler. yine bir şey yapamadım çaresizce tamam dedim, fotoğrafları istediler attım sözleşme ve koltuğun. tabi bu esnada resmen farklı cephelerde savaşan bir ordu gibi efor sarf etmem gerekiyordu çünkü bir tarafta eksik ürünlerin teslimatı varken, diğer tarafta da hala bir dönüş alamadığım yanlış koltuk ve hasarlı koltuk değişimi vardı. yeni evlilikte zaten bir ton eksik, sıkıntı ve noksan oluyor evde. tadilat olsun, ustalar olsun zaten yıpratıcı bir sürecin içerisindeydim. bir de ekim ortasında düğünden bir buçuk ay önce eşimle birlikte covid olduk, karantina sürecimiz oldu evlilik öncesinde. özellikle ben çok ağır atlattım. o süreçte zaten fazla ilgilenemediğim için belki de savsakladılar beni bilmiyorum ama ne olursa olsun olayı bu derece sıkıntıya bağlamamaları gerekiyordu. neyse yazımı buraya kadar okuyan çok değerli arkadaşlar için ne yazık ki sürecin bitmediğini söylemem gerekiyor. devam edeyim müthiş hikayemize!

4 aralık’ta üretimden çıkacak denen ürünler 20 aralık oldu hala bana ulaşmadı. rutin eylemim olan şekilde mağazayı ve müşteri hizmetlerini aradım 21 aralık’ta. 4 aralık olan tarih enteresan bir şekilde 26 aralık oldu bu sefer de! dedim dalga mı geçiyorsunuz çok haklısınız falan hikayeleri anlatıldı yine kuru kuru. dedim yani yılbaşından sonraya mı kalacak, özel durumu bildiriyorum öncesine yetiştirmeye çalışalım dediler.

30 aralık günü diğer cephem olan ürün değişimi için yine aradım müşteri hizmetlerini. tane tane durumu anlattım, belirsizlik nedeniyle artık daha fazla mücadele etmek istemediğimi belirttim. çok haklısınız gerekli yerlere iletip size dönüş yapacağız dediler. 2 aylık süreçte hiç geri dönüş almadığımı ve bu konuşmanın aynılarını daha önce başka müşteri temsilcisi kişilerle de yaptığımı, değişen hiçbir şeyin olmadığını belirttim. özellikle not aldığını söyledi telefondaki kişi. sonrasında da 26 aralık’ta üretimden çıkacağı söylenen komodin ve pufumla ilgili bilgi almak istedim – herhalde artık sevkiyat süreci başlamıştır umuduyla – hala üretim bandında olduğu bilgisini iletti telefondaki kişi. bir şikayet kaydı daha oluşturmak istedim. gerekiyorsa iade etmek istediğimi belirttim. 90 günü aşkın süredir gelmeyen ürünlerimin daha da geç gelmesini beklemek istemediğimi söyledim. gerekli yerlere ileteceklerini söyledi temsilci. sinirlerim bozuk bir şekilde 100. kere falan konuştuğumuz konuları bir kez daha ilettim tekrardan ve telefonu kapattım mecbur ne yapacağımı bilmez vaziyette çaresiz beklemeye koyuldum.

