67 entry daha
  • insanın yaşamı için yeterli uyku zamanı. fazlası israf.
  • uzun yıllardır yaptığım eylem. çoğunlukla daha azıyla yetinirim. uyumak, boşa geçen zaman gibi.
    ha uyanıkken atom mu parçalıyorum? hayır, ama olsun. hayatın içinde oluyorum bir şekilde.
  • bu aralar deneyimlediğim.

istediğimden değil o ayrı.

hatta az uyumakla övünen, az uykuyla hayatına devam etmeyi marifet sanan bünyelere de akıl fikir diliyorum. her şeyin bir maliyeti var sevgili gönül dostları, bu ay yaşamadın, bu yıl yaşamadın diye on yıl sonra da yaşamayacak değilsin.

uyuyun olum insan gibi 7-8 saat.
  • ruh halim yerindeyse günde 4 saat uyku ile yaşamaktayım.
  • (bkz: martin eden)
  • bir denizci olarak yapmak zorunda kaldığım eylem. liman manevraları, yükleme/tahliye operasyonları, yapman gereken zorunlu işler derken bazen 5 saat uyku uyuduğum zaman lüks bir şey yapmışım gibi geliyor.
  • 12 saat uykuyla durmak diyor ve arttırıyorum.
  • bunun 3 saatlikleri de var, bence 5 yine iyi
  • 5 saat az. 7 saat mükemmel hissettiriyor bana.
  • bazen 5 saatlik uykuyla işe gittiğim günler oluyor. klima sıcak sıcak üflerken, gözlerim klavyeye düşüyor resmen. böyle günlerde, tuvalete diye çıkıp 10 dk.lık uykular çektiğimi bilirim. öğle arası geldiğinde herkes yemek söyler; bense ceketimi giyer; arabaya, uyumaya giderim.

bazen de alarm kurmadan 21'de yattığım zamanlar olur. biyolojik saatim uyandırır beni. sabah 05'te yataktan zıplarım. bütün gün çakralarım açık dolaşır, atom karınca gibi iş yaparım. keskin nişancı gibi hazırda beklerim muhabbette laf sokmak için.

şimdi hangisi iyi amk?

bir arkadaşımın lafıydı; uyutmazdı kerata, "ölünce çok uyuyacaksın" derdi. sayesinde zombi gibi gezerdik.
    uyku önemli dostlar, hayat kalitesini artırıyor.
247 entry daha
hesabın var mı? giriş yap