03.01.2021 pazar günü bilmediğim bir numaradan arandım. kelebek bölge müdürlüğüymüş. değişecek ürünlerimle alakalı bilgi aldılar. fotoğraf istediler attım, sözleşme ve tutanağı da ilettim. tane tane anlattım durumu daha önce de aynı belgeleri ilettiğimden bahsettim. yeni kumaş siparişi vereceklerini ve kumaş gelince ürünün üstündeki kumaşları değiştireceklerini söylediler. daha bu işlemlere başlanmadı mı, ben bu kaydı çok önceden açtım dediğimde, bilgisi dün geldi bize dedi telefondaki yetkili. tüm koltuk kılıfı değişecekmiş çünkü ton farklı oluyormuş tek parça değişince. bu işlem için de evime gelip koltuklarımı götüreceklerini ve 10 gün içerisinde geri getireceklerini söylediler! ne yani 10 gün koltuksuz mu kalacağız dediğimde yapacak bir şey olmadığını normal prosedür olduğunu belirtti. yine çaresizce tamam ne zaman gelebilirsiniz dediğimde siparişi bugün çekeceğiz 25-30 günü bulur kumaşın gelmesi dedi! bu demek oluyor ki ocak sonu şubat başı kumaş gelecek, 10 gün de koltuğu götürüp işlem yapacaklar. yani 28 eylül’de ödemesini yaptığım koltukların tam ve normal şekilde bana verileceği tarih şubat’ın ortasına geliyor bu durumda. bu da teorik kısmı tabii ki de bakalım bu süreye daha ne kadar ekleyecekler. ha tabi gelen kumaş yanlış renk mi çıkar, kumaşı geçirecek ekip nasıl bir işçilikle koltuğu revize eder bunlar ayrı soru işareti.

sonuç olarak aylardır eksik ürünlerim gelmediği gibi, yanlış ürünlerimle ilgili ısrarla bir aksiyona girilmedi. ertelendikçe ertelendi. bu 4 aya yaklaşan süreçte toplamda 2 kere arandım, en az 50 kere de ben onları aradım ve ben aramadıkça da milim ilerleme kaydedilmedi. ha aradım da ne kadar ilerleme oldu orası da ortada. evliliğimin ilk aylarında yaşadığım stres ve gerginliğin haddi hesabı yok bu iğrenç firma yüzünden. artık kelebek ismini dahi duymak istemiyorum resmen butterfly’dan haber var mı falan diyorum eşime zaman zaman aklıma geldikçe. eksik eşyalarım ne zaman gelecek belli değil. yanlış ürünlerim ne zaman değiştirilecek belli değil. değişecek ürünler fabrika çıkış gibi kalite ve standartta olacak mı muamma. ciddi bir para ödedik ve sözleşmenin bir tarafı olarak kelebek firması vadettiği sözleri yerine getirmemekte, ısrarla müşteri olarak beni mağdur etmekte. doğtaş’a da, kelebek’e de mağazaya da ve hatta bu firmanın bağlı olduğu doğanlar holding info’suna da bu süreci baştan sona anlatan bir toplu mail attım ve mağduriyetimi izah ettim. bir dönüş rica ediyorum dedim. ama kendileri ne telefonla ne mail üzerinden bir dönüş yapma zahmetine bile girmediler. mağazayı telefonla aradığımda müdür kesinlikle telefona çıkmıyor. satış temsilcisi çıkıyor ve hikaye anlatıyor. biz bir aileyiz, anlıyoruz sizin adınıza biz de üzgünüz vs vs boş yapıyor. toplamda 30.000,00 tl’ye yakın alışveriş yaptım ve karşılığında bir muhatap bulamıyorum. bulduğum muhataplar da içi boş, tutarsız ve gerçek dışı beyanlarda bulunuyorlar. ne yapacağımı da, nasıl bir işlem yapacağımı da bilmiyorum. bir süre boş verdim, elbet aranırım, geç olsa da elbet gelir ürünler diye ama kesinlikle ben kavga dövüş şikayet için telefonla aramadıkça zerre ilerleme olmuyor süreçte. sinirlerim ciddi manada harap olmuş durumda bu müşteri memnuniyetinden bir haber firma yüzünden. covid sürecinin arkasına sığınacaklar büyük ihtimalle ama yukarıda da yazdığım gibi 3 hafta öncesinde hazır olan yatak odamı getiremeyip, 4 gün önce üretim bandında dahi olmayan ürünümü getirdiler bana ilk başta. kesinlikle ciddi manada iğrenç bir organizasyon ve kimsenin kimseden haberi yok. mağaza, olayı fabrikaya atıyor. muhatabım değilmişlercesine boş hikayeler anlatıyorlar. en son satış temsilcisi keşke aynı şehirde olsak da fabrikaya gidip konuşsam onlarla hızlandırsam süreci falan diyordu bana telefonda. sanki kasaba bakkalından alışveriş yapmışım gibi bir izlenim var ne yazık ki. mail’ime dönüş yok. geçerli bir cevap yok. işin kötüsü sürekli alakasız tarihler veriliyor ve bunun sözlük tanımı baya baya dolandırıcılık. kapasitelerinin üzerinde üretim yapmaları, kapasiteleri üzerinde ürün satmaları ve kapasitelerini karşılamayan teknik destek vermeye çalışmaları nedeniyle açıkçası kaba ifadeyle bombok bir durumun içerisine düşmüş durumdayım. eminim ki ilk başta aklınıza gelen şey paramın hepsini verdiğim için bu muameleyi hak ettiğim yönünde. ama sonuçta burası mahalle arası bir mobilya firması değil ve güya ciddi kurumsal bir havası var diye bu taleplerini olumlu karşıladım. daha önce mobilya vs almış biri de değilim. evlenecektim ve bütün bu karmaşanın içerisinde ev kurmaya çalışırken bu tip ince nüansları atlamış ola da bilirim pekala. ama bunların hiçbiri bu yaşadıklarımın karşılığı değil ne yazık ki. 28 eylül’de ilk ödememi yaptım, 16 kasım’da teslim edilecek dedikleri için de 7 kasım’da ikinci ve son ödememi yaptım. olayın buralara geleceğini açıkçası tahmin etmemiştim.

bu yazı sonrasında kendi sürecim adına olumlu bir ivmelenme olacağına ihtimal vermiyorum ama yine de bir şekilde kataloglarına, mağazalarına ve sundukları vaatlere sempatik bakan kişilerin kesinlikle uzak durması gerektiğini vurgulamak isterim kelebek’ten. basit bir sanayi sitesi firmasından zerre farkları yok. ki eminim o firmalar böylesi bir hatalar/mağduriyet zinciri sonrası ekstra bir aksiyona girer müşteri için bir şeyler yaparlardı. ama gelinen noktada bana sadece ‘’haklısınız’’ denen bir kelime söyleniyor. ne anlama geldiğini unutmuş durumdayım çünkü hiçbir karşılığı olmayan bu söze sığınarak bütün sorumluluklarından sıyrılıyorlar.

en son dün (04.01.2020) bir kez daha müşteri hizmetlerini aradım. olayları milyonuncu kere tekrardan anlattım. aa evet bir problem olmuş sanırım haklısınız bu gecikme için dediler. pufunuz gelmedi mi size dedi hatta, ben de hayır diyince depoya gelmiş gözüküyor gerekli birimlere iletiyorum size yönlendirsinler dedi telefondaki kişi. yani ben aramasam depodaki benim ürünümü yönlendirmekten ve organize etmekten dahi acizler. resmen süreci milim milim, ittire ittire zorla ben yönetiyorum telefon başında aylardır. komodinleri sordum hala üretiliyor cevabı aldım tabi. 4 aralık dendi, 26 aralık dendi ama hala üretimde nasıl oluyor dediğimde yine o enfes klasikleşmiş cevaplarını aldım; ‘’evet bir problem var sanırım, haklısınız bu kadar beklemeniz normal değil’’. milyonuncu kere baştan sona anlattım durumumu ve isyan ettim yine. bilmem kaç bininci kere çok doğru diyorsunuz gerekli birimlere ileteceğim dedi müşteri temsilcisi cevap olarak. yüzüncü kere falan da sürekli bunun bana söylendiğini ama bir değişiklik olmadığını, durumumun artık firma içerisinde yetkili bir merciye iletilmesi gerektiğini belirttim. ayrıca hatalı koltuğumla alakalı olarak da ben ürünü fabrika çıkış olarak sıfır aldım ama siz bunu alıp yeniden delerek ve manuel kılıf geçirerek tekrardan modifiye edip bana vermek istiyorsunuz ben bunu kabul etmiyorum dedim. 1-1.5 ay daha bekleyip sonra kötü bir işçilikle falan karşılaşmak istemiyorum dedim. ayrıca yani markanın hatası yüzünden neden 10 gün koltuksuz kaldığımı sordum ve yeni ürün üretilip bana getirilsin, bendeki yanlış olan alınsın normal süreci bu olmalı bunun, zaten 1 buçuk aydır hiçbir işlem yapılmamış belli ki sonraki süreçte de yine gecikmeler olacak bir de üstüne dedim. doğru diyorsunuz bu şekilde not aldım, yarın (bugün) bizi tekrar arayıp son durumu öğrenebilirsiniz dediler sağ olsunlar.

bakalım beni bu amansız yolda daha ne gibi maceralar bekliyor. 100 güne yakın (belki de olmuştur) süredir gelmeyen ürünlerim ve eksik/hatalı gelen ürünlerimle gerçek manada kelebek kalitesini iliklerime kadar yaşamaktayım. yazımın başında zaten belirtmiştim ama tekrar edeyim. ne mağazalarına, ne de katalog ve ürünlerine kanmayın. ciddi manada skandal ötesi hizmet anlayışı ve çok kalitesiz organizasyon yeteneği bulunan bir oluşum. hali hazırda zaten türkiye’de yaşıyoruz emin olun kanser olmak için çok daha geçerli ve keyifli nedenler bulabilirsiniz.

not: müşteri hizmetlerine bağlanırken müziklerini iliklerine kadar kanıtsamış biri olarak söylemeliyim ki markanın belki de tek olumlu tarafı cingıl’ı. keyifli bir melodisi var ama yine de bunca para verildikten sonra tat vermiyor. belki ilerde hususi açar dinlerim.

ek1: entry'yi yazdıktan sonra da bir kaç kere müşteri hizmetlerini bombardımana tuttum telefonda bir hafta içerisinde. bu aramaların mı etkisi yoksa buradaki entry'yi mi gördüler bilmiyorum ama bir numaradan arandım. satış sonrası biriminde yetkili biriymiş ve kendi numarasından aradı. durumu devraldığını ve ilgileneceğini söyledi. süreci tekrardan baştan anlattım, çok haklısınız dedi. ilgili birimlere ileteceğim dedi. dedim aynı konuyu defalarca ileteceğiz diyen kelebek yetkilileri ile görüştüm bir değişiklik olmadı sonuçta. kendinin yetkili biri olduğunu yineledi ve süreci devraldı. koltuk kılıfı değişimi için 1 ay gibi bir süre + 10 günlük kılıf değiştirme için koltuksuz kalacağım senaryoyu yok saymamı bir hafta içerisinde hepsini halledeceklerini söylediler. komodin ve pufları sorduğumda onun birimi olmadığını ama bunun içinde birimleri sıkıştıracağını söyledi telefondaki kişi. aradığı numaradan direk ona yazıp iletişim kurabileceğimi de ekledi.

ek2: 3 gün içerisinden 2-3 kere telefondaki yetkili ile iletişim kurduk. 2'sinde bana yazan/arayan o oldu ve durumun gidişatını anlattı. koltuk için kılıfların siparişini verdiklerini değişimin olduğu senaryoda beğenmezsek yeni koltuk üretiminin başlayacağının sözünü verdiler. en azından yeni koltuk bile yapılacaksa o süreçte daha derli toplu koltuklarla durursunuz çünkü yeni üretim süreci de 40-50 günü bulabilir dediler. 11-12 ocak'ta yaptık bu görüşmeleri. bir hafta içerisinde kılıfların geleceğini ve toplamda 2-3 gün koltuksuz kalacağımı bu durumun birimlere iletildiğini söyledi. komodinler için de dönüş beklediğini bildirdi.

ek3: 15 ocak 2021 cuma günü koltukları aldılar. hafta sonu atölye çalışıyormuş, pazartesi de (18.01.2021) koltukları yeni kılıfları geçirilmiş şekilde getirdiler. hafta sonu butik bir şekilde yerde yastıkların üzerinde takıldık ama sonuçta hemen geelceği için koltuklar sorun yapmadık. telefonda bana yastık kılıflarının çıkanlarını bırakacaklarını söylemişlerdi, yedek olarak kullanabilirsiniz dediler. tamam demiştim ama koltukları kurup kılıflarla birlikte gitmişler. yastık kılıflarından iki tanesi de çıkmamış setten ve onları değiştirmemişler. evde değildim koltuklar geldiğinde. geldiğimde baktım yeni kılıflar ve eski yastık arasında ton farkı vardı. telefonla iletişim halinde olduğum kişiye durumu bildirdim. sevkiyat ekibini aradılar ve eski kılıflar + fabrikadan 4 adet eksik yastık için kılıf getirdiler bir gün sonra. sonuçta 30 gün falan beklemedim 3 gün koltuksuz kaldım totalde de 8-9 gün sürdü değişim süreci/yeni kılıf gelmesi. yani darlamasam 30 + 10 gün verilen konu belki darlamalarım ve ekşiye yazmam sonucunda 1 haftada halloldu. hatalı/hasarlı ürün değişimi tamamlandı yani. ama yatak odası pufu ve komodinler hala ortada yok. hafta içerisinde konuştuğumda telefondaki yetkili kişi komodinler için ve size müşteri memnuniyeti kapsamında t-verilecek hediye konusunda mağazaya ve merkeze bilgi verildi aranacaksınız dedi. kimse armadı hala. yazının yukarı kısımlarında 4 aralık 2020'de üretim bandından çıkacak dedikleri ürün 24 ocak 2021'de hala gelmemiş durumda. hayatla artık daha barışık biri oldum. karton poşetimi komodine evrilttim ve bu şekilde hayatımıza devam ediyoruz. bakalım eksik ürünlerin süreci - ki 28 eylül 2020'den bu güne (24.01.2021) 119 koca gün geçti - daha ne kadar uzayacak bir fikrim yok. eksik ürünlerle ilgili gelişme oldukça entry güncellenecektir.

son olarak: telefon zil sesim yapmayı düşünüyorum jingleı. dikkat bağımlılık yapabilir.
  • sene olmuş 2021 kelebek mobilya hala var mı ?

tanım : durumumuz yoktu, okuyamadığım başlıktır.
  • evet yıl olmuş 2021 ve hala müşterisini mağdur eden -sözde- büyük firmalar. mahalle bakkalı bile bunlardan daha sistemli çalışıyordur.
  • klasik kelebek mobilya rezaleti.

ben okudum, gözlerimde %50 görme kaybı oluştu siz okumayın diye özet geçiyorum.

evlenecek müşteriyi 4-5 ay oyalamışlar, yanlış ürün göndermişler, montaj ekibi diye dışarıdan adam göndermişler.
  • tamamını okudum. berbat bir mağduriyet. sabır dilerim. kelebek'i de düzgün bir firma sanıyordum yıllardır, yanılmışım.
  • rezalettir.

ama anlamadığım bu kadar ay neden beklediğiniz. bir kere o söz verdikleri tarihte geleceğine dair yazılı bir belge alınır. gelmediği takdirde ürün iade edilip önce tüketici mahkemesi ki genelde olumlu sonuçlanıyor gerekirse de yasal yollarla sürece devam edilir. ben okurken kriz geçirdim bu kadar olaydan sonra hala nasıl şubatta gelecek lafına güvenip okey verebiliyorsunuz ilginç.
  • rezalet gibi rezalettir.
    adam nikahının öncesine göre plan yapmış, ok almış parasını vermiş.
    nikah evlilik işleri zaten yeterimce stresliyken bir de üstüne dalga geçilmek insanı sinir hastası eder
  • geçmiş olsun. rezalet ötesi olmuş. ürün alacatım demek ki uğramamam gereken bir marka imiş.
  • rezalet gibi rezalet
  • mobilya rezaletini üşenmeden her ayrıntısıyla bu kadar uzatabilen, hayat arkadaşına aynı ev içinde ne yapmaz?
    sistemin çarklarında, bence esas mağdur eş.
    sabırlar diliyorum.